BD vērsās Variešu sākumskolas audzēkņu vecāku pārstāvis Gusts Jansons, lai pastāstītu par skolēnu vecāku bažām saistībā ar ieplānoto Variešu sākumskolas apvienošanu ar pārējām reorganizējamajām Jēkabpils novada mazajām skolām. Konkrēti – agrākā Krustpils novada mazajām skolām.
Konteksts: agrākajā Krustpils novadā līdz administratīvi teritoriālajai reformai skolēnu ziņā mazskaitlīgās skolas, visticamāk, politisku apsvērumu dēļ, netika apvienotas vai slēgtas, un patlaban Jēkabpils novada pašvaldība meklē iespējas, kā mazināt šo skolu uzturēšanas izdevumus. Patlaban pašvaldība atturas spert radikālus soļus, mācību iestādes aizverot pavisam un audzēkņus ar skolām domāto transportu (kas ir pietiekošā daudzumā) vadāt uz nodarbībām uz lielākām novada skolām. Patlaban darbakārtībā ir apvienošana «uz papīra», kas nozīmē viena direktora iecelšanu, piemēram, uz četrām mācību iestādēm, bet gan skolas audzēkņi, gan tehniskais personāls paliek mācīties un strādāt uz vietas. Šāda lēmuma vienīgais labums – uz agrāko direktoru algām ietaupītā nauda.
Bet arī šis maigais risinājums ir sacēlis viedokļu vētru, un patlaban aktuālākais ir Variešu skolotāju un daļas vecāku neapmierinātība ar domes vēlmi šo sākumskolu apvienot ar Krustpils pamatskolu. Viens no iebildumiem vērsts nevis pret apvienošanu kā tādu, bet apvienošanu tieši ar Krustpils pamatskolu, jo skolotāju kolektīvs iebilst pret faktu, ka apvienotās skolas varētu vadīt pašreizējā Krustpils pamatskolas direktore Vija Stiebriņa. Pedagogiem nav pieņemams viņas vadības stils.
G. Jansons ir skolas vecāku pārstāvis, kurš pauž šim viedoklim daļēji pretēju uzskatu. Savus apsvērumus viņš apkopojis iesniegumā Jēkabpils novada pašvaldības Sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komitejai. Tajā rakstīts: «Pamatojoties uz publiski izskanējušo informāciju par vairāku Jēkabpils novada mazo skolu turpmāko darbību, tās reorganizējot un apvienojot, mēs, zemāk parakstījušies Variešu sākumskolas esošo un topošo audzēkņu vecāki, uzskatām, ka ģeogrāfiskā novietojuma, skolēnu pēctecības un sekmīgai kolektīva pārraudzībai piemērotākais risinājums ir Jēkabpils novada Variešu sākumskolu reorganizēt, pievienojot to Krustpils pamatskolai». Kā informē Gusts Jansons, šo vēstuli parakstījuši divdesmit šīs skolas un pirmsskolas audzēkņu vecāki.
– Protams, ne visi, pie kuriem es vērsos, man piekrita. Tāpat bija arī tādi vecāki, kuri vienkārši baidījās atklāti paust savu viedokli. Diemžēl ir arī tā. Kāpēc es un vēstuli parakstījušie domājam šādi? Mēs saprotam, ka Variešu sā-kumskola ir maza, un kaut kas reorganizācijas jomā ir jādara. Tomēr mūsu kā vecāku interesēs ir panākt, lai šis process tiktu realizēts mūsu skolai vislabākajā variantā. Un, jā – nav taisnība, ka visi Variešu sākumskolas vecāki grib, lai šo skolu pievieno Sūnu pamatskolai. Skolai šajā vietā noteikti ir jāpaliek! Bet mūs neapmierina vēlme to pievienot pie Sūnu pamatskolas, jo, mūsuprāt, tas nav loģiski. Un, pirmkārt, tas nav loģiski tieši ģeogrāfiskā novietojuma dēļ. Sūnu pamatskola ir, tā sakot, uz vienas līnijas ar Vīpes, Mežāres, Atašienes skolu. Savukārt Varieši – ar Krustpils pamatskolu. Pēctecība, mūsu izpratnē, izpaužas kā fakts, ka pēc mācībām Variešu sākumskolā daudzi bērni turpina izglītoties Krustpilī. Varbūt arī Jēkabpils skolās, bet ne jau Sūnās! Jā, un pēdējo divu gadu laikā, kopš skolā nav reāli uz vietas strādājoša direktora, redzams, ka skolai tas nav nācis par labu, – stāsta G. Jansons.
