Līdz ar 5G attīstību LMT slēgs 3G tehnoloģiju Jēkabpils un Līvānu novadā
Valdis Jalinskis, LMT Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs

Lai nodrošinātu klientiem kvalitatīvus pakalpojumus pieaugošā mobilo datu pārraides patēriņa apstākļos, LMT no 25. mar­ta Jēkabpils un Līvānu novadā slēgs morāli un tehniski novecojušo 3G tehnoloģiju. Viedtālruņu lietotājiem tas pavērs iespēju pilnvērtīgāk iz­man­tot 4G un 5G tehnoloģijas, bet «podziņu» telefoni turpinās darboties 2G tehnoloģijā.
     Šobrīd līdzās jaunākās paaudzes 4G un 5G datu pārraides tehnoloģijām LMT uztur arī novecojušo 3G tehnoloģiju, ko klienti izmanto arvien retāk. Ņemot vērā, ka 4G un 5G spēj pārraidīt ievērojami vairāk datu, nodrošināt augstāku pakalpojumu kvalitāti un daudz efektīvāk izmantot frekvenču resursus, LMT pieņēmis lēmumu visā Latvijā pakāpeniski slēgt 3G tehnoloģiju, lai atbrīvotu frekvences jaunajam augstas veiktspējas 5G tīklam un paplašinātu 4G tīklu. Šāds tehnoloģiju nomaiņas process notiek visā pasaulē, un jau vairāk nekā 150 mobilo sakaru operatoru slēguši vai tuvākajos gados plāno slēgt 3G tehnoloģiju. 2023. gada rudenī LMT slēdza 3G tīklu Kurzemē, bet šī gada sākumā – Jelgavas, Bauskas un Aizkraukles novadā.
       «Laiks nestāv uz vietas, arī tehnoloģijas attīstās, padara mūsu ikdienu arvien ērtāku, ļauj paveikt vairāk un atver iespēju logus jaunu ideju īstenošanai, tāpēc iet kopsolī ar laiku ir svarīgi ikvienam. LMT ik gadu veic apjomīgas investīcijas infrastruktūras, tīkla un tehnoloģiju attīstībā, paplašinot 4G un 5G tīklu iespējas, lai mūsu klientiem būtu pieejami laikam un lietošanas pa­radumiem atbilstoši, moderni, jaudīgi un kvalitatīvi sakari. 3G tehnoloģija šajās kategorijās vairs neiekļaujas, tāpēc pienācis laiks no tās lēnām atvadīties,» lēmumu komentē LMT prezidents Juris Binde. 
     Slēdzot 3G tehnoloģiju, jaunākās paaudzes tīklu sniegtās iespējas būs pieejamas vēl plašākam klientu lokam un ļaus ikdienā vēl pilnvērtīgāk izmantot 4G un 5G priekšrocības. Šobrīd LMT kopējais bāzes staciju skaits pārsniedz 1 600, no kurām vairāk nekā 400 jau darbojas 5G tīklā, nodrošinot 5G platjoslas internetu ne tikai rūteros, bet arī telefonos. Lielāko daļu LMT klientu, kuri lieto 4G un 5G iekārtas, kā arī atbilstošās SIM kartes, 3G tehnoloģijas slēgšana praktiski neietekmēs. LMT jau laikus ir apziņojis visus klientus, kurus tehnoloģiju maiņa varētu skart, tomēr ikviens, ieejot vietnē «Mans LMT», var uzzināt, vai ir jāveic kādas darbības. Plašāka informācija par tehnoloģiju attīstības un nomaiņas procesu pieejama LMT klientu centros.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (6)

 1. prusaks
  prusaks
  pirms 2 mēnešiem

  Vai tad mobilais arī ir jāpērk cits ?

  Atbildēt
 2. Pravietis
  Pravietis
  pirms 2 mēnešiem

  Līdz ar 5G attīstību pieaugs onkoloģisko saslimšanu skaits.

  Atbildēt
 3. ev
  ev
  pirms 2 mēnešiem

  Par vēzi nezinu, bet torņa tuvumā (3km) dzīvojošajiem vīriešiem varētu būt problēma ar potenci.

 4. Plakanais
  Plakanais
  pirms 2 mēnešiem

  vai G5 tornis ietekmē arī tos cilvēkus, kas dzīvo plakanās zemes otrajā (apakšējā) pusē

 5. Plakanajsm
  Plakanajsm
  pirms 2 mēnešiem

  Paņirdz vien, zoniņ

 6. plakanajam
  plakanajam
  pirms 2 mēnešiem

  Noteikti ietekmēs un arī to civilizāciju kas dzīvo 500 km Zemes dziļumā starp abām plaknēm, Es nejokoju.

Pievienot komentāru