Kas ir oftalmologs un kad ir nepieciešama konsultācija?
Apmaksāts raksts

Oftalmologs ir ārsts, kas specializējas acu slimību un traucējumu diagnostikā, ārstēšanā un pētīšanā. Medicīnas nozare, ko sauc par oftalmoloģiju, aptver plašu spektru, sākot no redzes korekcijas līdz sarežģītām operācijām. Ja vēlaties saprast ar ko tieši nodarbojas oftalmologs un kā saprast vai ir nepieciešama viņa konsultācija, lasiet tālāk! 
 
Oftalmologa kompetence
 
Oftalmologs ir profesionāli apmācīts medicīnas speciālists, kas var veikt:
 • Diagnostiku: Izmantojot dažādas tehnoloģijas un metodes, oftalmologi spēj noteikt acu slimības un to traucējumus, piemēram, glaukomu, kataraktu, makulas deģenerāciju un tīklenes atslāņošanos;
 • Ārstēšanu: Tā ietver gan konservatīvu terapiju, piemēram, zāles un korekcijas brilles vai kontaktlēcas, gan ķirurģisku iejaukšanos, tostarp kataraktas operāciju, lāzerķirurģiju un citas ķirurģiskas procedūras;
 • Konsultāciju un profilaksi: Oftalmologs sniedz padomus par redzes veselības uzturēšanu un slimību profilaksi.
Kā oftalmologs atšķiras no optometrista?
 
Bieži rodas jautājums kā savā starpā atšķiras oftalmologs un optometrists. Galvenā atšķirība ir apmācības līmenis un kompetences plašums.
 
Oftalmologs pēc medicīnas fakultātes absolvēšanas ir pabeidzis specializētu oftalmoloģijas rezidentūru. Viņš ir tiesīgs veikt operācijas un ārstēt smagas acu slimības. Savukārt, optometrists ir primārās acu aprūpes speciālists, kas specializējas redzes pārbaudēs un korekcijas līdzekļu, piemēram, briļļu un kontaktlēcu, izrakstīšanā.
 
Kad ir nepieciešama oftalmologa konsultācija?
 
Ir ieteicams apmeklēt oftalmologu, ja:
 • Ir specifiski redzes traucējumi, piemēram, miglošanās, dubultošanās, neparasti mirgojumi vai tumši plankumi redzes laukā;
 • Tiek ciests no hroniskām slimībām, kas ietekmē acis, piemēram, diabēts vai hipertensija;
 • Ģimenes vēsturē ir tādu acu slimību gadījumi kā, piemēram, glaukoma vai makulas deģenerācija;
 • Nepieciešama acu operācija vai specializēta ārstēšana.
Regulāra oftalmologa apmeklējuma nozīme nav pārspīlēta, jo agrīna diagnostika un ārstēšana var palīdzēt izvairīties no nopietnām redzes problēmām un uzlabot dzīves kvalitāti.
 
Redzesparbaude.lv - profesionāli speciālisti vienuviet
 
Mūsdienu tehnoloģiju attīstība ir mainījusi daudzas nozares, tostarp arī redzes un acu aprūpes pakalpojumus. Latvijā ir pieejamas dažādas iespējas, kā ērti un efektīvi pieteikt redzes pārbaudes tiešsaistē, kas ļauj katram izvēlēties visatbilstošāko risinājumu savām vajadzībām. Un tāda iespēja ir Redzesparbaude.lv! 
 
OC VISION, kas ir viens no vadošajiem acu aprūpes uzņēmumiem Baltijas reģionā, nodrošina redzes pārbaudes un acu veselības diagnostikas pakalpojumus, izmantojot mūsdienīgas tehnoloģijas un augstas kvalitātes iekārtas. OC VISION tiešsaistes platforma https://www.redzesparbaude.lv/oftalmologs-acu-arsts/  ļauj vienkārši un ātri pieteikties vizītei, kur klienti var izvēlēties no vairāk nekā 50 redzes pārbaudes vietām visā Latvijā tādos iemīļotākajos optikas veikalu tīklos kā OptiO, Vision Express, VIZIONETTE, Lornete.
 
OC VISION komandā strādā vairāk nekā 70 kvalificēti optometristi un oftalmologi, kuriem ir pieejamas vismodernākās diagnostikas un redzes korekcijas iekārtas. Uzņēmuma mērķis ir nodrošināt precīzu un kvalitatīvu redzes pārbaudi, lai katrs klients varētu justies droši par sava redzes stāvokļa novērtējumu.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

 1. prusaks
  prusaks
  pirms 1 mēneša

  Fu, dzirdētas ir visādas acu kaites ar dīvainiem nosaukumiem; galvkom, katamarāns u.c. Negribētos lai kaut kas tāds piemeklētu mani.

  Atbildēt

Pievienot komentāru