«Lūšiem» pieci punkti, «Junioriem» – četri
Juris Šteinbergs

Brīvdienās  Jēkabpils Sporta namā valdīja volejbols. Pa divām spēlēm aizvadīja «Jēkabpils lūši» un «Jēkabpils juniori/JSS». 
     Sestdien vispirms «Jē­kabpils juniori» Latvijas čempionāta Nacionālās  līgas spēlē cīnījās ar vicelīderi «Vecumniekiem».  Pir­majā setā mājinieki  bija iedzinējos ar 18:23, tomēr aizcīnījās līdz setbumbai. Uzvaru ar tomēr 26:24 svinēja viesi.  Arī otrajā setā mājiniekiem zaudējums ar 22:25. Trešo setu ar  25:21 uzvarēja «Juniori», bet ce­turtajā bija sīvs cīniņš galotnē.  Būdami  punkta attālumā no zaudējuma (22:24),  mājinieki spē­ja atspēlēties un uzvarēt ar 26:24.  Izšķirošajā – piektajā –  setā vispirms labāk klājās viesiem, un viņi bija vadībā  ar 10:6.  Viņiem bija arī pirmā mačbumba, ko mājinieki atspēlēja. Divas mačbumbas  bija arī Jēkabpils komandai, taču galu galā nācās piekāpties ar 17:19 setā un ar 2:3 – visā spēlē.  Rezultatīvākais mūsu ko­mandā ar 36 punktiem bija Kristers Landzāns,  25 punkti –  Kārlim Jaundžeikaram, bet 19 – Leo Štolcam. 
     Vakarā tikpat aizraujoša spēle risinājās Baltijas līgā, kur «Jēkabpils lūši» tikās ar pašreiz otro spēcīgāko klubu «Bigbank Tartu».  Pirmajā setā mājinieki bija vadībā ar 18:16,  bet atdeva iniciatīvu un zaudēja ar 21:25. Otrajā setā mūsējie bija vadībā ar 23:19, bet pabeigt izdevās ar otro setbumbu – 25:23. Trešo spēles nogriezni atkal samērā pārliecinoši uzvarēja viesi ar 25:21. Sīva cīņa iedegās ceturtajā setā. Igauņi vēl pēc otrā tehniskā pārtraukuma bija vadībā ar 17:13, taču mūsējie nepadevās, panāca 22:22 un galotnē uzvarēja ar 25:23.  Piektajā setā «lūši», sajutuši asiņu garšu,  «piebeidza» pretiniekus ar 15:9. Visā spēlē rezultāts 3:2, un divi punkti ierakstīti  tabulā.  Uzvaru ar 18 punktiem sekmēja Jānis Medenis, 15 sakrāja Edu­ards Stieģelis, bet   Zigurds Adamovičs – 11. 
    Svētdien rīta pusē «Jē­kabpils juniori» tikās ar Nacionālās līgas lejasgala komandu «VK Piejūra/ MSĢ».  Mājinieki uzvarēja ar 3:0 (25:20, 25:23; 25:21).  Vissīvākā galotne  bija otrajā setā, kur nācās atspēlēties no 22:23.  Uzvarā 17 punktus iekrāja K. Jaundžeikars, bet 14 – K. Landzāns. 
     Ar  četriem izcīnītajiem punktiem divās spēlēs «Junioriem» neizdevās ie­lauzties pirmajā trijniekā. Līdz trešajai vietai, ko ieņem «Ventspils», pietrūka viena punkta. Jēkabpilieši gan ir aizvadījuši par trim spēlēm mazāk. Nākamo spēli «Jēkabpils juniori» aizvadīs 3. februārī izbraukumā ar «RTU». 
    Volejbola vīkends  noslēdzās ar «Jēkabpils lūšu»  un vienīgā Lietuvas pārstāvja Baltijas līgā Gargždu «Am­ber Volley» dueli.  Pir­mo setu jēkabpilieši viegli uzvarēja ar 25:12. Otrajā viņu spēle pajuka, neveicās ar servju uzņemšanu un  piedzīvots zaudējums ar 18:25.  Savukārt trešajā setā iedegās līdzvērtīga cīņa. Māji­nieki bija zaudētājos ar 15:18, tomēr spēja atspēlēties un uzvarēt ar 25:21. Ceturtajā setā pie 17:20 jēkabpiliešiem padevās četru punktu sērija un viņi izvirzījās vadībā ar 21:20. Pēdējās izspēlēs viņi  bija veiksmīgāki un izšķirošo  setu uzvarēja ar 25:22, spēlē triumfējot ar 3:1. Labākie punktu guvēji mājiniekiem bija  Jānis Medenis, Armands Āboliņš un Zigurds Adamovičs, attiecīgi gūstot 18, 14 un 13 punktus.
    Neskatoties  uz šīm di­vām uzvarām, «Jēkabpils lūši» joprojām ir pēdējā – astotajā – vietā. Punkta  attālumā ir «RTU/Robež­sardze/Jūrmala». «Lūši» gan aizvadījuši  par maču ma­zāk. Nākamās četras spēles mūsējiem būs izbraukumā – trīs Igaunijā un viena Jūrmalā, bet pamatturnīru noslēgs ar maču mājās pret «Barrus Voru VK». 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. prusaks
    prusaks
    pirms 4 mēnešiem

    Mūsējie ir cīnījušies kā zvēri.

    Atbildēt

Pievienot komentāru