Pašvaldība secina, ka ātrāk jārod iespēja demontēt lielgabala postamentu
INESE ZONE

Jēkabpilī, Rīgas ielā naktī uz 9. maiju uz pa­domju piemiņas vietas  postamenta, kur agrāk atradās lielgabals, bija  uzkrāsots Ukrainas karogs un postaments un plāksnes pie tā aplietas ar sarkanu krāsu. Vēlāk krāsa tika notīrīta.
     Jēkabpils novada pašvaldības policijas priekšnieks Indulis Surkulis BD sacīja, ka tuvākā novērošanas ka­mera ir pie Krustpils kultūras centra, un tā nav nakts redzamības  ierīce. Pašval­dības policijas darbinieks notikušo kameru ierakstu monitorā pamanījis, kad rīta pusē kļuva gaišāks. Par notikušo esot informēta Valsts policija un novada pašvaldība.
     Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ra­gainis BD sacīja, ka pašvaldība neiesniegs prasību Valsts policijā, jo postaments nav domes īpašums. 
– Notikušais liek secināt, ka pēc iespējas ātrāk ir jārod veids, kā postamentu de­montēt un veikt zondāžu. Ja tur ir apbedījumi,  tad jāveic pārbedīšana uz Brāļu ka­piem, un piemiņas plāksnes var uzstādīt tur, – sacīja Raivis Ragainis. Viņš minēja, ka Saeima  izskata jautājumu par to, ka Latvijai vairs nav saistošs  savulaik parakstītais līgums ar Krieviju par šādu objektu saglabāšanu. Tiklīdz tas tikšot izdarīts, varēšot demontēt postamentu un veikt zondāžu.   R. Ragainis noliedza, ka naktī būtu norautas kādas no plāksnēm uz stēlām, kas atrodas postamentam blakus esošajā padomju me­moriālā. Viņš sacīja, ka ir konstatēts, ka plāksnes sāk atdalīties un krīt nost, kas šo objektu padara bīstamu. Par to, ka tas nav apzināti darīts, liecinot fakts, ka plāksnes nokritušas arī no stēlu augšdaļas. Objekta bīstamība arī liekot pēc iespējas ātrāk risināt jautājumu par stēlu demontāžu. Varot vien risināt jautājumu par ciļņu ar kareivju attēliem, kas redzami uz stēlām, pārvietošanu uz  Brāļu ka­piem. 
    Eiropā Otrā pasaules ka­ra beigas piemin 8. maijā –  Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienā. Savukārt 9. maijs, ko Krievijā atzīmē kā uzvaras dienu pār nacistisko Vāciju, bet citur pasaulē svin kā Eiropas dienu, šogad Latvijā bija noteikts par Krievijas agresijā pret Uk­rainu cietušo un bojā gājušo upuru piemiņas dienu. Daļai Latvijas sabiedrības 9. maijs ir datums, kas mobilizē apmeklēt Sarkanās armijas memoriālus. Ziedi Jēkabpilī tradicionāli ir likti pie postamenta Rīgas ielā, un tas tika darīts arī šogad. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. pātaga
    pātaga
    pirms 2 gadiem

    Kas gan te būtu vēl jāgaida, runāts un "diskutēts" jau ir līdz bezjēdzībai. Traktoru, krāvēju un uz drupinātāju vairāk neko nevajag.

    Atbildēt

Pievienot komentāru