Pa lūša pēdām visilgāk atkal skrien Ritvars Kalniņš
Juris Šteinbergs

Sestdien Jēkabpils Mežaparkā tika dots starts otrajam backyard ultra skrējienam  «Lūša pēdās».  Skrējiena trase arī šogad veda apkārt Radžu ūdenskrātuvei. Dalībniekiem katru stundu jānoskrien 6706 metru gara distance. Pēc apļa veikšanas skrējēji atlikušo laiku var izmantot pēc saviem ieskatiem. Sacensības tiek uzskatītas par noslēgtām, kad nākamā apļa veikšanai ir atlicis tikai viens skrējējs, kurš tad arī  ir  sacensību uzvarētājs.
            Sacensībām bija starptautisks raksturs, jo piedalījās arī sportisti no Igaunijas un Lietuvas.  Fa­vorīts bija pagājušā gada uzvarētājs  valmierietis Ritvars Kalniņš.  Bija sagaidāms, ka tieši ārzemnieki  būs viņa sīvākie  konkurenti un varbūt arī kāds Latvijas skrējējs.  Uz starta stājās 135 sportisti. Pirmo apli visātrāk – 27 minūtēs un  25 sekundēs – veica Jānis Ābols, un arī nākamajos pāris apļos viņš skrēja ātrāk par visiem. Taču ne jau ātrākais uzvar šādās sacensībās, bet gan izturīgākais.  Noslēgumā J. Ābols  ierindojās 17. vietā (16 apļi).  Dalībnieku vidū bija arī krietns bariņš jēkabpiliešu. Pēc pirmā veiktā apļa izstājās viens dalībnieks, un tas bija domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis, kurš skrējienu neturpināja  lielās aizņemtības dēļ.  Svabadāki skrējēji mierīgi turpināja riņķot ap Radžu ūdenskrātuvi.  Kristaps Vidžis pieveica divus apļus; Līva Mekša, Inga Elksne un Ingars Timofejevs – četrus; Anita Šteinberga, Gunita Mite­niece, Svetlana Ivanova, Egils Jaksons un Dairis Ja­kubovskis – piecus; Sarmis Kalniņš un Jānis Ozols – septiņus; Baiba Saleniece, Jānis Zalaks, Ivars Timko, Kristers Salenieks, Ernests Mekšs un Edgars Mekšs – astoņus.  Lielisku rezultātu – noskrietus deviņus apļus (60 km) – uzrādīja 12 gadus vecais Ervīns Fiļovs. Desmit apļus pieveica jēkabpilieši Toms Jurgevičs un Kitija Elksne. Noskriet vēl par  apli vairāk iespēja Ag­nese Vidže, bet par diviem – Rebeka Zekante. Pēc 13 apļiem izstājās pazīstamie dakteri un skrējēji  Jurģis un Ērika Urtāni. 15. aplis pēdējais bija Jēkabpils Sporta centra pārstāvim Pēterim Krasti­ņam, bet skrējiena vēstnesis Aivars Bondars, kurš tikai nesen atsācis skriet pēc smagas traumas, pieveica 16 apļus.  No apļa uz apli  skrējēju pulciņš bija krietni sarucis. Svētdienas rītā 21. aplī devās vien 10 sportisti. Šis bija pēdējais aplis izturīgākajai dāmai Gitai Mu­ceniecei. Pagāju­šogad viņa bija trešā starp sievietēm, bet šogad pieveica visas, krietni uzlabojot pērn sasniegto rezultātu.  
 
Uzvarētājs Ritvars Kalniņš. 
 
     Noskrējuši veselu diennakti, izstājās pa vienam lietuvietim un  igaunim. Otrajā diennaktī jeb 25. aplī ieskrēja pieci ultramaratonisti – Arvids Batakis (Lietuva),   Karls Kevins Rūls un Prīts Valks  (abi – Igaunija), aizkrauklietis Artis Zvejnieks un, protams, jau pieminētais sacensību favorīts Ritvars Kalniņš. Pirmais atkrita Batakis (25 apļi, personīgais rekords), tad Rūls (28 apļi). Artis Zvejnieks veica 31 apli, tādējādi izcīnot trešo vietu,  bet pēc 32 noskrietiem apļiem (personīgais rekords) kapitulēja Prīts Valks, ierindojoties otrajā vietā. Lepnā vientulībā 33. apli veica Ritvars Kalniņš, otro gadu pēc kārtas kļūstot par backyard ultra skrējiena «Lūša pēdās» uzvarētāju.  Ritvars 33 stundās veica apmēram 221 km. Pagā­jušajā gadā viņam šajā trasē pa spēkam bija 308 km, taču toreiz labu konkurenci sastādīja poļu sportists.  Šogad gaidītais spēcīgais igaunis Han­nes Veide, kura personīgais rekords ir 55 apļi, nebija ieradies.  R. Kal­niņa personīgais rekords ir 64 apļi. 
 
P.S. Autors atvainojas, ja kāds jēkabpilietis  rakstā nav nosaukts. Tas tādēļ, ka ne visi bija norādījuši pilsētu, ko pārstāv. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. prusaks
    prusaks
    pirms 2 mēnešiem

    Skrējuši ne pa jokam.

    Atbildēt

Pievienot komentāru