Okupācijas piemineklim jāpazūd!
Pēteris Korsaks, fotovēsturnieks, Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks

    Mūsu tauta ir apbrīnojama ar savu pietāti un toleranci. Viens slepkavo bērnus, pārkāpjot visas pasaules savstarpējos līgumus, vienošanās un cilvēciskās normas, ignorējot visu cilvēcisko, Eiropas sirdī izraisa atklātu karu, bet mēs pieļaujam, ka padomju režīma laikā uzceltais okupāciju slavinošais piemineklis ir tabu. Pasarg Dievs! Komunistiskais režīms ir tik daudz mocījis un slepkavojis latviešu tautu, arī ebrejus un citas Latvijā dzīvojošās tautas, tajā skaitā iznīcināja visu manu dzimtu.
    Bet mums ir jāievēro vienošanās par viņu pieminekļu neaizskaramību, citādi tūlīt būs ultimāti. Bet, lūk, viņiem, tas ir, Putinam, ab­solūti nekas nav jāievēro. Divdesmitā gadsimta piecdesmitajos gados visi  izcilākie labāko Latvijas tēlnieku – Zāles, Zemdega, Mel­dera, Jansona – pieminekļi tika iznīcināti. Dobeles centrā uzspridzināja; Jel­gavā nevarēja visu iznīcināt, noraka; Rēzeknes atbrīvošanas pieminekli jau 1940. gadā nogāza. Līdzīgs liktenis pieminekļiem Balvos, Cēsīs, Līvānos, Airītē – visā Latvijā. (Es to labi zinu, jo mūsu iniciatīvas grupa no Latvijas Kultūras fonda –Andris Grūtups, Juris Dobe­lis, Eižens  Upmanis, Volde­mārs Šubrovskis, Ivars Redi­sons – 1988./89. gadā organizējām pagastos reabilitācijas akcijas, un tas mums izdevās.) Tad viens surogāts, kas tagad pazustu, pret desmitiem iznīcinātajiem mūsu svētumiem nebūtu nekas. Es ceru, ka šo Putina neģēlību cilvēce neaizmirsīs un nepiedos nekad. Varbūt beidzot rietumu valstis tikai sāk saprast, bet varbūt arī nē. Laikam jau grūti saprast tam, kas nav 50 gadus vergojis komunistiskajā sarkanajā paradīzē.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (5)

 1. tieši tā
  tieši tā
  pirms 2 gadiem

  Jēkabpilī arī beidzot jāpieliek punkts pārprastajai tolerancei pret totalitārisma slavinātāju maigajām jūtām. Cik var? Un kam vēl jānotiek?

  Atbildēt
 2. Nacionālists
  Nacionālists
  pirms 2 gadiem

  Visi tie okupantu mēsli jānovāc gan Rīgā, gan Jēkabpilī.

  Atbildēt
 3. kā ir ?
  kā ir ?
  pirms 2 gadiem

  Vai tad Jēkabpilī neviena buldozera nav , kas nostumtu to puškas pamatni? Daži tur taisoties nest nolietotos sadzīves elektropiederumus.

 4. Jānis
  Jānis
  pirms 2 gadiem

  Tieši tā, nāvi jobaniem okupantiem!

 5. protams
  protams
  pirms 2 gadiem

  Ir tas brīdis pielikt punktu un aizvākt arī to lielgabala pamatni.

  Atbildēt

Pievienot komentāru