Par 2. vidusskolas 10. līdz 12. klašu posma saglabāšanu nobalso 2258 cilvēki
INESE ZONE

     Kaut arī Jēkabpils novada domes deputāti un vadības pārstāvji Alfons Žuks un Ainars Vasilis  Jēkabpils 2. vidusskolā, tiekoties ar skolēnu pedagogu un vecāku pārstāvjiem, pauda viedokli, ka skolai ir jāslēdz vidusskolas izglītības posms un tā būs pamatskola un par to plānojot lemt jau 25. aprīļa domes sēdē, šāds lēmums sēdes darba kārtībā nebija iekļauts. 
     Pēc sanāksmes skolā vecāki uzsāka parakstu vākšanu par vidusskolas statusa saglabāšanu un Jēkabpils novada skolu reorganizācijas kārtību. 25. aprīlī vecāku padome Jēkabpils novada domi un plašsaziņas līdzekļus informēja par aptaujas rezultātiem.
     Vecāki iesniegumā pašvaldībai norāda, ka vidusskolas posma slēgšana no pašvaldības puses pamatota ar emocionāliem apgalvojumiem, ka pretējā gadījumā Jēkabpils Valsts ģimnāzija un Jēkabpils 3. vidusskola beigs eksistēt. Vecāku ieskatā, apgalvojums ir neloģisks, jo tiek spriests par skolām, kas atrodas Jēkabpils novada blīvāk apdzīvotā teritorijā, savukārt par pārējām Jēkabpils novada skolām netiek lemts. Turklāt mēģināts pretstatīt lielākās Jēkabpils skolas, kurām atbilstoši apstiprinātajai skolu koncepcijai ir katrai savs attīstības virziens. Vecāki arī secina, ka domes pārstāvju sacītais liecina, ka viņiem nav  skolu attīstības redzējuma vai arī iedzīvotāji par to netiek informēti. Tā kā tikšanās gaitā domes pārstāvji ik pa brīdim nonākuši viens otram pretrunā, vecāku padome nolēmusi organizēt aptauju - parakstu vākšanu, lai izteiktu viedokli par Jēkabpils 2. vidusskolas 10. līdz 12. klašu saglabāšanu un Jēkabpils novada skolu reorganizācijas kārtību, kā arī deleģēja pārstāvi uz 2024. gada 25. aprīļa  novada domes sēdi, lai pārliecinātos, ka domes sēdē netiek iekļauts jautājums par Jēkabpils 2. vidusskolas reorganizāciju. Vecāki uzskata, ka skolu reformas jautājums ir jāizpēta un jādiskutē ar nozares pārstāvjiem un sabiedrību. 
     Aptauja notika no 21. līdz 24. aprīlim. Viedokli sniedza 2 331 cilvēks. Apstrādājot datu kopu, kā identificējami un unikāli tika atlasīti 2 258 ieraksti (96,87%). Tika izņemti dublējošies dati un neidentificējami – nebija norādīts vārds, uzvārds. Viedokli izteica par diviem jautājumiem.  Pirmais bija, vai saglabājama Jēkabpils 2. vidusskolas 10. līdz 12. klase, otrs par to, ka jāizstrādā skolu reorganizācijas plāns, tas jāapspriež ar sabiedrību un tikai tad jāveic reorganizācija. 2 258 cilvēki (100%) uzskata, ka vidusskolas posms ir jāsaglabā. 2 120 cilvēku (93%) uzskata, ka pašvaldībai jāizstrādā Jēkabpils novada skolu tīkla reorganizācijas plāns, jānodod to sabiedrības apspriešanai un tikai pēc viedokļu apkopošanas un izanalizēšanas jāveic skolu reforma. Par šo jautājumu 138 cilvēkiem (7%) nav viedokļa. 
     Pēc 25. aprīļa domes sēdes deputātu starpā sākās diskusija par skolu reformu. Opozīcijas deputāti sacīja, ka kāds taču devis rīkojumu gatavot uz 25. aprīli lēmuma projektu par 2. vidusskolas 10. līdz 12. klašu posma likvidāciju, bet tas neesot apspriests ar opozīciju. Deputāts Aivars Kraps vaicāja, vai A. Vasilis un A. Žuks gājuši uz 2. vidusskolu kā priekšsēdētāja norīkotas amatpersonas vai privāti, ja paudušas viedokli, ka lēmumu pieņems 25. aprīļa domes sēdē? A. Kraps bija sašutis, ka domes pārstāvji 2. vidusskolā stāstījuši pedagogiem un vecākiem, ka visi deputāti atbalsta lēmumu par vidusskolas posma likvidāciju. Te gan jāpiebilst, ka A. Vasilis  2. vidusskolas sapulcē vairākkārt uzsvēra, ka viņš pauž savu personīgo viedokli un nevar garantēt, ka par to nobalsos 19 deputātu. A. Vasilis atbildēja, ka neviens uz skolu nebija jānorīko, jo tā nebija pašvaldības iniciēta sanāksme. Bijusi pedagoģiskās padomes sēde, tad plānota 9. klašu vecāku sapulce, bet nebijis informācijas, ka tas būs tik liels pasākums ar plašsaziņas līdzekļu piedalīšanos. Un tad arī ticis skaidrots, ka tad, ja lēmumu nepieņem tagad - aprīlī, tas jāatliek uz nākamo gadu. Uz jautājumi, vai tad bija vai nebija sagatavots domes lēmums,  atbilde bija, ka bija gan sagatavots. A. Žuks atbildēja A. Krapam, ka nav taču pamata uztraukumam, jo lēmums netika iekļauts domes sēdes dienas kārībā. Vai tad nevar lēmumus sagatavot, bet tad nelikt uz balsošanu domes sēdē? Pēc sapulces sapratuši, ka to vēl nevar iekļaut sēdes dienas kārtībā. Opozīcija atkal izteica pārmetumus, ka koalīcija risina šos jautājumus savā lokā, neinformējot opozīciju. Opozicionāri ierosināja vispirms apspriest skolu tīkla izmaiņas ar visiem deputātiem. 
     -Es vēlreiz saku, es uz tā saucamajām ražošanas sēdēm neeju un neiešu tāpēc, ka viss ir nolemts. Kolēģi, būsim godīgi viens pret otru! Koalīcija šo jau bija nolēmusi. Nebūtu 2. vidusskolas vecāku un pedagogu saceltās ažiotāžas ar balsojumu, šis lēmums šodien būtu darba kārtībā, šis lēmums ar lielu varbūtību tiktu pieņemts šodien, - sacīja Aivars Kraps. 
     Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis piekrita, ka par izmaiņām skolu tīklā būtu jārunā ar visiem deputātiem. Preses konferencē vietējiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem viņš sacīja, ka lēmums par vidējās izglītības posma slēgšanu Jēkabpils 2. vidusskolā šobrīd ir atlikts, un tas nozīmē, ka šogad Jēkabpils 2. vidusskolā skolēni tiks uzņemti 10. klasē. R. Ragainis sacīja, ka arī viņa pārliecība ir, ka Jēkabpils 2. vidusskolai jākļūst par spēcīgu pamatskolu. Skolā jau tagad esot maksimālais skolēnu skaits un daudz sākumskolas klašu, un ir sarežģīti organizēt sporta nodarbības, jo sporta zāle ir maza. Viņš minēja, ka 2025. gada 1. septembrī droši vien 10. klasi 2. vidusskolā gan vairs neuzņemšot, bet viņš nevarot to noteikti apgalvot. Lēmuma pieņemšana būšot atkarīga no jūnijā apstiprinātajiem skolu finansēšanas kritērijiem, kā arī no visu deputātu lēmuma. Jebkurā situācijā nākšoties runāt par pārmaiņām skolu tīklā, arī Jēkabpilī, jo tās esot nepieciešamas. R. Ragainis sacīja, ka nevar tagad nosaukt konkrētu laiku, kad varētu tikt pieņemts lēmums par 2. vidusskolas nākotni, gaidīšot pedagogu atalgojuma modeļa apstiprināšanu.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (12)

 1. ciniķis
  ciniķis
  pirms 2 mēnešiem

  Domes mudaki gribēja klusiņām likvidēt skolu, bet negaidīja tādu sabiedrības pretestību. Un ko tad Ragainis tagad taisās balts, ja pats vada visu to ganāmpulku.

