Lai novērstu slimnīcas stāvvietas applūšanu, tīrīs infiltrācijas akas, citur ātru risinājumu nav
INESE ZONE

Turpinoties stiprām lietavām, Jēkabpilī atkal pamatīgi applūda teritorijas, kur šī problēma vērojama jau gadiem: iepretim tirdzniecības centram «Sēlija», pie tirdzniecības centra «Aura» un automašīnu stāvlaukums pie Jēkabpils reģionālās slimnīcas.
      Peļķes pēc lietus visai drīz pazūd, bet slimnīcas stāvlaukumā tās saglabājas ilgāk. Ne velti tur ūdeni parasti atsūknē SIA «Jēkab­pils ūdens». BD lasītāji īpaši sašutuši ir par to, ka netiek meklēts risinājums, lai no-vērstu ūdens krāšanos slimnīcas stāvvietā, kas ir Jēkab­pils vizītkarte, jo slimnīca ir reģionāla iestāde. Diemžēl daudziem apmeklētājiem no citiem novadiem pirmais iespaids par Jēkabpili un slimnīcu radot tieši applūdusī stāvvieta. Cilvēkiem nav iespējas peļķes apiet vai apbraukt, un tieši no automašīnas jākāpj ūdenī, kas sniedzas pāri potītēm.  
      Jēkabpils novada domes Attīstības pārvaldes Infra­struktūras apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Ainārs Skromāns BD sacīja, ka stāvvietu ir apsekojuši  speciālisti un SIA «Jēkabpils ūdens» uzdots iztīrīt infiltrācijas akas, kas stāvvietā ir ierīkotas, bet acīmredzot aizsērējušas. Infiltrācijas aka ir grodu aka lietusūdens novadīšanai gruntī, bet ar laiku tās aizsērē. Tas esot vienkāršs lokāls risinājums, bet tā efektivitāti ietekmējot arī sezona. Piemēram, pavasarī, kad grunts ir mitra, tās var uzņemt mazāk ūdens. 
     Cits risinājums slimnīcas stāvvietas applūšanas novēršanai esot pievienošana pilsētas lietusūdens kanalizācijai, ko varētu izbūvēt tad, kad remontēs posmu no atjaunotās A. Pormaļa ielas daļas līdz slimnīcai, bet nav paredzams, kad to varētu darīt, un šiem darbiem vispirms jāveic projektēšana. 
Par citām vietām, kas applūst, A. Skromāns  sacīja, ka problēma ir zināma, bet nevarēs tūlīt nodrošināt lietusūdens sistēmas pārbūvi šajās vietās. To plāno darīt nākotnē, pamatā tad, kad remontēs šīs ielas. 
     Piemēram, pie tirdzniecības centra  «Sēlija» ir slēgta tipa lietusūdens kanalizācijas sistēma, kas nespēj pietiekami ātri uzņemt lielāku ūdens daudzumu, un tad, darbojoties hidraulikas likumiem,  ūdens caur noteces vietām tiek spiests atpakaļ uz ielas. Kad sistēma būvēta, tai bija jāapkalpo tikai «Sēlija» un «Viada», bet tagad «Sēlijas» stāvlaukums esot paplašināts, lietusūdeni kanalizācijā novada arī no tirdzniecības centra jumta. Tāpat jāapkalpo «Lidl» stāvlaukums un  automazgātava. Tā ir vairākus hektārus liela teritorija ar cietu segumu, un tuvumā neesot zaļās zonas, uz kuru varētu novadīt lietusūdeni. Lietusūdens kanalizācijas sistēma tagad esot pārslogota, jo tās diametrs ir par mazu. Sistēmu vajadzētu pārbūvēt atbilstoši situācijai, bet to varētu darīt tad, kad reiz remontēs Kļavu ielu. 
      Par «plūdiem» pie tirdz­niecības centra «Aura» A. Skromāns sacīja, ka tur ir  infiltrācijas akas, un acīmredzot jātīra arī tās. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. prusaks
  prusaks
  pirms 2 mēnešiem

  Manuprāt tas ir ģeniāls risinājums.

  Atbildēt
 2. Ačulis
  Ačulis
  pirms 2 mēnešiem

  Lai Skromāns aplūko ortofoto kartes, pirms stāsta par Sēlijas stāvlaukuma paplašināšanu pirms braši stāsta, ka tas pie vainas. Un ko tad tagad darīs, kad Viada jauno pašapkalpošanās mazgātuvi uzcels?

  Atbildēt
 3. pogogs
  pogogs
  pirms 1 mēneša

  Palejas ielā svaigs remonts. Bet arī tur krājas milzīga peļķe. Tātad remontu tur neredzēt, jo viss jauns..

  Atbildēt

Pievienot komentāru