Notiks dokumentālo filmu pirmizrāde par Goda pilsoņiem Gundaru Kalvi un Edgaru Lambu
Sabiedrisko attiecību un digitālās komunikācijas nodaļa

Valsts svētku nedēļas ieskaņā, 10. novembrī, plkst. 18.00 Krustpils kultūras centrā notiks šogad tapušo dokumentālo filmu par Jēkabpils novada Go­da pilsoņiem Gundaru Kalvi un Edgaru Lambu pirmizrāde. Uz to aicināts ikviens interesents, ieeja – bez maksas.
     Gundars Kalve – 4 bērnu tēvs, mīlošs vīrs, Jēkabpils rajona Kūku pagasta zemnieku saimniecības «Kalves» īpašnieks, izteikts savas zemes, dzimtas un tautas patriots, kas nebaidās skaļi paust vārdu par taisnību un brīvību, gatavs ziedot tai pat dzīvību. Darba tikums, drosme, empātija un mīlestība pret cilvēku un dabas vērtībām ir tās īpašības, kā Gundaru raksturo daudzi. Izaicinā­jumi, ko liktenis piespēlējis, gan vadot saimniecību, gan nonākot svešumā, lai stāvētu frontes līnijas pirmajās rindās par citas tautas neatkarību, ir tikai stiprinājuši ne tikai Gundaru, bet visu viņa saimi.
     Edgars Lamba – visu savu mūžu aizvadījis Jēkab­pils novadā. Savu profesi­onālo karjeru veltījis sportam, gan gūstot augstas godalgas, gan izaudzinot vairākas jauno vieglatlētu paaudzes. Neskatoties uz likteņa pārbaudījumiem, vienmēr ir spējis saglabāt pozitīvo skatu uz dzīvi – ar smaidu uz lūpām un labu vārdu katram, ar ko ceļi tiek krustoti. Daudziem jaunajiem vieglatlētiem Edgara starta signāls sacensībās ir kā veiksmes talismans. Viņu mīl un ciena visa vieglatlētikas saime.
Dokumentālās filmas tapušas pēc Jēkabpils novada pašvaldības pasūtījuma. Tās veidojusi radošā grupa: režisore Iveta Komisāre-Gorodņičija, operators Mi­kus Andersons, video inženieri Arta Šķipare un Ro­berts Stripkāns, SIA «Zem­gales reģionālā televīzija».
    2022. gadā nosaukums «Jēkabpils novada Goda pilsonis» tika piešķirts z/s «Kalves» īpašniekam, uzņēmējam Gundaram Kalvem – par Latvijas valsts vērtību un latvisko tradīciju kopšanu, saglabāšanu un nodošanu nākamajām paaudzēm, un Jēkabpils Sporta skolas di­rektoram Edgaram Lambam – par ilggadēju ieguldījumu bērnu un jauniešu sporta attīstībā, izciliem sasniegumiem sportā un Jēkabpils novada vārda nešanu Latvijā un pasaulē.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (20)

 1. Fredis
  Fredis
  pirms 4 nedēļām

  Bez komentāriem - gan Gundars gan Edgars ir pelnījuši atzinību ar savu nenogurstošo darbošanos.

  Atbildēt
 2. Generalis
  Generalis
  pirms 4 nedēļām

  Nakts aizsegā nospēra iielgabalu blakus kritušo kapavietām, aplauza tūjas un skat, iecēla par goda pilsoni! Pašam kauns nav!?

  Atbildēt
 3. Fakts
  Fakts
  pirms 4 nedēļām

  aizveries, kremļa šakālēn

 4. he
  he
  pirms 4 nedēļām

  Te pēkšņi iesmilkstējās sīks , melns skauģītis, kas savā dzīvītē neko nav paveicis un nepaveiks. Lien tik atpakaļ kaktā.

 5. Nacionālists
  Nacionālists
  pirms 4 nedēļām

  Tūjas varonīgi krita cīņā pret latviešu nacionālpatriotu.

