Latvijas Bērnu un jauniešu folkloras svētki «Pulkā eimu, pulkā teku»  Zasā

18. un 19. maijā aicinām uz Bērnu un jauniešu folkloras svētkiem «Pulkā eimu, pulkā teku 2024» (PEPT) Zasā. Šogad jau 40. reizi PEPT Nacionālajā sarīkojumā satiksies bērnu un jauniešu folkloras kopas no visas Latvijas. Aicinām ikvienu interesentu iepazīt Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma bagātību, baudot daudzveidīgu koncertu programmu tiešsaistē.
 
     PEPT ikgadēji ir veltīts kādai konkrētai tēmai, kuru dalībnieki padziļināti pēta vietējo tradīciju kontekstā. 2024. gada tēma ir «Skaņa, skaņu ainava, tradicionāli skaņu rīki un melodijas». Dalībnieki visa mācību gada garumā ir mācījušies dziesmas, dejas un rotaļas, iepazinuši savas apkārtnes skaņu ainavu, raksturīgās melodijas un skaņu atdarinājumus dažādos folkloras materi­ālos. Nacionālajā sarīkojumā Zasā bērniem un jauniešiem ir iespēja dalīties mācību procesā apgūtajā pieredzē.  Tādējādi svētku programma dalībniekiem piedāvās ļoti daudzveidīgas kopsadarbības formas, piemēram, gājienu, interaktīvas darbnīcas, muzicēšanu, rotaļas, spēles, dejas, koncertus, priekšnesumus Zasas muižas parkā, Zasas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Staļļu šķūnī un uz lielās skatuves Zasas muižas parkā.
    «Pulkā eimu, pulkā teku» ir nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programma, kuras galvenais uzdevums ir aktualizēt paaudzēs krātā nemateriālā kultūras mantojuma – prasmju, iemaņu, stāstu, dziesmu, melodiju, deju, ēdienu recepšu un dzīves gudrību – pielietojuma iespējas šodien, šeit un tagad katram no mums, atbildīgi saglabāt un attīstīt, nododot tālāk. Dzīvais kultūras mantojums tiek apgūts dažādos folkloras žanros. Bērni un jaunieši mācās dziesmas, dejas un rotaļas, šogad īpaši pievēršoties skaņu ainavai katrs savas puses tradīciju ietvarā un Sēlijas rotāšanai kā īpašai tradicionālās āra dziedāšanas tradīcijai.
 
***
 
Sestdien, 18. maijā
17.00 – svētku atklāšana ar uzrunām, koncertu un rotaļām (lielā skatuve Zasas muižas parkā);
18.00 – folkloras konkursu uzvarētāju koncerti (lielā skatuve Zasas muižas parkā, Zasas evaņģēliski luteriskajā baznīcā un Staļļu šķūnī);
20.30 – danču vakars (lielā skatuve Zasas muižas parkā);
20.30 – stāstu vakars (Sēlijas kultūrtelpā).
 
Svētdien, 19. maijā
Lielā skatuve Zasas muižas parkā
10.00 – novadu lielkoncerts; 
12.15 – rotaļu sarīkojums, XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku folkloras programmas modelēšanas sarīkojums; 
14.00 – PEPT 40 svētku koncerts «Intriga». 
    PEPT Nacionālo sarīkojumu organizē Valsts izglītības satura centrs (VISC) sadarbībā Jēkabpils novada pašvaldību, Jēkabpils novada Za-sas pagasta pārvaldi, Zasas vidusskolu, Tradici­onālās kultūras biedrību «Aprika» un kultūras biedrību «Make Art».
    Atbalstītāji: Valsts kultūrkapitāla fonds, Jēkabpils novada pašvaldība, Jēkab-pils novada Zasas pagasta pārvalde, NYX & Iris, «Lai­ma», «Brīvā Daugava», Vi­dusdaugavas televīzija.
    Visi pasākumi būs vērojami arī Facebook tiešsaistē. Vairāk: http://www.facebook.com/PEPTlv/ un www. pept.lv.
    Papildu informācija: Māra Mellēna, projekta vadītāja, mob. t. 26522141, mara.mellena@visc.gov.lv.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru