Ledus Daugavā lejpus Zeļķu tiltam ir izkustējies
Sagatavoja J. Apīnis

         1. martā plkst. 06.00 ūdens līmenis Daugavā bija: Jēkabpilī 6.15 m, - 4 cm,  Zeļķos 9.32 m, - 8 cm,  Pļaviņās 11.18 m, - 8 cm  un Jersikā 5.66 m, 0. Lejpus Zeļķu tiltam ir sākusies ledus kustība.  Ap plkst. 7.00 pie Zeļķiem ūdens līmenis bija nokrities zem 9 m , t.i.  ūdens līmenis Zeļķos bija  8.86 m, -32 cm.
     Iepriekš ceturtdienas vakarā Jēkabpils novada pašvaldības civilās aizsardzības inženieris Ilmārs Luksts informēja, ka kopumā situācija augšpus Zeļķu tiltam ir stabilizējusies. Dienas laikā ūdens līmenis pie Zeļķu tilta pazeminājies par 6 centimetriem un 29. februāra vakarā   Zeļķos bija 9.48 m. Tobrīd ledus aste bija  nemainīgi, atrodas apmēram 1 km lejup  Zeļķu tiltam. Pļaviņās gar labo krastu ir izskalojumi ar spēcīgu straumi. Dienas laikā novērota ledus izkustēšanās gan Pļaviņās, gan augšpus tām. Ūdens līmenis 29. februārī  plkst. 22.45 bija: Jēkabpilī 6.23 m, + 2 cm, Zeļķos 9.48 m, - 4 cm, Pļaviņās 11.17 m, - 6 cm, Jersikā 5.67 m, 0 cm.
     Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs informē, ka spēkā joprojām sarkanās pakāpes brīdinājums par augstu ūdens līmeni. Daugavā  ar dažādu un mainīgu intensitāti iet ledus, kopumā ūdenslīmenis paaugstinās, tomēr periodiski vērojamas krasas svārstības. Pļaviņu ūdenskrātuvē un augšpus tai notiek ledus masu blīvēšanās un kustība, ūdenslīmenis paaugstinās. Aizvadītajā diennaktī Daugavas posmā Suraža-Verhņedvinska ūdenslīmenis paaugstinājās par 2…34 cm, pie Piedrujas paaugstinājās par 21 cm, pie Krāslavas par 17 cm, posmā Daugavpils-Jēkabpils ūdenslīmenis pazeminājās par 10…22 cm, pie Zeļķiem vakar paaugstinājās par 154 cm diennaktī, pie Pļaviņām pazeminājās par 55 cm diennaktī. Kopš 22. februāra Daugavā pie Zeļķiem ūdenslīmenis paaugstinājās par 5,14 m. Pļaviņu ūdenskrātuvē pie Pļaviņām šogad novērotais līmenis ir augstākais kopš 2013. gada, iepriekš tikai 2013., 1979. un 2010. gados novērots augstāks. Pie Zeļķiem augstākas ūdenslīmeņa atzīmes par šogad sasniegtajām novērotas vien 1983., 1981., 1988. un 2010. gados.
 
 
     D. Gagunova foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (20)

 1. re kā
  re kā
  pirms 3 mēnešiem

  Cēlās, cēlās un izkustējās, tad jau vairs neceļas.

  Atbildēt
 2. Spuņģēnu bebrs
  Spuņģēnu bebrs
  pirms 3 mēnešiem

  Paldies Inženierim lukstam par upes uzpasēšanu un rūpēm, tikai sāk jau izskatīties pēc pokazuhas un tukšu salmu kulšanas, jo Daugavai un applūdušajiem iezemiešiem no viņa aktivitātem ne silts, ne auksts. Pat tās dažas evakuācijas veica VUGD. Viņiem paldies!

  Atbildēt
 3. atkal tas pats
  atkal tas pats
  pirms 3 mēnešiem

  Vai beidzot tiks izdarīti secinājumi par to,kāpēc applūst tik milzīgas Salas Krustpils pagastu teritorijas? Ko Pļaviņu HES dara vai nedara pareizi, pirms plūdiem nolaižot ūdens līmeni?Nav redzēts ,ka ledus bez ūdens aizpeldētu, un, vai glābjot Pļaviņas, kā vienmēr neslīcina Salas un Krustpils pagastus? Vai prioritāri nebūtu vismaz jāiztīra Daugava no vecā dzelzceļa vecajiem balstiem pie Zeļķu tilta ?.Beidzot tās lietas jārisina pēc būtības un prioritārā secībā.Kā ministre pilsētā,tā Nitišs kā ķipis tup tuvumā.Zina,kur nauda ziemo...Tas ir bijis vienmēr,ka uz ugunsdzēsējiem,zemessargiem plūdu laikā un citās nelaimēs var paļauties,bet Ragainis priecīgi vītero televīzijā par plūdiem.Atkal publicitāte un uz Eiropu arī taču gribas.....

