Kardiologi slimnīcā ir, bet pacientus pieņem tikai viens vienreiz nedēļā
AIJA VALDMANE

Veselība ir būtiska. Ja tās nav, nekas cits uz pasaules arī neinteresē. Parasti veselības problēmas uzpeld uz āru mūža otrajā pusē. Tad rūpējamies par sevi paši vai par mums gādā bērni.
    Uz redakciju piezvanīja kāda sieviete, kura bija uztraukusies par savas mātes veselības stāvokli. Viņa pastāstīja, ka Jēkabpils reģionālajā slimnīcā grūti pierakstīties  pie speciālistiem. Mātei ir jāpārbauda sirds veselība, un bijis pieraksts uz aparātu, kas atrodas slimnīcā un ar kura palīdzību sirdi var pārbaudīt. 
– Saņēmām informāciju, ka speciālists, kas strādā ar šo aparātu, vairs nav pieejams, – stāstīja sieviete. – Nā­kamajā dienā mātei bija jāiet pie kardiologa, taču mums piezvanīja, ka arī tas nav pieejams. Turklāt bijām gaidījušas 3–4 mēnešus rindā. Ko darīt? Vēlamies tikt pie neirologa, bet arī pie tā uzreiz nevar tikt. Jāzvana katru mēnesi. Tajā dienā, kad piezvanām, nemaz nepieraksta, bet informē, kurā dienā interesēties. Kāpēc nevar pierakstīt rindā tajā pašā dienā, kad piezvana? Rīgas ārstniecības iestādēs ir cita situācija, tur pie speciālista var tikt mēneša laikā. Jautājums – kas notiks ar manu mammu?
    Šīs sūdzības sakarā  sazinājos ar Jēkabpils reģionālās slimnīcas dienas stacionāra un ambulatorās daļas vadītāju Gunti Ancānu. Viņš pastāstīja, ka darba attiecībās ar ārstniecības iestādi  ir trīs kardiologi, no kuriem pašlaik strādā tikai viens – daktere Baiba Barone, kura brauc no Rīgas un konsultē pacientus vienreiz nedēļā. Ārste Sigita Vīksne atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, bet kardioloģe Sandra Zadināne izņēmusi darbnespējas lapu.
     – Pie mums strādāja kardiologs-aritmologs Dmitrijs Degtjarjovs, – stāstīja G. Ancāns. – Tātad viņš ir apguvis arī aritmoloģiju un strādāja kā rezidents. Taču tagad speciālists nolēma pārtraukt darba attiecības ar mūsu slimnīcu un turpināt savu profesionālo karjeru citur. Esam viņam pateicīgi par ieguldīto darbu mūsu medicīnas  iestādē. Tātad šo­brīd reāli strādā tikai viens kardiologs, un arī tad ne katru dienu.
    G. Ancāns informēja, ka pieņem arī trīs neirologi: Māra Jaundāldere, Zita Da­neviča, Kristīne Sūna, un visi trīs strādā. Taču ir tā, ka pie viņiem patiešām veidojas garas rindas, un šie speci­ālisti pie sevis pieraksta  uz priekšu. Kad beidzas kārtējais mēnesis, tad tikai sāk pieņemt turpmākos pierakstus. Taču citreiz  pie kāda no viņiem var tikt arī ātrāk.
    – Ja cilvēks vēlas tikt pie konkrēta speciālista, tad rinda var būt garāka, bet, ja vienalga,  pie kura šajā no­zarē strādājošā, tad tas iespējams arī ātrāk par mēnesi, – skaidroja G. An­cāns.
    Viņš izteica šaubas, vai Rīgā pie neirologa var tikt ātrāk. Pēc viņa rīcībā esošās informācijas, pieraksts pie šiem speciālistiem jau ir pēc jaunā gada.
      – Tagad mums ir prakse pacientiem atzvanīt, kad tuvojas viņa apmeklējuma laiks, lai pārliecinātos, ka cilvēks patiešām būs, – skaidroja dienas stacionāra un ambulatorās  daļas vadītājs. – Ja kāds nevar  atnākt, tad pieņemam nākamo.
    Uz jautājumu, ko darīt ar sirdi slimajai sievietei, no kuras meitas saņemta sūdzība,  G. Ancāns atbildēja, ka jā­konsultējas ar savu ģimenes ārstu un jāmeklē informācija Nacionālā veselības dienesta mājaslapā par iespējām tikt pie kardiologa arī kādā citā ārstniecības iestādē. 
        
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru