Konkursa «Eksporta un inovācijas balva 2023» laureātu vidū arī SIA «Gaujas koks»
Sagatavoja J. Apīnis

Konkursa «Eksporta un inovāciju balva 2023» svinīgajā apbalvošanā Mežaparka estrādes Kokaru zālē godināti uzņēmumi, kuri šajā gadā bijuši izcili eksportā, kā arī radījuši jaunus un inovatīvus produktus vai pakalpojumus. Konkurss ir augstākais valsts apbalvojums uzņēmējdarbībā, ko organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).
 
     Svinīgās ceremonijas dalībniekus uzrunāja ekonomikas ministrs Viktors Valainis: «Šobrīd ir vērojama ekonomiskās attīstības paradigmas maiņa – pāreja uz ilgtspējīgu attīstības modeli, kur galvenais vilcējspēks ir modernās tehnoloģijas, inovācijas, eksports un augoša spēja konkurēt iekšējos un ārējos produktu tirgos. Latvijā uzņēmēji ir pierādījuši, ka tie spēj pielāgoties sarežģītajai ģeopolitiskajai situācijai, tie nebaidās riskēt, lai apgūtu aizvien jaunus tirgus un meklētu jaunas iespējas. Mums ir svarīgi šodien pateikt paldies mūsu labākajiem ek­sportētajiem un inovāciju čempioniem, jo eksportspēja un inovācijas mūsdienās ir galvenie tautsaimniecības attīstības dzinuļi.»
     Šogad konkursā saskaņā ar nolikumu  balvas tika piešķirtas kategorijās «Eksporta čempions», «Inovācijas čempions», «Eksporta jaunpienācējs», «Eksporta pieauguma līderis» un «Eksport­spējīgākais jaunais tūrisma produkts». Uzvarētāji tika noteikti, žūrijas komisijai izvērtējot Centrālās statistikas pārvaldes datus par uzņēmumu un tā eksportu, radīto pievienoto vērtību, rentabilitāti, nodarbināto skaitu un citiem rādītājiem.
     «Aptuveni 70% no Lat­vijas iekšzemes kopprodukta veido eksports un ar to cieši saistītās nozares. Tieši eksportējošie uzņēmumi visvairāk iegulda inovācijās, rada jaunus produktus un stimulē kopējo ekonomikas attīstību. Mēs ticam, ka valsts un zinātnisko institūciju ciešāka sadarbība ar eksportētājiem, kas ir nenogurdināmi jaunu biznesa ideju ģeneratori, palīdzēs mums visiem kopā atgriezties pie izaugsmes tempa, kurš sola sasniegt ES vidējos rādītājus tuvāko piecu līdz desmit gadu laikā,» sveicot pasākuma dalībniekus, uz­svēra LIAA direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja.
     Konkursa «Eksporta un inovācijas balva 2023» laureātu vidū balvu «Eksporta pieauguma līderis» nozarē «Zināšanu ietilpīga bioekonomika – kokapstrāde» un uzņēmumu grupā ar darbinieku skaitu no 250 saņēma SIA «Gaujas koks».
   Vairāk par konkursu www.eib.liaa.gov.lv.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. prusaks
  prusaks
  pirms 6 mēnešiem

  Raksts vispārināts un bez konkrētiem piemēriem, kas tieši (uzņēmums, persona) tika atzinīgi novērtēts no Jēkabpils novada un ko konkrēti eksportē.

  Atbildēt
 2. Bambino
  Bambino
  pirms 6 mēnešiem

  Bildē vienuviet redzami lielākie nodokļu nemaksātāji un darbinieku izkalpinātāji.

  Atbildēt
 3. Fredis
  Fredis
  pirms 6 mēnešiem

  Raksts pavirši tapis, vai nu man jāzina ministra teiktais un ne jau ministrs ir galvenais.

  Atbildēt

Pievienot komentāru