Pārrakumu vietās dambī izbūvēs jaudīgas pretplūdu sistēmas
INESE ZONE

Jēkabpilī aktīvi turpinās Daugavas aizsargdambja atjaunošana. BD lasītāji vaicā, kāpēc ir vietas – pie Strūves parka un Vārpu ielā –, kur būvdarbu laikā dambis ir pilnībā norakts tā, ka var redzēt upi? Ko tur būvēs? Vai tad dambī paliks šādas vietas?
      BD sazinājās ar būvnieku – SIA «Jēkabpils PMK», un uzņēmuma tehniskais direktors Māris Avens stāsta, ka tur izveidos pretplūdu sistēmas.
      – Vietās, kur tagad pārrakts, būs jaunas pretplūdu sistēmas un ūdens sūknēšanas vietas. Tur šobrīd izbūvē jaunas izlaides vietas, kur būs vārsti, ko plūdu laikā varēs aiztaisīt ciet. Visa konstrukcija pamatā atradīsies dambja iekšienē. Vēlāk atkal tiks izveidots dambis, un nekas nebūs vaļā kā tagad. Šobrīd tas ir tāds tehnoloģiskais process, kad dambi pārrok, lai varētu izbūvēt plānoto konstrukciju. Tās būs lietus ūdens noteces, līdzīgas agrāk esošajām, bet izbūvēs arī drenāžu, un caur to ūdens no­nāks sistēmā. Būs arī sūkņi, ar ko sūknēt ūdeni atpakaļ upē. Dambis šobrīd tiek būvēts krietni necaurlaidīgāks, nekā tas bija iepriekš, lai būtu lielāka drošība, – skaidro Māris Avens.
     Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos Kārlis Stars stāsta, ka Daugavas kreisajā krastā izbūvēs piecas jaunas pretplūdu sistēmas. Pirmā būs pie Jēkabpils autobusu parka, otra – pie Celtnieku ielas mikrorajona iepretim SIA «LC būve» teritorijai. Trešā būs pie Strūves parka, un tur būs liela, jaudīga sūknētava. Ceturto pretplūdu sistēmu izbūvēs Pļaviņu un Viestura ielas krustojumā, kur arī būs sūkņi, bet piekto – pretim Vārpu ielai. 
      – Tagad gar dambja sauso nogāzi būs izvilkta drenāža. Tādā apjomā tas nav bijis, jo tagad pa visu nogāzi būs drenāžas caurules. Kad celsies ūdens līmenis upē un gruntsūdens līmenis, sūknētavu darbības princips būs tāds, ka tas ūdens, kas sūcas caur dambi, pa drenāžu nonāks sūkņu stacijā, un tad to sūknēs atpakaļ upē. Līdz ar to nevajadzēs vairs kā 2023. gada janvārī kursēt gar dambi ar kādiem 20 ma­ziem sūkņiem. Zemē ūdens kustība vienmēr notiek, sevišķi ņemot vērā to, ka mums ir grunts ar dolomītu. Krustpils pusē veiks esošo pretplūdu sistēmu pārbūvi. Tās akas un tie aizvari, pretvārsti, kas tur nestrādāja, kas ir defektīvi vai laika gaitā nolietojušies, visi tiks nomainīti, un akas tiks izņemtas un pārbūvētas no jauna. Projektam jānoslēdzas nākamā gada vasarā, bet, protams, ka būvniekam  lielākā daļa darbu jāizdara šogad. Pārrakumu dambī nebūs, un viss, kas tur paredzēts, tiks izbūvēts, – stāsta Kārlis Stars. Visu pretplūdu sistēmu uzdevums ir nodrošināt, lai gruntsūdeņi nemitrina un neskalo dambi un tā pakāji. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (8)

 1. Lelle
  Lelle
  pirms 3 nedēļām

  Kur bruģis vecais tiks nozagts?

  Atbildēt
 2. Kārlis
  Kārlis
  pirms 3 nedēļām

  Kuššš, nevienam nestāsti!!!!

 3. ciniķis
  ciniķis
  pirms 3 nedēļām

  Jāskatās, kuram domes veprim pagalmā parādīsies bruģis.

 4. Re kā _ Lelle un c
  Re kā _ Lelle un c
  pirms 3 nedēļām

  Ļoļa pēc sevis spried? Esi no tām kantora gariem nagiem kā raganām un vēl grābala? A onkām no pakaļas kladzināt līdzi ... sorry!

  Atbildēt
 5. Lelle to Re kā
  Lelle to Re kā
  pirms 2 nedēļām

  Kad kaimiņos augsti kungi dzīvo,tad ne tik bruģi vien pa gadiem var redzēt

 6. ziņkārīgais
  ziņkārīgais
  pirms 2 nedēļām

  Vai tad kādu ar pliku dibenu arī redz ?

 7. Fakts
  Fakts
  pirms 2 nedēļām

  Nevis augsti kungi, bet alkatīgi degradanti ar tieksmi uz zagšanu. Prasti barigas un zagļi

 8. Mda
  Mda
  pirms 2 nedēļām

  Skatos uz tukšmuldēšanu dažs ir baigi iekarsis. Ko nestāvi sardzē, lai ne grams nepazustu? Ja nopietni! Lai būvniekam – SIA «Jēkabpils PMK» veicas darbos! Lai tik pabriesmīgi plūdi vairs neatkārtotos!

  Atbildēt

Pievienot komentāru