Muzeju naktī, kā katru gadu, – daudzveidīgi piedāvājumi
Sagatavoja J. Apīnis

Rīt, 18. maijā, Lat­vijas muzeji un citas sabiedrisko dzīvi veidojošas organizācijas jau 20. reizi piedalīsies starptautiskajā Eiropas muzeju akcijā «Muzeju nakts». Šogad pasākuma vienojošā tēma Latvijas muzejos ir «Izzināt un iegūt, pētīt un saprast». Ieeja pasākumos ir bez maksas.  Ar akcijas «Muzeju nakts 2024» programmu par norisēm visā Latvijā  iespējams iepazīties šeit: latvia.icom.museum.lv.
     Jēkabpils Vēstures mu­zejs  sestdien aicina apmeklēt Krustpils pili, kur  pasākuma devīze  būs «No desmitiem līdz desmitiem». Ap­vienojot  starptautisko Mu-zeju dienu un Muzeju nakti, muzejs viesiem šajā dienā  dāvina Krustpils pils apskati bez maksas laikā no plkst. 10.00 līdz  18.00. Savukārt no plkst.  18.00 līdz 22.00 būs  mistērijas Krustpils pils pagrabā; mākslas izstāde pils vārtu tornī; erudīcijas uzdevumi pils apmeklētāju centrā; vēsturisko Jēkabpils kino hroniku demonstrēšana muižas bijušajā smēdē. Lai apmeklētāji varētu justies ērti, no plkst. 17.00  pils pagalms būs slēgts automašīnām. Tās lūgums novietot tuvākajās auto stāvvietās.
    Apmeklētājus gaidīs arī Viesītes muzejs «Sēlija»: plkst. 19.00–21.45   būs at­vērta muzeja nodaļa «Paula Stradiņa skola», kā arī «Mazā bānīša parks».  Plkst. 22.00  notiks nakts pārgājiens pa Brīvības ielu un Mīlestības taku. Pulcēšanās vieta – mu­zejā «Paula Stra­diņa skola», Peldu ielā 2.
Raiņa muzejs Tadena­vā, Dunavas pagastā  sestdien plkst. 19.00–24.00 piedāvās  ekskursijas muzeja ekspozīcijā, bet plkst. 21.00–24.00  būs nakts orientēšanās mu­zejā.
   Savukārt «Pasažieru vilciens» (zīmols «Vivi») informē, ka pasākuma «Muzeju nakts» laikā 18. maijā vilcieniem, kas no plkst. 18.00 līdz pusnaktij atradīsies ceļā, pilnas cenas viena brauciena elektroniskajām un drukātajām biļetēm tiks piešķirta 50% atlaide. «Vivi» tīmekļ­vietnē un mobilajā lietotnē biļetēm šiem reisiem atlaide jau būs piemērota. Tāpat vilcienu biļetes ar 50% atlaidi varēs iegādāties arī biļešu kasēs, bet gadījumā, ja konkrētajā stacijā kase ir slēgta, biļeti ar atlaidi noformēs konduktori kontrolieri vilcienā. Regulārās vilciena biļešu atlaides nesummējas ar Mu­zeju nakts akcijas atlaidi. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru