Mežaparkā zāģēti koki ar bojājumu pazīmēm – kopumā 135 kubikmetri koksnes
INESE ZONE

Jēkabpils Mežaparkā  šopavasar notika mizgraužu bo­jāto koku izciršana. Iedzīvotāji,  kas regulāri apmeklē parku, informē, ka izcērt ne tikai bojātos, bet arī veselos kokus. Par ciršanas darbiem Mežaparkā preses konferencē Jēkabpils novada domē informēja infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Ainārs Skromāns.
     Viņš skaidro, ka Attīs­tības pārvaldes mežsaimniecības inženieris, apsekojot dabā Jēkabpils Mežaparku, veica bojāto koku iezīmēšanu. Tika iezīmēti sausie koki un koki ar redzamām bojājuma pazīmēm. Kopumā ir izzāģēti 135 kubikmetri koksnes. Visa koksne ir nogādāta uz Brodu katlumāju. Ap­sekojot audzi pēc darbu beigšanas, tika konstatēts viens atstāts sausais koks, kurš ticis iezīmēts, un to novāks. Sausie koki esot mizgrauža invāzijas sekas, un tajos kukainis vairs nemitinās, un no tālākas koku invadēšanās no šī koka nav jāuztraucas. Tomēr mizgrauža apkarošanas darbi turpināsies arī nākotnē. Ar meža kopšanu un retināšanu esot jāuzmanās, jo egļu astoņzobu mizgrauzis invadē kokus, kas ir mežaudzes daļās, kas saņem visvairāk saules apgaismojuma. Tādēļ visvairāk Mežaparkā bija cietusi tieši austrumu daļa, bet parka vidusdaļā bojājumi tika konstatēti daudz ma­zāk. Koku ciršana esot ikgadējs pasākums, lai nepasliktinātu meža stāvokli.
   Atbildot uz jautājumu, vai nav plānots stādīt Meža­parkā kokus, jo ir daudz izcirsts, A. Skromāns  atbild, ka šobrīd tādu plānu nav. Ja būs vajadzība to darīt, tad to izskatīšot.  
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru