Nākamgad varētu atsākt svinīgus novada kāzu jubilāru godināšanas pasākumus
INESE ZONE

BD lasītāji interesējas, kāpēc vairs nenotiek zelta un dimanta kāzu jubilāru godināšanas pasākumi? Pirms novadu reformas tādi tika organizēti gan Jēkabpils pilsētā, gan novados. Iedzīvotāji pauž viedokli, ka šie pasākumi bija aizkustinošs mirklis gan kāzu jubilāriem, gan viņu tuviniekiem.
 
   Jēkabpils novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Skreivers skaidro, ka pasākumi gan nenotiek, bet sakarā ar kāzu jubileju naudas balvu arvien var saņemt. Tā jāpieprasa pašvaldības so­ciālajā dienestā. U. Skrei­vers piekrīt, ka sarīkojums bijis populārs, bet  pārtraukts sakarā ar Covid-19 ierobežošanas pasākumiem.   
– Dzimtsarakstu nodaļa labprāt atgrieztos pie šīs kārtības,  bet tas ir arī finansējuma jautājums, jo tomēr pasākumam bija izmaksas, kas tad šim nolūkam ir jāatvēl, –  saka Uldis Skreivers. 
    Novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis arī atzīst, ka finanses ir vajadzīgas, jo jubilāri saņēma ziedus un piemiņas veltes. Tāpat tagad jādomā, vai visiem rīkot vienu pasākumu Jēkabpilī vai darīt to arī pagastos. 
    – Mūsu viedoklis ir, ka tas būtu jāorganizē, un nākamā gada budžetā tam ir jāpiešķir nauda, –  teica Raivis Ragainis.  
    Informācija par sociālajiem pabalstiem Jēkabpils novada mājaslapā liecina, ka pabalstu kāzu jubilejā ir tiesības saņemt laulātajam pārim, ja vismaz vienam no laulātajiem dzīvesvieta deklarēta Jēkabpils novadā un laulātais pāris laulībā kopā nodzīvojis 50, 60 vai 70 gadus. Pabalsta pieprasīšanai jāvēršas Jēkabpils novada Sociālā dienesta klientu apkalpošanas centros.
    Pabalstu var pieprasīt viens no laulātajiem mēneša laikā no tiesību rašanās dienas. Pabalsta apmērs zelta kāzu (50 gadu) jubilejā ir 150 eiro, dimanta kāzu (60 gadu) jubilejā – 200 eiro un briljanta kāzu (70 gadu) jubilejā – 250 eiro. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Fredis
    Fredis
    pirms 2 mēnešiem

    Šī tradīcija noteikti ir jāatjauno, brīnos, ka, to gandrīz paslaucīja zem tepiķa. Cerams, ka tas nenotika jauno "tradīciju" veidošanas gaisotnē.

    Atbildēt

Pievienot komentāru