  Atbildēt
 4. Joske
  Joske
  pirms 3 mēnešiem

  Sūnu ciems ar ragaino vadoncu laikam būs glābts.

  Atbildēt
 5. Ko tu saki
  Ko tu saki
  pirms 3 mēnešiem

  Glābts? Tik daudz māju zem ūdens, ceļu, sējumu. Varbūt medāli uzkārt psr darbu?

 6. Joske
  Joske
  pirms 3 mēnešiem

  Galvenais, ka vadoncs sveiks un vesels un var pavasarī meklēties.

 7. nesatricināmais
  nesatricināmais
  pirms 3 mēnešiem

  Tikai Raivo ir spējīgs novērst plūdu briesmas, šausminoši par iedomāties kas notiktu bez viņa enerģiskās rīcības .

  Atbildēt
 8. Fakts
  Fakts
  pirms 3 mēnešiem

  Tikko bija labs sižets Bez Tabu par Ziedu ielas plūdiem. Varbūt jēkabpiliešiem vajag sadot pa purnu domes pozīcijas deputātiem par bezdarbību?

  Atbildēt
 9. Durdom
  Durdom
  pirms 3 mēnešiem

  Tak Skromāns teica, ka tūlīt rakšot, 5 min jautājums. DDDDD

 10. Izturību visiem!
  Izturību visiem!
  pirms 3 mēnešiem

  Ziedu ielas sižetā ļoti skaista un gudra sieviete sarkanajās drēbēs. Tādus cilvēkus vajag domes vadībā.

  Atbildēt
 11. Fakts
  Fakts
  pirms 3 mēnešiem

  Korumpēti un alkatīgi salašņas dara visu, lai savā vidū neielaistu gudru un godīgu cilvēku. Jo tāds apdraudēs salašņu ierasto lietu kārtību.

 12. Jāņonkulis
  Jāņonkulis
  pirms 3 mēnešiem

  Jēkabpils ir uzcelta aplūstošā vietā ,pilsēta ir applūdusi jau pirms Zeļķu tilta gan pirms hesa.

  Atbildēt
 13. Ziedu ielai
  Ziedu ielai
  pirms 3 mēnešiem

  Kuras mājas stāv ūdenī. Tak mīļie cilvēki, izrociet pie mājas jums zināmā vietā ap 40 cm dziļu kvadrātiņu, ielieciet tajā sūkni, aizvelciet šlangas ( Depo var nopirkt 50- metrīgās ) uz grāvi un nosusiniet pagalmu. Vismaz mājas neizmirks. Kaut ko dariet. No šitiem bezkauņām slaistiem, naudas taupītājiem priekš cilcēkiem, darbus nesagaidīsiet. Vienīgi, ja viņus neizblamēs pa visu valsti. Tas vienkārši ir unikums! Visi kadri, kas stāv apkārt novada saimniekam, visi pēc līdzības ir vienādi ar viņu pašu, v toč v toč!

  Atbildēt
 14. Joske
  Joske
  pirms 3 mēnešiem

  Nesauc ragaino par saimnieku. No viņa saimnieks kā no cūkas kosmonauts.

 15. Faktiski
  Faktiski
  pirms 3 mēnešiem

  DDDDD Šreka kurpju laizītājs, citādi jau pie lielas naudas un amata netiktu. Ielīda plukata pie viņa partijā. Cūka zina kur rakt.

 16. cūka
  cūka
  pirms 3 mēnešiem

  Es jūs visus izcūkošu, tad zināsiet kur rakt un kur nerakt.

 17. Cūkai
  Cūkai
  pirms 3 mēnešiem

  Visus esi apcūkojis ko vien var apcukot, savu resursu esi izsmēlis, pora uz desām.

 18. Ostaps
  Ostaps
  pirms 3 mēnešiem

  Лёд тронулся, господа присяжные заседатели!

  Atbildēt

Pievienot komentāru