  Atbildēt
 2. copy
  copy
  pirms 2 mēnešiem

  Aptauja nu gan nav leģitīma. Tur jebkurus vārdus, uzvārdus varēja sarakstīt, pat personai nezinot ka viņas dati tiek izmantoti. Arī pašu uzdoto jautājumu ar (vienu) atbilžu variantu ir dīvaini. Pat pieņemot, ka viss ir bijis korekti (tā nevar) un ņemot vērā, ka jautājums skar visu novadu, secināms, ka 10.-12. klasi vajag trīs vidējās izglītības iestādēs Jēkabpils pilsētā, balsis PAR 2 331, PRET/ATTURAS 37 586

  Atbildēt
 3. prusaks
  prusaks
  pirms 2 mēnešiem

  Steiga nav, jo visu izšķirs finansējums, to gan Ragainis pateica kā varbūtību, jo negribēja izsaukt uguni uz sevi.

  Atbildēt
 4. Vecāks
  Vecāks
  pirms 2 mēnešiem

  Šis jautājums skar tikai vienu skolu. Ja jau tik godīgi, tad slēdzam arī Salas vidusskolu, kur 11.klasē mācād TIKAI 3 skolēni. Kur veselais saprāts?

  Atbildēt
 5. Vecākam
  Vecākam
  pirms 2 mēnešiem

  nu tač, vēlēšanas nāk, laucinieki grib tikt atkal ievēlēti. sen jau redzams, pilsēta pārvēršas par laukiem, nav aizstāvju tai.

 6. No Salas
  No Salas
  pirms 2 mēnešiem

  Piekrītu. Un prognozes vidusskolas posmam nav labas. Šogad vairāki vidusskolēni izvēlējās tālmācību. Vēl -Sala uzņem visus,neanalizejot, vai cilvēciņa būs motivēts turpināt izglītoties. Rezultātā daudzi Salas absolventi vai nu neiestājas augstskolā vai pamet to.

 7. mafiozo
  mafiozo
  pirms 2 mēnešiem

  Tālmācības - sēž apenēs pie datora, sūc kokčiku un smēķē gandžu

 8. No Salas
  No Salas
  pirms 2 mēnešiem

  Vēl - Sala netiek piedāvāta izglītības programmu dažādība. Spējīgākie tik un tā izvēlas Jēkabpils ģimnāziju. Direktorei ir mīluļi un nemīluļi gan skolēnu, gan skolotāju vidū. Pusaudži krīzes grūtības netiek atbalstīti.

 9. Pantelejs
  Pantelejs
  pirms 2 mēnešiem

  Skolām būt! Saprotu, ka deputātiem skolas nepatīk, jo paši ar grūtībām pabeidza pamatskolu. Vēlāk nopirktie diplomi ir tikai papīrīši, jo galvās Toričelli tukšums.

  Atbildēt
 10. pavisam vienkārši
  pavisam vienkārši
  pirms 2 mēnešiem

  Protams, ka skolām jābūt, bet lai būtu bērni ko skolās sūtīt vajag aktīvāk piekopt dzimumdzīvi kad un kur tas vien ir iespējams.

 11. ciniķis
  ciniķis
  pirms 2 mēnešiem

  Nigērijā aktīvi piekopj dzimumdzīvi, un tur ir daudz baskājainu, izbadējušos bērneļu. Neizskatās, ka kāds viņiem sarūpētu skolas.

 12. nu ja >ciniķim
  nu ja >ciniķim
  pirms 2 mēnešiem

  Tā tas ir Nigērijā, bet mums ir tukšas vai pustukša skolas pa visu novadu. Tā kā neizvairies no atbildības un šodien pat sāc aktīvi darboties, tu zini kā tas jādara.

Pievienot komentāru