Sprāgstot apkures katlam tirdzniecības centrā «Atpūta», iet bojā cilvēks
INESE ZONE

Trešdien agri no rīta Viestura ielā Jēkabpils centrā bija norobežota sa­tiksme, un, kā varēja re­dzēt, uz tirdzniecības   centru «At­pūta» ir izsaukti ugunsdzēsēji glā­bēji, Ne­atliekamās me­dicīniskās palīdzības dienesta mediķi un Valsts po­licija. Ne­oficiālā informācija liecināja, ka ēkas pa­g­rabstāvā ir uzsprādzis apkures katls.
     Valsts policijas vecākā speciāliste Rūta Straut­niece BD informēja, ka plkst. 7.00 tirdzniecības centrā «Atpūta» Viestura ielā 5 izcēlies ugunsgrēks. Ta­jā dzīvību zaudējis tirdz­niecības centra darbinieks – kāds 1969. gadā dzimis vīrietis. Ugunsgrēks  izcēlies apkures katla eksplozijas dēļ. Par notikušo uzsākts kriminālprocess un tiek skaidroti notikušā apstākļi. 
    Arī VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Zemgales reģionā Viktorija Gribuste pastāstīja, ka 17. jan­vārī pulksten 7.09 sa­ņemts izsaukums uz Vies­tura ielu 5 Jēkabpilī, kur divstāvu sabiedriskajā ēkā bija izveidojies sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg sadzīves mantas un ēkas pagrabstāvā 15 m2 platībā ir izveidojies spēcīgs sadūmojums. Pārmeklējot ēku, atrasts bojāgājušais, kā arī konstatēti ēkas konstrukciju bojājumi. 
     Vēlāk kļuva zināms, ka bojāgājušais ir kurinātājs, kurš tajā brīdī vienīgais atradies telpās, jo apkures katls sprādzis no paša rīta, kad tirdz­niecības centrs vēl ne­strādāja. Sprādziens radīja ēkas konstrukciju bojājumus – pagrabā ir sagruvušas šķērsienas, nobīdījušies 1. stāva grīdas paneļi u. c. Jāpiebilst, ka visu operatīvo dienestu darbs notikuma vietā turpinājās līdz pat plkst. 13.00. 
     Jēkabpils novada būvvaldes vadītāja Inga Līce- Vilciņa BD pastāstīja, ka pēc notikušā tirdzniecības cen­tra «Atpūta» ekspluatācija nav atļauta, līdz veiks ēkas pārbaudi un secinās, vai tā ir ekspluatējama. Viņa skaidroja, ka būvvalde ir sazinājusies ar  Būvniecības valsts kontroles biroju, kas ir atbildīgs par sabiedrisku ēku stāvokli. Biroja speciālisti nekavējoties apsekos ēku un pieņems lēmumu par tās turpmāko lietošanu. Pa­stāvot dažādas iespējas – ēku pilnībā aizliedz izmantot, atļauj izmantot daļēji vai būs nepieciešama tālāka izpēte.     
         
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. prusaks
  prusaks
  pirms 4 mēnešiem

  Baismīgi, cilvēks pagalam.

  Atbildēt
 2. nesaprotu
  nesaprotu
  pirms 4 mēnešiem

  Kam tas zaņķis pieder?

  Atbildēt
 3. Goga
  Goga
  pirms 4 mēnešiem

  Nav ko dedzināt katlā visādu drazu

  Atbildēt
 4. ll
  ll
  pirms 4 mēnešiem

  Ak ziema,ziema,ziemiņa

  Atbildēt

Pievienot komentāru