Pašvaldība panākusi kompromisu ar LED apgaismojuma uzstādītājiem
INESE ZONE

Jau informējām, ka Jēkabpils novada pašvaldība nav apmierināta ar līguma nosacījumiem, ko Jēkabpils pilsētas dome par LED apgaismojuma lampu uzstādīšanu pirms novadu reformas  noslēdza ar uzņēmumu «RCG Lighthous», jo,  elektrības cenai ievērojami kāpjot, līguma problēmas bijušas acīmredzamas.
    Iepirkuma būtība bija tāda, ka pašvaldība darbu veicējam nemaksās par uzstādīto infrastruktūru, bet gan maksās no līdzekļiem par ietaupīto elektroenerģiju. Tas ir, maksās tikpat, cik iepriekš izmaksāja ielu apgaismojums, bet daļa, ko izdodas ietaupīt uz jauno lampu rēķina, paliek uzņēmumam. Taču secināts, ka par pamatu aprēķiniem ņemts nevis tikai ielu apgaismojuma elektrības patēriņš,  bet gan kopējais elektrības patēriņš pašvaldībā. Turklāt uzstādītās LED  lampas neesot aprīkotas ar  specifikācijā minēto, un būtu jāuzstāda papildu aprīkojums. 
  Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ra­gainis stāsta, ka tagad ar «RCG Lighthous»  ir noslēgta vienošanās, kas nu ap-mierina pašvaldību un atbilst tās interesēm. 
   – Viņi bija uzrakstījuši rēķinu atbilstoši iepriekš noslēgtajam līgumam, ko uzskatām par klaji neatbilstošu pašvaldības interesēm, un nemaksāšanas ga­dījumā draudēja ar tiesāšanos. Mēs šantāžai nepadevāmies un teicām, ka dosim  to visu  tiesībsargājošajām iestādēm, lai tās visu  izvērtē.  Mēs šo rēķinu neapstiprinājām, un viņi par to bija vērsušies tiesā. Tagad  «RCG Lighthous»  ir nomainījusies vadība. Jaunā vadība vērsās pie mums, un mēs izteicām piedāvājumu un tagad mainīsim dažus līguma punktus. Mūs apmierina tas, ka pārejam uz energoefektīvu apgaismojumu, bet ir lietas, kas nav pieņemamas. Bet viņi tagad ir apņēmušies aprīkot lampas atbilstoši tam, ko paredzēja nolikums. Arī līgums iepriekš bija klaji vienos vārtos, bet tagad ir dabūti no rēķina gandrīz 40% nost, un nekādas sodanaudas nebūs jāmaksā. Tiesa deva iespēju vienoties, un mēs esam vienojušies un  samaksāsim rēķinu, bet atbilstoši jaunajiem nosacījumiem. Un mēs tagad turpināsim ar viņiem šo sadarbību, jo ir citas teritorijas pašvaldībā, kur var ierīkot LED apgaismojumu, jo tagad elektrības maksājumu starpību rēķina citādi, nevis ieliekot kopējo elektrības patēriņu pašvaldībā. Citādi mēs varējām izslēgt ielu lampas, bet viņi tāpat pelnītu. Šobrīd nosacījumi ir normāli, un arī lampas tiks aprīkotas atbilstoši, un ir arī paredzēta iespēja lauzt līgumu, kādas iepriekš nebija. Iepriekšējā  uzņēmuma va­dība nenāca uz sarunām un vairāk domāja par tiesu darbiem, bet ar jauno ir rasta sa­darbības iespēja, –  sacīja Raivis Ragainis.
   2021. gada pavasarī Jēkabpils pilsētas dome informēja, ka pašvaldība plāno īstenot projektu, kas paredz pašreizējā ielu ap­gaismojuma nomaiņu visā pilsētā pret LED lampām. Līgums tika noslēgts ar SIA «RCG Lighthous». Iepirkums paredzēja nomainīt pret LED gaismekļiem ap 95 procentiem ielu apgaismes spuldžu. Tad tika minēts, ka 10 gadu periodā plānotais ietaupījums ir vairāk nekā 799,4 tūkstoši eiro.  
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. Fredis
  Fredis
  pirms 5 mēnešiem

  Īsti nesapratu, vai šajā kompromisā arī ir "slepenā" sadaļa kā ar SIA «Zeng»?

  Atbildēt
 2. Fakts
  Fakts
  pirms 5 mēnešiem

  slepenās sadaļas satur informāciju par to, cik uz ķepas dabūja konkrētas domes amatpersonas

 3. Viss ir čerez žopu!
  Viss ir čerez žopu!
  pirms 5 mēnešiem

  Pilnīgi trūkst vārdu par līguma nosacījumiem! Ārprāts, kā tiek slēgti līgumi! Riktīgākie shēmotāji! Piedevām pašvaldības darbinieks darbu pieņemšanā nav bijis uzdevumu augstumos, pieļāvis milzīgu kļūdu, ka nav neieraudzījis , ka stabos saskrūvētas lampas ir neatbilstošas līgumā noteiktajām. Tagad redz viss esot bumbās, viss sarunāts, kaut īstenībā te bija jātiesājas un pie dziesmas jāņem šis nolaidīgais, bezatbildīgais domes darbinieks. Tā jau ir sen zināma patiesība, ka ar naudu visu var nokārtot , un ka pašvaldības darbinieki nekad netiks atzīti par vainīgiem un izies no soda!

  Atbildēt

Pievienot komentāru