Labāko būvju skates 25. jubilejas cikla noslēgumā pasniegta Lielā balva
Sagatavoja J. Apīnis

Skates «Gada labākā būve Latvijā 2022» apbalvošanas sarīkojumā  17. augustā  kultūras centrā «Ulbrokas pērle» sumināti 35 pērn pabeigto izcilāko būvobjektu radītāji astoņās nominācijās. Šo­gad noritējis skates 25. jubilejas cikls, un tā noslēgumā pasniegta Lielā bal­va – to saņēma ēku komplekss «Ola Foundation» Ķīpsalā.
    Latvijas Būvnieku asoci­ācijas valdes priekšsēdētājs, ska­tes žūrijas vadītājs Nor­munds Grinbergs uzsver: «Esam gandarīti, ka jubilejas ciklā varam pasniegt Lielo balvu, jo to nopelna tikai tās objektu radītājas komandas, kas paveikušas patiesi nevainojamu darbu, izmantojušas inovācijas un rāda atbildīgu at­tieksmi pret vidi un sa­biedrību. Lielo balvu pasniedzam ne katru gadu, bet šogad žūrija vēroja augstu būvniecības kvalitāti visos finālā vērtētajos objektos.»
    Nominācijā «Restau­rā­cija» 1. vieta piešķirta Līgat­nes papīrfabrikas direktoru viesu nama restaurācijai, bet  2.  un 3. vieta – Daugavpils cie­tokšņa inženierarsenāla un Daugavpils cietokšņa 7. bas­tiona vaļņa, kazemāta un Pulvera pagraba restaurācijai. Savukārt Atzinību saņēma Krustpils pils C korpu­sa un fasādes atjaunošana Rīgas ielā 216B Jēkabpilī.
    Pussimta profesionāļu žū­rijas vērtējumam bija pieteikti vairāk nekā 60 objekti no visiem Latvijas reģi­niem. 35 finālam izvirzītās bū­ves eksperti apmeklēja klātienē un vērtēja arhitektu, būvnieku un pasūtītāju prezentācijās.
    Balvas saņēma būves pa­sūtītājs, ģenerāluzņēmējs, pro­jekta autors un būvuzraugs. Visi saņēma arī ga­dagrāmatas un diplomus. Plāksni ar apliecinājumu par Ga­da labākās būves titulu saņem pasūtītājs. 
     Vairāk informācijas – gadabuve.lv. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru