Opozīcija preses konferencē vētī budžetu un skaidro, kur būtu jāietaupa
INESE ZONE

Pēc šī gada budžeta apstiprināšanas Jēkabpils novada domes opozīcijas deputāti Aivars Kraps, Leonīds Salcevičs un Elīna Serkova organizēja preses konferenci vietējo plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, lai paustu savu viedokli par šī gada pašvaldības budžetu un citiem jautājumiem. Tā bija pirmā reize šī deputātu sasaukuma laikā, kad opozīcija šādi vērsās pie medijiem. Līdz šim tikai Jēkabpils novada domes vadība ik mēnesi regulāri rīko tikšanos ar plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kur atbild uz žurnālistu jautājumiem par pašvaldības darba aktualitātēm un problēmām. 
 
Tā kā opozīcijas viedokli un pozīcijas un domes vadības komentārus par budžetu BD jau publiskojusi, atspoguļojot gan budžeta apstiprināšanas sēdes gaitu, gan do­mes priekšsēdētāja Raivja Ragaiņa sacīto, no opozīcijas preses konferencē paustos viedokļus par budžeta pozīcijām pieminam īsumā un publicējam tos viedokļus, kas iepriekš nav minēti vai skaidroti plašāk.
  
Budžetu pozīcija veidojusi pēc saviem ieskatiem, neizvērtējot prioritātes
     A. Kraps tāpat kā domes sēdē atkārtoja, ka šis ir vissliktākais budžets, kādu vi­ņam nācies pieņemt savas politiķa darbības laikā. Viņš, darbojoties budžeta komisijā, apmeklējis gandrīz visas sē­des un varot apliecināt, ka tur diskusijas nenotika. Ne papildpieprasījumi, ne kas cits pēc būtības neticis skatīts. Toties ilgi varējuši diskutēt, piemēram, par Krustpils kultūras centra ieņēmumu tāmi, vai 10 000 eiro ir daudz vai maz, it kā tas būtu svarīgākais jautājums.
– Pārsvarā budžeta komisijās diskusiju nebija, īsti arī priekšlikumu nebija. Man bija daži priekšlikumi par atalgojumu –  domes vadībai saņemt no 1. marta līdzīgi kā darbiniekiem plus 80 eiro pie algas, bet to noraidīja gan komitejā, gan domes sēdē.  Detalizētāk informācija par budžetu netika sniegta, tāpat uz specifiskiem jautājumiem atbilžu nebija, un speciālisti un nodaļu vadītāji bieži vien netika aicināti, –  sacīja Aivars Kraps. 
     Tad viņš uzskaitīja pozīcijas, kam, viņaprāt, vajadzēja lielāku atbalstu. Tas bija jau domes sēdē minētais, ka nepieciešams vairāk videonovērošanas kameru, jāpalielina pašvaldības policistu skaits, jāsāk remontēt kritiskākos  tiltus novadā, nepiecie­šams lielāks finansējums ceļu apauguma noņemšanai. Viņaprāt, ir vajadzīgs ceļu remontdarbu saraksts pa gadiem, sākot ar  kritiskākajiem. Kārtējo reizi tika pieminēts ceļš Vīpē Vidulejas– Strautnieki, kuru ne rudenī, ne pavasarī nevar ne iz­braukt, ne izbrist, un tādu ceļu novadā esot daudz. Tāpat arī par  Ziedu ielu Jēkabpilī, kur  lietavu laikā un pavasarī jāatjauno grāvju sistēma, un iedzīvotāju akās un pārplūdušajos pagalmos ieplūst saturs no tualetes be­drēm un iela nav izbraucama. Ziedu ielas sakārtošanas izmaksas esot simtos tūkstošu mērāmas, bet labāk šo­gad nedot naudu kāda parka labiekārtošanai, bet sakārtot šo ielu. 
    Tāpat neesot saprotams, kāpēc nav atvēlēta nauda basketbola komandai, kas tagad spēlē reģionālajā līgā, un futbola komandai. Esot izlemts nemainīt stabus un gaismekļus ielās, kur «Sada­les tīkls» ierok kabeļus, un vairums ielu palikšot tum­sā. (Jāpiebilst, ka domes vadība gan apgalvoja, ka apgaismojums ielās būs pie vecajiem stabiem un ceļmalu sakārtos «Sadales tīkls» –  Aut.).
 
