Mājdzīvnieku barības noslēpumi
Apmaksāts raksts

Mājdzīvnieki ir atkarīgi no saviem saimniekiem, tāpēc ir īpaši svarīgi radīt atbilstošas rūpes un dzīves apstākļus. Papildus rotaļlietām vai personīgajai telpai jāpievērš uzmanība arī barības izvēlei. Piemēram, pareiza ēdināšana palīdzēs novērst veselības problēmas un pasargās organismu no iespējamajiem draudiem.
 
Ieteikumi saimniekiem ir pavisam vienkārši: radot apstākļus dzīvnieku turēšanai, konsultējieties ar speciālistu. Eksperts palīdzēs novērtēt Jūsu mājdzīvnieka stāvokli un ieteiks piemērotu barību. Tādējādi lolojumdzīvnieku barības ražotājs būs piemeklēts gudri, ko novērtēs gan pats dzīvnieks, gan saimnieks.
 
Kā izvēlēties pārtiku savam draugam?
 
Mājdzīvnieku produkti ir iedalīti kategorijās, lai īpašnieki varētu noteikt, kura barība ir piemērota konkrēti viņu mājdzīvniekam. Tomēr ir daži padomi, kā izvairīties no problēmām un nodrošināt pareizu uzturu. Pirmkārt, cilvēku pārtika nav piemērota dzīvnieku barošanai (piens, zivis utt.). Viņu organisms atšķiras no mūsu organisma, un noteiktu fermentu trūkums negatīvi ietekmē barības uzsūkšanos.
 
Lai noteiktu pareizo variantu no piedāvātā sortimenta, apsveriet:
 
   1. Vecuma īpatnības. Mazie kaķēni un kucēni ir pārāk aktīvi, tāpēc enerģijas atgūšana ir īpaši svarīga. Arī pieaugušajiem būtu jāsaņem vielas, kas ietekmē viņu aktivitāti.
   2. Veselības stāvoklis. Ārstnieciskā barība nav tirgotāju izgudrojums. Tās īpatnība ir noteiktu vielu, kas ietekmē slimības gaitu un dzīvnieka labsajūtu, trūkums. Ievērojiet ražotāja norādījumus un izvēlieties atbilstošas iespējas.
   3. Produkta sastāvs. Gatavā pārtika nodrošina organismu ar visu nepieciešamo. Tomēr gaļas aizstājēju klātbūtne vai augsts augu olbaltumvielu saturs ir slikta zīme. Uzticams ražotājs izstrādā formulas, ņemot to vērā, un neizmanto aromatizētājus vai krāsvielas.
 
Sabalansēts sastāvs ir pareizas uzturvērtības atslēga. Tāpēc speciālisti izstrādā formulas, lai nodrošinātu organismu ar nepieciešamajām uzturvielām (olbaltumvielām, taukiem, ogļhidrātiem). Ir iekļauti arī vitamīni un minerālvielas, tāpēc, lai Jūs viegli varētut saņemt gatavu maisījumu sava mājdzīvnieka barošanai.
 
Informācija uz iepakojuma
 
Izvēloties produktus, Jums rūpīgi jāizpēta sastāvdaļu saraksts. Spēcīgas garšas un mākslīgie aizstājēji ir nepieņemami. Arī tādu sastāvdaļu klātbūtne, kas var izraisīt alerģiju, norāda uz nepieciešamību atteikties no šāda pārtikas produkta.
 
Uz gatavo sauso un mitro maisījumu iepakojuma ir ražotāja norādījumi. Tajās ir norādīts:
 
nepieciešamība ēdienreižu laikā uzņemt pietiekami daudz ūdens;
pakāpeniska pāreja no viena ēdiena veida uz citu;
ieteicamais porcijas lielums Jūsu mājdzīvniekam.
 
Uz iepakojuma redzamās etiķetes palīdzēs Jums izvairīties no problēmām, lai uzturētu Jūsu mazos un pieaugušos mājdzīvniekus enerģiskus un nodrošināt viņu organismu ar nepieciešamajām barības vielām.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru