Dabūt pa pirkstiem ar gumijas šāviņu gan jau ir sanācis lielākajai daļai cilvēku. Tās ir tās bērnības atmiņas, kas nāk prātā iedomājoties par starpbrīžiem un skraidīšanu pa koridoriem. Tās ir arī tās pašas atmiņas, kas liek padomāt divreiz par fitnesa gumijas izmantošanu trenējoties. Kaut kāds posttraumatiskais stresa sindroms liek daudziem aizmirst par šo brīnīšķīgo un vienkāršo izgudrojumu, kuru nu jau piedāvā gandrīz visi sporta preču veikali. Un, lai gan dabūt ar 20 reizes lielāku gumiju pa pirkstiem nav neviena mērķis, tās tomēr paliek arvien populārākas.
Ja galva nedaudz mākoņos, fitnesa gumijas pavilks to atpakaļ pie zemes
Pirmkārt, ir jāmāk fitnesa gumijas pareizi izmantot. Otrkārt, lietderīgi ir paturēt prātā likumu - ja nevari stabili noturēt sporta gumiju izstieptu, tad tā priekš tevis ir par stingru. Sportisti bieži vien mēdz pārvērtēt savas spējas un mēģina pacelt lielāku svaru, nekā vajadzētu. Kaut kādi psiholoģiski procesi mūs attur no pārliekas lielīšanas ar fitnesa gumijām. Ja rokas sāk trīcēt, laiks ņemt māzāk stingru gumiju! Varbūt tās bērnības atmiņas tomēr ir ļoti lietderīgas?
Derīgas arī mazajiem lietotājiem
Lai gan atmiņas par gumijas dzēlienu pa pirkstiem paliek bērnībā, tas nenozīmē, ka tās priekš sporta nevar lietot arī bērni. Patiesībā, fitnesa gumijas ir vieni no labākajiem un nesaudzīgākajiem veidiem, kā palīdzēt jaunajiem atlētiem. Laikā, kad ķermenis aug un attīstās ir jābūt īpaši (īpaši!) uzmanīgiem, lai neidzīvotos kādās traumās. Augšanas periodā, kas ilgst līdz pat 25 gadu vecumam, ķermenis viegli dzīst. Bet tas tikpat viegli atceras traumas. Tāpēc tādas iegūt jaunībā trenējoties priekš sava mīļākā sporta veida var būt liels psiholoģisks trieciens jaunajiem atlētiem. Ja pēc ilgas nedēļas treniņu nometnē nepieciešams nomest apgriezienus, bet tāpat uzturēt tonusu, fitnesa gumijas būs labs risinājums. Tāpēc droši var teikt, fitnesa gumijas ir lielisks risinājums gan lieliem, gan maziem!