Visu rakstu lasiet BD 19. marta numurā
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (27)

 1. Šitā opozīcija
  Šitā opozīcija
  pirms 3 mēnešiem

  Gudrēšanās vietā labāk būtu gājusi paraustīt vienročus un nokārtot savas neatliekamās vajadzības , tas viņiem labāk padodas

  Atbildēt
 2. Kā tad
  Kā tad
  pirms 3 mēnešiem

  Pozīcijai padodas labāk sev lielas algas sabīdīt, kūtri atsēdēt siltos kabinetos savu termiņu četrus gadus un vizināties ar dienesta autiņiem. Paradīze ne dzīve, ne? Bet tu, mīlīt, rausti vien savu vienroci DDDD), sieva aizlaidās, jo jaunajām vecs krāms nav vajadzīgs. Bet tava nauda šitai patreizējai gan kādu laiku noderēs, kamēr no siles grābsi, cik vien var. Pēc tam alimentus varēsi maksāt no cauras ķešas. DD

  Atbildēt
 3. AntiAivars
  AntiAivars
  pirms 3 mēnešiem

  Aivar,kāpēc Tu pats,kad biji mērs nesakārtoji Ziedu ielu? Nauda beidzās,ko sashēmoji ar koļu un iepirkumu priekšnieci,ka tagad raujies pie siles atpakaļ?? Varbūt vienkārši jāiet strādāt,nevis kritizēt visus? Gribu redzēt Tavu deklarāciju,jo par deputāta pliko algu Tu māju uzturēt nevaretu un liet degvielu,no kurienes māja??

  Atbildēt
 4. puņķis degungalā
  puņķis degungalā
  pirms 3 mēnešiem

  Aivara kritika par tavu bezdarbību un nolaidību ir vietā! Tu visus rustpils novada ceļus savā laikā sabojāji ar saviem "remontiem"! Kurā kabatā iebāzi pagasta ceļiem domāto naudu? Kāpēc neļāvi urbt Bebrus? Tu mutnais cilvēciņš rij no siles zaglis nolādētais!

 5. Deklarācija ir pieejama
  Deklarācija ir pieejama
  pirms 3 mēnešiem

  https://www6.vid.gov.lv/VAD/VADData

 6. Liga
  Liga
  pirms 3 mēnešiem

  Izskatās ka Tu gribi lai Aivars klusē un neko nesaka. Lai Raivītis un Šreks izzog novadu . Un neviens neko neiebilst . Paldies ir vismaz tāds Aivars , kas stāsta par novada problēmām .

 7. Līgai
  Līgai
  pirms 3 mēnešiem

  Aivars stāsta nevis par novada problēmām, bet par pašvaldības darbinieku bezdarbību un nolaidību vairāku desmitu gadu garumā. Bet viņš pastāstītu krietni vairāk, ja ragaiņa pakļautībā esošie darbinieki sniegtu informàciju. Viņi nedod vai arī atbild virspusēji vai pavisam kaut ko citu vai arī neatbild vispār. Nitišs murgoja, ka šī sasaukuma vadība esot visdemokrātiskākā un caurspīdīgākā kāda jebkad ir bijusi. Kā tad! Visu slēpj, laikā neatbild, Skreivers nekā nekad nezin. Prasa viņam vienu, kaut ko klusu šlupst pavisam par ko citu, bet saimnieks sēž, nervozi virpina pildspalvu, nedod Dievs izpeldēs patiesība. Bet patiesība izpeldēs. Tad tik lai satura bikses.

 8. Pravietis
  Pravietis
  pirms 3 mēnešiem

  Viens - bijušais autoservisa šeptmanis, otrs - autosacīkšu tiesnesis. Neviens no abiem nav cilvēks, uz kura godaprātu un patiesumu var paļauties.

  Atbildēt
 9. He he
  He he
  pirms 3 mēnešiem

  Ragainais narciss uz Eiropu sataisījies! Tur jau pat zirgam jāsmejas.

  Atbildēt
 10. Brisele
  Brisele
  pirms 3 mēnešiem

  DDDDD.))) Lai guļ tepat par nepilnām 5 štukām, viņam labi sanāk.

 11. labs jautājiens
  labs jautājiens
  pirms 3 mēnešiem

  Kādi darbi Serkovai padarīti, Krapam kā muša pielipusi. Kritizēt nav darīt.

