Pārkreditēšana: Noderīgs risinājums, lai samazinātu kredītu slogu un uzlabotu savu kredītvēsturi
Apmaksāts raksts

Vai esi kādreiz saskāries ar situāciju, kad pārvaldīt esošos aizdevumus ir kļuvis sarežģīt? Vai tev ir vairāk nekā viena parādsaistība un vēlies mazināt finanšu slogu?
Pārkreditācija var būt noderīgs risinājums tiem, kas vēlas samazināt savu kredītu slogu un uzlabot kredītvēsturi. 
 
Šajā rakstā lasi, kas ir pārkreditēšana, kā tā darbojas, un kādas ir tās priekšrocības un trūkumi. Apskatīsim arī to, kā sagatavoties pārkreditēšanai. Ja tevi ir vairāki kredīti vai augsti ikmēneša maksājumi, lasiet tālāk, lai uzzinātu, kā pārkreditēšana var palīdzēt uzlabot tavu finanšu situāciju.
 
Kas ir pārkreditēšana un kam tā ir piemērota?
Pārkreditēšana ir process, kurā esošais kredīts vai vairāki kredīti tiek refinansēti pie cita aizdevēja ar izdevīgākiem noteikumiem. Šo iespēju var izmantot, lai samazinātu ikmēneša maksājumus, iegūtu zemāku procentu likmi, samazinātu kredīta apkalpošanas izmaksas vai pagarinātu atmaksas termiņu. Tā ir efektīva metode, kas palīdz uzlabot kredītņēmēja finanšu stāvokli, nodrošinot labākus nosacījumus parāda atmaksai.
 
Pārkreditēšana ir piemērota ikvienam kredītņēmējam, kuram ir vismaz viens kredīts, kas noslēgts ar neizdevīgiem atmaksas nosacījumiem. Piemēram, kredītņēmējiem, kuriem ikmēneša maksājumu segšana kļuvusi izaicinoša, tiem, kuriem kredīts slēgts uz augstiem procentiem vai jebkuram, kuram ir vairāk kā viena parādsaistība, kas noslēgta pie dažādiem kreditoriem. 
 
Kādus aizdevumus var refinansēt?
Ir iespējams refinansēt dažādus aizdevumus, tostarp ātros kredītus, patēriņa un auto kredītu, kredīts pret ķīlu, kā arī bankas izsniegtos aizdevumus. Vairums aizdevēju piedāvā refinansēt pat līdz 10 dažādiem aizdevumiem. Tomēr, pieteikšanās aizdevumu refinansēšanai prasa ņemt vērā ne tikai pieļaujamo aizdevumu skaitu, bet arī maksimālo aizdevuma summu un atmaksas termiņu. Pirms refinansēšanas pieteikuma aizpildīšanas, sazinies ar kredītdevēju un noskaidro, kāda veida aizdevumus ir iespējams refinansēt, lai saprastu, vai tas atbilst tavām vajadzībām.
 
Kā notiek pārkreditēšanas process?
Pārkreditēšanas jeb refinansēšanas process parasti ietver vairākus galvenos soļus, kuri var nedaudz atšķirties atkarībā no konkrētās situācijas un kredītdevēja prasībām. Tomēr, lielākoties pārkreditēšanas process ietver sekojošus posmus.
 
1. Esošās finanšu situācijas analīze un pārkreditēšanas plānošana. 
Kredītņēmējs novērtē savu pašreizējo finansiālo stāvokli, ieskaitot esošos kredītus, ienākumus un izdevumus. Šajā posmā ir svarīgi pārbaudīt arī savu kredītvēsturi, lai izprastu, cik izdevīgu piedāvājumu varētu iegūt refinansēšanas gadījumā. Visbiežāk — jo labāka kredītvēsture, jo labāki pārkreditēšanas nosacījumi. 
2. Kredīta devēju salīdzināšana. 
Salīdzini dažādu aizdevēju piedāvājumus, lai atrastu labākos nosacījumus pārkreditēšanai. Tiešsaistē aizpildi pieteikumu pārkreditēšanai. Šajā solī (atkarībā no aizdevēja) var būt nepieciešams uzrādīt dažādus dokumentus, piemēram, pasi vai ID karti, ieņēmumus apliecinošus dokumentus (bankas izrakstu) vai citus dokumentus. 
3. Pārkreditācijas pieteikuma apstiprināšanas process. 
Pēc pieteikuma saņemšanas kredītdevējs pārbaudīs kredītvēsturi un citas prasības, lai izlemtu par refinansēšanas apstiprināšanu. Tāpat tiks pārbaudīta tava maksātspēja.
4. Kredīta nosacījumu apstiprināšana. 
Kad kredītdevējs apstiprinās pārkreditēšanas pieteikumu, tiek noteikta galīgā procentu likme, atmaksas grafiks un citi kredīta nosacījumi. Pārliecinies, ka jaunie noteikumi ir izdevīgāki kā esošie.
5. Esošo kredītu atmaksas un jaunā kredīta saņemšana. 
Pārkreditēšana paredz esošā kredīta dzēšanu. Kad tas izdarīts, tiks izsniegts jaunais kredīts. Pēc tam seko vien turpmākā kredīta pārvaldība un uzraudzība.
 
