«Lūšiem» zaudējums Jūrmalā, sērija noslēgsies Jēkabpilī
Juris Šteinbergs

Svētdien «Jēkabpils lūšiem» bija izdevība noslēgt Latvijas volejbola čempionāta pusfināla sēriju. Bija tikai izbraukumā  jāuzvar mūžsenie pretinieki «RTU/ Robežsardze/Jūrmala».  Pirmajā sērijas mačā «lūšu» midzenī jēkabpilieši uzvarēja ar 3:1.
     Pirmais sets Jūrmalā sākās un turpinājās punkts punktā. Viesi gan galotnē panāca 23:20, bet uzvaru izcīnīja tikai ar 27:25.  Otrais sets aizritēja ar mājinieku pārsvaru, un viņi uzvarēja ar 25:16. Trešajā setā «lūši» pabija vadībā ar 10:5, bet vienalga zaudēja ar 22:25.  Ceturtajā setā jau vairs nebija kur atkāpties – pēc 22:22 iegūti trīs punkti pēc kārtas un uzvara izcīnīta ar 25:22. Piektajam setam tomēr spēka un jaudas  pietrūka. Jēkabpilieši gan bija vadībā ar 7:5 un 8:7, taču pie 9:10 jūrmalnieki guva četrus punktus pēc kārtas, sagādājot viesiem zaudējumu setā ar 10:15 un mačā – ar 2:3. Zaudētājiem Jānis Medenis guva 22, Eduards Stieģelis – 12, bet Jānis Jansons un Zigurds Adamo­vičs – pa 10 punktiem. Pretinieku komandā rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Matīss Gabduļins.
Sērijā līdz divām uzvarām rezultāts kļuva neizšķirts 1:1.  Izšķirošais mačs notiks Jēkabpilī 27. martā plkst. 20.00.
    Otrā pusfināla sērija sāksies tikai rīt. Tajā «Ezerzeme/ DU» sacentīsies ar «VK Piejūra/MSĢ», kas Nacionā­lās līgas pamatturnīrā ieņēma tikai 7. vietu. Pēc čempionāta nolikuma daugavpiliešiem pusfinālā bija jāsacenšas ar Nacionālās līgas pamatturnīra uzvarētāju («Augšdaugavu»), bet, ja tie atsakās, tad ar nākamajām komandām.  Acīmredzot, sešas labākās vienības ir atteikušās, un Latvijas čempionāta pusfinālā spēlēs septītā. Tas gan neko labu par čempionāta līmeni neliecina.