  Atbildēt
 12. Elīnīte
  Elīnīte
  pirms 3 mēnešiem

  Nekādi. Un algu pašvaldības kapitālsabiedrībā saņemu pilnu no nodokļu maksātšjiem,jo darba laikā eju uz domi,bet algu par visu dienu ūdenī saņemu. Māku kritizēt,neesmu nevienu lēmumprojektu iesniegysi domē skatīšanai.

 13. Fakts
  Fakts
  pirms 3 mēnešiem

  Jēkabpils novada pašvaldība skaidro, kāpēc Sieviešu dienas koncertā izskanēja dziesma krievu valodā. Ko tur skaidrot? Jēkabpils joprojām ir krievžīdu miests.

  Atbildēt
 14. Nesapratu
  Nesapratu
  pirms 3 mēnešiem

  Kas ir krievžīds?

 15. Paskaidrošu
  Paskaidrošu
  pirms 3 mēnešiem

  Tas ir līdzīgi kā skudrulācis

 16. Faktam
  Faktam
  pirms 3 mēnešiem

  Skudru lācis ēd skudras. Ko ēd tavs krievžīds?

 17. Antons
  Antons
  pirms 3 mēnešiem

  Iebraucot Jēkabpilī, uzreiz jaušama krieviska vide. Pastaigājiet gar daudzstāvu mājām un pavērojiet, kā izskatās liela daļa balkonu. Viss apkarināts ar lupatām, aizkrauts ar mantām. Kā krievu sādžā. Un vakaros "mātes" valoda skan malu malās.

 18. Krievs
  Krievs
  pirms 3 mēnešiem

  Pa krieviski lamājas gandrīz visi latvieši, jo krievu valoda ir skanīgāka un ātrāk visiem viss pielec. Arī ar siles vepriem vajadzētu runāt po matuški, jo ko viņiem saka dzimtajā valodā, viņi nesaprot!

 19. Krievam
  Krievam
  pirms 3 mēnešiem

  Krieviski lamājas jaukteņi, kas izauguši krieviskās ģimenēs vai vidē. Puče teica, ka PSRS latviešiem iemācīnja trīs lietas - zagt, melot un dzert. Es pieliktu vēl ceturto - lamāties. Tur kur krievu mazāk, mazāk arī latvieši lamājas mātes vārdiem.

  Atbildēt
 20. Nu nu
  Nu nu
  pirms 3 mēnešiem

  Nu nemuldi daudz, ēd labāk zupu. D Krievs ir cilvēks tāpat kā latvietis.

 21. Fakts
  Fakts
  pirms 3 mēnešiem

  Ir krievi un ir krievveidīga biomasa, kas šobrīd plosās Ukrainā.

 22. Faktam
  Faktam
  pirms 3 mēnešiem

  Ko Tu lēkā no Latvijas uz Ukrainu ar saviem krieviem? DDDD Forša un mierīga diena šodien. Priecājies par to.

 23. Fakts
  Fakts
  pirms 3 mēnešiem

  Daudz jums tās biomasas Jēkabpilī. Diemžēl...

 24. Var arī šadi
  Var arī šadi
  pirms 3 mēnešiem

  Biomasa = atkritumi

 25. Faktam
  Faktam
  pirms 3 mēnešiem

  Pastāsti vēl kaut ko. DDD

  Atbildēt
 26. Skats no malas
  Skats no malas
  pirms 2 mēnešiem

  Diezgan nožēlojami skatīties uz šo 3-jotni- 2 paši bijuši domes vadītāji - viena vadībā veiksmīgi tika nolikvidēta rūpniecība, - 3 bābu komisija šamam par varonīgu strādāšanu (ha) pilsētnieku labā piešķira vēl bļenduku! {Labi, ka šai domei pieleca, ka visiem deputātiem būtu jālemj par to, kas godam būtu pelnījis saņemt apbalvojumu!} Otrs foto redzamais deputāts paliks mūžīgā atmiņā ar uzlikto pupaino bābieti Krustpilī! Gan jau pārlaimīgi masturbē par paveikto! Trešā gadiem vazājusies pa domi. Neskatoties uz to, nu atradās ļautiņi, kas visus 3 ievēlēja domē. Un ko redzam?! Vai lai zīmētos ar tukšmuldēšanu, vai kā?

  Atbildēt
 27. nu ja
  nu ja
  pirms 2 mēnešiem

  Neatceros, ka cukurfabrikas strādnieki un arodbiedrība būtu protestējuši pret fabrikas likvidēšanu, tā kā visi vainīgi par notikušo un tagad velti purināt vienam virsū atbildību. .

Pievienot komentāru