Novada dome rosina īrniekiem, kam nav pamata turpmāk īrēt mitekli, piešķirt pirmpirkuma tiesības uz dzīvokli
INESE ZONE

BD jau ir informējusi par situāciju, kad Jēkabpils novada dome atbilstoši likumdošanas izmaiņām pārskata īres līgumus, un daļai īrnieku vairs nav  tiesiska pamata īrēt dzīvokli. 
      Tas attiecas uz personām, kas dzīvokli  pēc 2002. gada 1. janvāra saņēmušas kā palīdzību dzīvokļu jautājumu risināšanā (daudzbērnu ģimene, jaunais speciālists), bet tagad ir zaudējušas statusu, kas paredz palīdzības saņemšanu. Pret to iebilda gan cilvēki, kurus tas skāra, īpaši, ja viņi līdz šim bija apzinīgi veikuši visus maksājumus un ieguldījuši dzīvokļa sakārtošanā, kā arī deputāti un domes vadība rosināja meklēt risinājumu, uzrunājot valdību un Saeimu. 
Jēkabpils novada pašvaldība tagad Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju ir rosinājusi mainīt likumdošanu, nosakot, ka šiem īrniekiem būtu pirmpirkuma tiesības uz dzīvokli. Līdz šim viņiem tādu nav. Viņi dzīvokli var pirkt izsolē, bet tad pašvaldībai faktiski vispirms jālauž līgums ar esošo īrnieku, jo var izsolīt tikai brīvu dzīvokli. Taču arī tad dalība izsolē negarantē,  ka cilvēks, kurš vēlas nopirkt savulaik viņam piešķirto dzīvokli, to iegūs. Komisija Jēkabpils novada pašvaldības priekšlikumu ir konceptuāli atbalstījusi. 
    Jēkabpils novada pašvaldības attīstības un tautsaimniecības un sociālo jautājumu komitejas vadītājs Ai­nars Vasilis informē, ka pašvaldības pārstāvji uzklausīti Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā un nolemts, ka Ekonomikas ministrijai līdz 4. decembrim jāizstrādā priekšlikumi, lai varētu veikt likuma grozījumus. Tas gan  vēl nedot kon­krētas garantijas, bet pašvaldība ir izteikusi savu viedokli.
    – Pamatdoma ir, ka pašvaldībām būtu jādod lielāka brīvība rīkoties ar savu dzīvojamo fondu atkarībā no situācijas, un situācija dažādās pašvaldībās ir atšķirīga, – saka Ainars Vasilis.  
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (10)

 1. prusaks
  prusaks
  pirms 1 mēneša

  Labāk uzdāvināt un visi būs pateicīgi līdz mūža galam.

  Atbildēt
 2. Interesanti
  Interesanti
  pirms 1 mēneša

  Interesanti,cik īrnieki līdz šim jau ir palikuši bez dzīvokļiem ? BD rakstīja,rakstīja,ka iedzīvotāji sašutuši,bet nekā.Vairāk kā divi gadi pagāja,kamēr mūsu gudrās galvas pamodās.Kā iedzīvotāji jutās šajā situācijā nav svarīgi,varasvīri kā vienmēr paši gudri.Veiklas mēles mūsējiem nav deficīts,bet ar to rezultātu skaties uz kuru pusi gribi ai ,ai- švaki...

  Atbildēt
 3. Fakts
  Fakts
  pirms 1 mēneša

  ragainais iedzīs pilsētu postā

  Atbildēt
 4. Bumerangs
  Bumerangs
  pirms 1 mēneša

  Ne tikai pilsētu. Lai kā viņš dirsinātu iedzīvotājus, par to viņš samaksās un atbildēs Dieva priekšā! Superlielo algu arī nevis nopelna, bet viņam redziet pienākas! Iedzīvotājiem nepienākas nekas, jo nav naudas!

 5. Fakts
  Fakts
  pirms 1 mēneša

  Viņam vajag lielo naudu, jo jāpērk daudz mutautiņu, kuros slaucīt asaras pēc sievas aiziešanas.

 6. Faktiski
  Faktiski
  pirms 1 mēneša

  Ko tur raudāt? Nākošā būs labāka, simts punktu. ))) Bet no šitā maitas , vellaģīmja pa gabalu.

 7. Īre
  Īre
  pirms 1 mēneša

  A ko tas pipuks ir izdarījis pēdējos 10 gados esot amatā pašvaldībā? Absoluti neko! Tikai sēž krēslā uz māla kājām un gudrojas pirmklasnieka līmenī un par to saņem algu 4 štukas! A pārējie vepri ko dara, to neviens nezina! Tik rij no siles , ka vēderus nevar panest!

  Atbildēt
 8. goga
  goga
  pirms 1 mēneša

  domes priekšnieciņš pēc definīcijas nevar neko izdomāt augstāk par pamatskolas līmeni, jo ir ar ļoti zemu intelektu, bez iedzimtas inteliģences, ar tieksmi kādu apkrāpt

 9. reiz jau teicu
  reiz jau teicu
  pirms 1 mēneša

  Tak aizej uz pieņemšanu un pamatīgi izlamā. Var jau lamāt arī caur durvju šķirbu.

 10. Zinu
  Zinu
  pirms 1 mēneša

  Runā ka Vasilis vēl Ciemupes naglas tirgojot

Pievienot komentāru