Mēģina noskaidrot, vai Biržu uzbēruma apauguma novākšana pašvaldībai radījusi zaudējumus
INESE ZONE

Jau informējām, ka Jēkabpils novada pašvaldība ir vienojusies ar uzņēmumu, kas par šķeldas cenu novāca apaugumu no bijušā Biržu karjera dzelzceļa uzbēruma.
     Pašvaldība arī atvēlēja 20 000 eiro celmu likvidēšanai, jo ir iecere uzbēruma plaknē izveidot veloceliņu. Par šo darbu izpildes gaitu jautājumi bija opozīcijai, kas gribēja zināt, vai ir bijusi cenu aptauja par apauguma no­vākšanu? Tad tika skaidrots, ka darbinieks, kas ar to strādājis, ir ilgstošā prombūtnē un  pašvaldības lietvedības sistēmā nav pieejama reģistrēta informācija vai dokumentācija par darbu apmaksas vai darba veicēju izvēles procedūrām. Tāpat dokumentu aprites  sistēmā «Namejs» nav reģistrēta līguma par to.
     BD interesējās, vai beidzot ir noskaidrots, kā tad īsti notika šis process?  
     – Darbība visu laiku ir muļļāta, un rezultāta īsti nav. Izpilddirektors šai lietai ir pieslēdzies. Viņš ir saņēmis paskaidrojumu no darbinieka, bet ir nianses, kas vēl ir jānoskaidro. Šobrīd mēs gaidām rakstisku apstiprinājumu, kāda varētu būt cena par šķeldu. Mums ir jāsaprot, kādi varētu būt zaudējumi pašvaldībai, ja apstiprināsies, ka tādi ir radīti. Ir apaugums, ir bijis uzņēmums, kas gatavs to novākt, kā atlīdzību paturot savai izmantošanai šķeldu. Tas ir diezgan izdevīgi, ja vajag atbrīvoties no krūmājiem. Darbiniece par to ir vienojusies, bet tur nav noslēgts līgums, un mums šobrīd ir jāsaprot, cik tad ir bijusi tā skāde, lai varētu vērsties pret darbinieku vai uzņēmumu.  Ja pašvaldībai nav materiāla zaudējuma, tad tā ir viena situācija, kurā sodām darbinieku par to, ka nenoslēdza līgumu. Bet, ja tie ir materiāli zaudējumi, tad tā jau ir cita situācija. Bet krūmus neuzmēra, tā­pēc grūti pateikt, cik šķeldas tur bija, – skaidroja Jēkab­pils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis.  
      Izpilddirektors Uldis Skreivers stāsta, ka ir ierosināta disciplinārlieta, no darbinieka paņemti pa­skaidrojumi un viņam izteikta piezīme. Bet neveicoties ar šķeldas vērtības aprēķiniem. Esot apzināti uzņēmumi, kas sniedz šādus pakalpojumus, lai informē, par kādu maksu viņi būtu gatavi veikt šādu darbu. Taču uzņēmēji neesot atsaucīgi. Pašvaldībai esot savs meža inženieris, kas apsekojis teritoriju, kur izcirta krūmus, bet šķeldas kubatūra esot grūti nosakāma, bet  tomēr esot nonākts pie tā, kāds tas daudzums varētu būt. Līdz ko dabūšot zināt cenu par šķeldas kubu, skatīšoties, kādi būs turpmākie soļi. U. Skreivers arī sacīja, ka līdz visu neskaidro jautājumu precizēšanai nebūtu korekti nosaukt darbinieka vārdu.
    BD vaicāja, vai ir veikta celmu novākšana un vai šī gada budžetā ir atvēlēta nauda, lai sakārtotu uzbēruma virsmu, lai pa to var pārvietoties, kā bija solīts? R. Ragainis apgalvoja, ka celmi ir novākti un budžetā atradīšoties finansējums minimālai plaknes sakārtošanai. Tas būšot zemes ceļš, lai var iet vai braukt ar velosipēdu. 
 
Foto no BD arhīva

iesaki šo rakstu:

Komentāri (11)

 1. Kailcirte bez līguma!
  Kailcirte bez līguma!
  pirms 3 mēnešiem

  Bija firma, kas tos kokus, krūmus izzāģēja! Lai tad liek galdā savu dokumentāciju, cik kubu ieguva un par cik pārdeva, ne? Kā vispār varēja bez līguma zāģēt kokus pašvaldības īpašumā? Te būtu jāierosina krimināllieta! Ragainis ar Skreiveru šeit ir atbildējuši palīgskolas audzēkņu līmenī, lai atkratītos no atbildības! Vai Ragainim nevajadzētu reiz demisionēt?

  Atbildēt
 2. Fakts
  Fakts
  pirms 3 mēnešiem

  Kura cūka labprātīgi pamet sili...

 3. Vēl jau
  Vēl jau
  pirms 3 mēnešiem

  Bebri arī gaida asfalta biezuma pārbaudi. Tā arī viss ir noklusis, ne, Ragaini. Bet mēs pārbaudīsim, kad tiksim pie varas!

  Atbildēt
 4. prusaks
  prusaks
  pirms 3 mēnešiem

  Kristīne taču pat filmēja tur notiekošo. Bet kur nu vairs biezumu pārbaudīt, tas jau ir nodilis dabīgā veidā. Bez tam , vai tad toreiz Ragainis bija ?

 5. Prusak
  Prusak
  pirms 3 mēnešiem

  Bija bija ragainis. Tur viņa koriss ošukalns asfaltu klāja. Tev ka tik viena vieta uz vecumu nesāktu dilt, bet asfalts mierīgi gaida pārbaudi. Jautājums paliek atklāts. Vēl, kas ar to ielu apgaismojuma nomainītajām LED spuldzēm, kuras neatbilst līgumā paredzētajām. Tā i nesapratu, ko tur ragainis ir sarunājis un ar ko. Jo lampas ta ir sakārtas cita veida, un lētākas! Kāpēc pašvaldība netiesājas ar to firmu?

 6. Tiešām palīgskola
  Tiešām palīgskola
  pirms 3 mēnešiem

  Uldi,nu izbeidz dir.t kā Zariņa govs. Līgumi NAV jāslēdz,ja pasūta darbus līdz 2 tūkstošiem. Līgumam nav jābūt. Šos darbus līdz 2 štukām taisa uz rēķina pamata,Uldi,Tu ar Raivi nelasi domes lēmumus,kur deputāti balso par šiem cipariem? Jūs esat smieklīgi.

  Atbildēt
 7. Fakts
  Fakts
  pirms 3 mēnešiem

  Viņi neprot lasīt.

 8. Aivars
  Aivars
  pirms 3 mēnešiem

  Tiešām smieklīgi. Balsošanas mašīnas neprot lasīt. Vai par tādiem jābalso?

 9. Palīgskolai
  Palīgskolai
  pirms 3 mēnešiem

  Tu gribi teikt, ka 5km garā posmā abpus dzelzceļa augošo koki izciršana būtu jāslēdz bez līguma? Tur taču jau bina kārtīgs meža saaudzis! Kāds vēl te rēķins 2 štukas!

 10. Joske
  Joske
  pirms 3 mēnešiem

  Nu tak gan jau kāds ragainajam pietuvināts uzņēmums dabūja smuku peļņu.

 11. Seniors Ūdrs
  Seniors Ūdrs
  pirms 3 mēnešiem

  Jo dziļāk mežā,jo vairāk malkas. Nav kārtības pie siles.

  Atbildēt

Pievienot komentāru