Viņa un domubiedru uzskatā, nav svarīgi, vai apvienotās skolas vadīs tieši Vija Stiebriņa vai cits direktors, bet šie vecāki uzskata, ka šīs skolas vadībai ir jābūt pēc iespējas tuvāk reālajam skolas ikdienas darbam. Kā plusu Variešu sākumskolai vecāki vērtē modernas sporta zāles esamību šajā skolā.
– No Variešiem līdz Krustpils pamatskolai ir aptuveni desmit kilometri. Gan jau ir iespējams izvadāt audzēkņus no Krustpils pamatskolas uz sporta stundām Variešos. Šis virziens noteikti ir ātrāk izbraucams, nevis, piemēram, vedot bērnus sportot uz sporta zāli Spuņģēnos, kur, reizēm, kamēr skolēnu autobuss stāv pie dzelzceļa pārbrauktuves, jau iztērēta puse no nodarbībām paredzētā laika, – piezīmē Gusts Jansons.
Visu rakstu lasiet BD 22. aprīļa numurā.
joks
Populists Gusts būtu aizvēris muti, pats neko nav izdarījis prot tik parakstus vākt.
pb
Lielākā daļa bērnu pēdējos gadus aiziet uz 3. vidusskolu mēs esam vienā novadā tāpēc novadam pienākums vest arī uz šo skolu. Krustpils pamatskolai nav piemērotas telpas pat klases tumšas mazas sporta laukums ārprāts.
d
Skaidrs kāpēc Gusts dusmīgs uz Sūnām jo direktore atlaida viņa sievu kura nebija spējīga skolā strādāt.
d
Kāpēc tikai Gusta viedoklis? 'Pārējo iesniegums domē pazudis varbūt kā jau viss tiek sagrozīts.
Iedzīvotājs
Nu protams, no Gusta jau neko prātīgu nevarēja sagaidīt. Uz parakstu vākšanu vai sūdzību iesniegšanu viņš vienmēr ir bijis pirmais. Ja tik ļoti slavina to Krustpils pamatskolu, lai ved tur savus bērnus, bet neuzspiež pārējiem savas domas.
haha
Tā Krustpils pamatskola jau sen bija jālikvidē.Nezinu kas tur augšā tik ļoti viņu lobē.
Draugs
Pēc šiem komentāriem liekas,ka loģiska domāšana mirst.
Draudziņš
Krustpils pamatskola ,laba skola,nevar sūdzēties!
No malas verotājs
Skatos, ka komentārus raksta paši Variešu sākumskolas darbinieki. Pričom tur Gusts tiek ķidāts?! Uzrakstiet vismaz 1 pozitīvu piemēru, kas bija tiešām vērā ņemams, ko ir izdarījusi Sūnu direktore Variešu sākumskolā. Pedagogi paši sūdzas par to, ka te nav vadības un netiek nekas risināts. Cik zinu, tad tagad tur skolā arī darbinieki plēšas savā starpā. Vismaz Stiebriņa visām liks strādāt! Nesaprotu, kur problēma? Ja skolotāji grib rakstīt atlūgumus, lai raksta. Būs citi vietā. Tur tak skolotāji mainās kā zeķes.
Vērotājs no malas
Bet vai tagad nav izdevīgāk atsāt tikai bērnudārzu? Tak skolā nav normāls bērnu skaits - ļoti maz bērnu. Nu, lai vieni ved uz Sunām un otra vecāku fronte uz Krustpili. Problēma atrisināta.
Vērotājs no malas
Tie darbinieki, kuri draud ar atlūgumu... tak uz priekšu jaunām iespējām, kas nenāktu par sliktu! Vismaz izkāps no komforta zonas un beidzot iemācīsies strādāt ar lielu klasi. 1