Šie posmi parāda pamatprocesu, kā notiek pārkreditēšana. Tomēr ir svarīgi konsultēties ar finanšu konsultantu, lai iegūtu detalizētu informāciju par procesa noriti un palīdzību šāda veida finanšu lēmumu pieņemšanā.
 
Pārkreditēšanas priekšrocības
Iepriekš minējām, ka pārkreditēšana var palīdzēt uzlabot finansiālo situāciju, taču ir svarīgi rūpīgi izvērtēt visas priekšrocības un trūkumus pirms pieteikuma iesniegšanas. Esam apkopojuši galvenās pārkreditēšanas priekšrocības un trūkumus.
Priekšrocības
 • Potenciāla ikmēneša maksājumu samazināšana
Pārkreditēšana ļauj apvienot esošos kredītus vienā, piedāvājot iespēju samazināt ikmēneša maksājumus. Pat, ja tev ir tikai viens aizdevums, tas var tikt refinansēts ar mazāku ikmēneša maksājumu.
 
 • Zemākas procentu likmes
Jaunais kredīts (pārkreditēšanas rezultātā) bieži vien piedāvā zemākas procentu likmes. Šeit gan jāpievērš uzmanība atmaksas termiņam — jo lielāks atmaksas termiņš, jo vairāk ilgtermiņā tiks samaksāts procentos. 
 
 • Vienkāršota parāda pārvaldība
Ja tev ir vairākas parādsaistības un esi izlēmis apvienot vairākus kredītus vienā, parāda pārvaldība kļūst vienkāršāka un pārskatāmāka. Refinansēšana paredz, ka visi maksājumi tiek apvienoti vienā.
 
 • Atmaksas termiņa pagarināšana
Pārkreditētajiem piedāvājumiem bieži vien ir iespēja pagarināt atmaksas termiņu. Tas var palīdzēt samazināt ikmēneša maksājumus un uzlabot maksātspēju.
 
 • Kredītvēstures uzlabošana
Regulāri un savlaicīgi veicot jaunā kredīta maksājumus, pārkreditēšana var pozitīvi ietekmēt kredītvēsturi. Tam var būt pozitīva ietekme ilgtermiņā. 
Pārkreditēšanas riski un trūkumi
Lai gan iepriekš minētās priekšrocības var skanēt pietiekoši vilinoši, jārēķinās, ka pārkreditācijai ir arī sava veida trūkumi. Šeit daži no tiem. 
 
 • Papildu izmaksas
Pārkreditēšana var ietvert papildu izmaksas, piemēram, administratīvās maksas. Šīs izmaksas ir jāņem vērā, aprēķinot potenciālās refinansēšanas izmaksas. 
 
 • Ilgāks atmaksas laiks
Iepriekš minējām, ka ilgāks atmaksas termiņš var vienlaicīgi būt gan priekšrocība, gan trūkums. Lai gan ikmēneša maksājums var būt mazāks, ja jaunajam kredītam tiek piešķirts ilgāks atmaksas laiks, ilgtermiņā nāksies samaksāt krietni vairāk procentos. 
 
 • Nodrošinājuma prasība
Retāk, bet aizdevējs var pieprasīt nodrošinājumu pirms refinansēšanas veikšanas. 
 
Apkopojot galveno — pārkreditēšana ir efektīvs finanšu instruments, kas var ievērojami uzlabot kredītņēmēja finansiālo stāvokli, samazinot esošo kredītu slogu un uzlabojot kredītvēsturi. Ar šo procesu ir iespējams apvienot esošos kredītus vienā vai refinansēt esošo kredītu ar jauniem noteikumiem, piedāvājot zemākas procentu likmes un samazinot ikmēneša maksājumus. Tomēr ir svarīgi rūpīgi izvērtēt gan priekšrocības, gan trūkumus, lai pieņemtu informētu lēmumu, kas atbilst tavām personīgajām finansiālajām vajadzībām un mērķiem. Ja refinansēšana nav labākais finanšu risinājums, apskati priekšrocības, ko var sniegt kredītu apvienošana. Aicinām būt atbildīgam un izvērtēt savas iespējas atmaksāt aizdevumu!

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

 1. prusaks
  prusaks
  pirms 3 nedēļām

  Piekrītu, jo visiem jāstājas kontaktā ar Petrovu.

  Atbildēt

Pievienot komentāru