 6. smīns
  smīns
  pirms 4 nedēļām

  Nacionālists, Tu šodien vairs neesi Generalis ? Jāsāk ar kaprāli vai jefreitoru ( krievu armijā) kas ir pirmā dienesta pakāpe armijā. Stājies armijā un iepazīsi arī īstu lielgabalu. Mamma neļauj? Neticu. Viņa būs tikai priecīga, ka dēls no tīņa kļuvis par vīru.

 7. prusaks
  prusaks
  pirms 4 nedēļām

  Par Edgaru un Gundaru nekādas šaubas , veči ar stāju, vairāk tādus. Filmu noskatīšos kaut to izrādīs tajā krastā.

  Atbildēt
 8. hihi
  hihi
  pirms 4 nedēļām

  Paldies dievam,ka iesāka tos procesus lai atbrīvotos no okupantu pieminekļiem.Vairāk tādu cilvēku.

  Atbildēt
 9. hihi
  hihi
  pirms 4 nedēļām

  Tūjas ataugs,toties lielgabals pazudis bez pēdām.Urā!

  Atbildēt
 10. Filologs
  Filologs
  pirms 4 nedēļām

  " Urā" (hurrā) ir kaut kāds, šķiet, huņņu sauciens, ko pārņēmuši arī krievi. Teiksim labāk latviski - Priekā! un Lai dzīvo!

 11. goga
  goga
  pirms 4 nedēļām

  krievmiestā mītošajiem vatņikiem lielgabala pazušana izraisīja dezorientāciju

  Atbildēt
 12. Filologs
  Filologs
  pirms 4 nedēļām

  Ne tikai vatņikiem, bet arī lielai daļai puslatviešu, kas Jēkabpilī mīt plašā slānī.

 13. Pūkainīša medals
  Pūkainīša medals
  pirms 4 nedēļām

  Pa kapiem ārdīties, tā nacionālis izklaidējas? Paskatīsimies, kā ir, kad mirušos izkustina no miera. Ko ta vairs nebrauc uz ukraīnu karot? Fingāli dabūja no krieva?

 14. to Pūkainīša medals
  to Pūkainīša medals
  pirms 4 nedēļām

  nesmilksti.

 15. Rezumē
  Rezumē
  pirms 4 nedēļām

  Širmoviks- vandalis

  Atbildēt
 16. Suņu patversme
  Suņu patversme
  pirms 4 nedēļām

  Vaukšķi jau divus gadus nebeidz vaukšķēt.Vatņiku gēni nedod mieru?!

  Atbildēt
 17. Ku ku!
  Ku ku!
  pirms 4 nedēļām

  Nu un kādi tev nacik gēni? Ko tu zini ar ko tavi senči gultā kuverkaļis? DDD Tavi gājieni ir akurāt kā gestapovietim , banderai. Slims cilvēciņš ar galvu.

 18. nu,nu
  nu,nu
  pirms 4 nedēļām

  Pareizu niku sev izvēlējies, jo ar Tevi ,tiešām, ir - ku-kūū. Palīdzēt nevaru. Cik reizes esi apmeklējis Brāļu kapus un nolicis svecīti vai ziedus? Nevienu ! Tikai riet un smirdēt proti.

 19. svece
  svece
  pirms 4 nedēļām

  Nakts aizsegā pilsētā pa kapiem ārdīties, cik tev ir prāta? Cilvēkiem daudz kas pilsētā nepatīk, ko darīt, raut nost un zagt? Ko krustpils novadu neattīstīji? Kā sajuti grūtības, tā nozudi miglā! "Slims" būdams ar mašīnu apkārt dauzījies. Varonis blin!

 20. to svece
  to svece
  pirms 4 nedēļām

  tu tikai nepieķēzi sev bikses savā trulajā naidā ārdoties, ej izguli vakardienas dzērumu.

Pievienot komentāru