Laivu piekļuves vietas dambī būs, iespējams, makšķernieki varēs izmantot nobrauktuvi pie tilta
INESE ZONE

Turpinās Daugavas dambja rekonstrukcijas darbi. Ir izskanējusi informācija par metodēm, kas tiek pielietotas tā stiprināšanai, par  dambja promenādes labiekārtošanu un fitoremediācijas laukiem, kas  kopā veidos atpūtas zonu. Taču – kā ar pašas Daugavas sniegto iespēju izmantošanu?
    Ne vienam vien jēkabpilietim ir laiva, un agrāk dambja betona apmalē bija dažas vietas ar kāpnēm, lai laivu varētu nogādāt līdz krastam un ielaist ūdenī. Jēkabpilieši interesējas, vai, pārbūvējot dambi, ir paredzēta kāda vieta laivu ielaišanai? Tāda, lai var piebraukt ar mašīnu un ielaist  laivu no piekabes, piemēram, glābēji, zivju inspektori. Ja tāda būs, vai nevarētu tur atļaut laivas ielaist arī makšķerniekiem un citiem  interesentiem? Tāda vieta bija pie tilta, bet to lietoja tikai ātrumlaivu sacensībās vai operatīvais transports. Pārējiem to liedza zīmes «Iebraukt aizliegts» jeb «ķieģelis». Kā būs pēc dambja pārbūves? Protams, vislielākā interese par to ir makšķerniekiem.  
    Dambja būvnieka – SIA «Jēkabpils PMK»  – tehniskais direktors Māris Avens BD skaidro, ka jaunas vietas laivu ielaišanai projektā nav paredzētas, bet visas, kas bija līdz šim, tiks saglabātas, arī vieta laivu ielaišanai pie tilta, kur laivu var atvest ar autotransportu. Tas, vai to varēs izmantot arī privātpersonas, esot atkarīgs no pašvaldības lēmuma, jo būvnieks par to nelemj, vien veic darbus atbilstoši projektam. 
    – Tas ir viennozīmīgi, ka dambis pēc pārbūves būs drošāks un labākā stāvoklī. Laivu ielaišanas vieta pie tilta būs, tikai labiekārtota. Būs arī visas trepes, kas uz dambja bija pieejai pie Daugavas, kur cilvēki nesa lejā laivas, un būs arī dažas jaunas, protams, atbilstošas jaunajam dambja profilam. Uz Sakas pusi dambis nebūs betonēts, un tur pieeja saglabāsies kā līdz šim. Papildus būs arī fitoremediācijas lauki,  ko varbūt arī varēs izmantot piekļuvei ar laivu, – stāsta Māris Avens.
Domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos Kārlis Stars pauž viedokli, ka laivu ielaišanas vietu pie tilta pēc dambja nodošanas eksplutācijā va­rētu atļaut izmantot arī privātpersonām, bet  konkrēti to apsolīt vēl nevar.
   – Iepriekš tur visi nevarēja piekļūt, tā tas ir bijis. Mēs apskatīsimies, kā tas ir tagad atbilstoši jaunajam projektam, un  izvērtēsim, vai tur jāliek aizlieguma zīme vai nē. Es tur neredzu nekādu iemeslu liegt laivu piekļuvi, jo tā ir ērtākā vieta, kur kaut ko lielāku ielaist ūdenī. Tā vieta arī ir pietiekami plaša, lai tas netraucētu operatīvajam transportam, ja  tur būs tāda vajadzība. Bet par to vēl diskutēsim ar speciālistiem, – saka Kārlis Stars. 
    Pašvaldība arī informē, ka pie noejām pie Daugavas no aizsargdambja augšas tiks veidotas konstrukcijas, kur iedzīvotāji varēs pieslēgt savas laivas.
 
J. Šteinberga foto

Publikācijas tapušas projekta Nr. 24-00-S0ZF04-000011   «Sabiedrības informēšana 2024. gadā par zivju resursu pētījumiem, to racionālu un saudzīgu zmantošanu, atražošanu un aizsardzību, veidojot publikāciju ciklu reģionālajā laikrakstā un sociālajos tīklos» ietvaros.
Atbalsta:
 

 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. prusaks
  prusaks
  pirms 1 nedēļas

  Pie tilta ar makšķeri nav ko darīt.

  Atbildēt
 2. Pēteris
  Pēteris
  pirms 1 nedēļas

  Citāts: "Kārlis Stars pauž viedokli, ka laivu ielaišanas vietu pie tilta pēc dambja nodošanas eksplutācijā va­rētu atļaut izmantot arī privātpersonām, bet konkrēti to apsolīt vēl nevar." Nu kā tad tā kārlīt??? Kredītus maksāsim visi kopā, bet laivu no slipa nolaist nedrīkstēsim? Tu droši vien drīkstēsi? Nu varbūt vēl Mārim atļausi! Nekauņa!

  Atbildēt
 3. Bambino
  Bambino
  pirms 1 nedēļas

  No kuras bedres izlīdis tas bezkauņa Stars? Kurš viņam iestāstīja, ka onkulis drīkst justies tik svarīgs?

  Atbildēt

Pievienot komentāru