BD lasītāji vaicā, kāpēc Jēkabpilī, Jaunajā ielā atsevišķos posmos vienā ielas pusē izbūvēts ļoti šaurs trotuārs? Viņi šaubās, vai pa to varēs pārvietoties ar bērnu vai invalīdu ratiņiem. Dažviet, kur būs apgaismojuma stabi, pat viens cilvēks tikko tikšot tam garām. Toties ielas otrā pusē ir pat ļoti plats trotuārs. Cilvēki ir neizpratnē, kāpēc nevarēja to būvēt šaurāku un uz tā rēķina paplašināt otru trotuāru.
Jēkabpils novada pašvaldībā BD informēja, ka atbilstoši Latvijas valsts standartam LVS 1902 «Normālprofili» gājēju ietves viena virziena joslas platums ir 0,75 metri, kopējais normālais platums ir 1,50 metri, bet minimālais platums ir viens metrs.
Jaunajā ielā, kur vien tas bijis iespējams, ietves platums minētajā ielas pusē esot 1,50 metri, bet ir lokāli posmi, kuri ir ierobežota platība, jo privātīpašumu robežas ir līdz ar trotuāru. Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 240 «Vispārīgie teritorijas plānošanas, izmantošanas un apbūves noteikumi» minimālais ietves platums noteikts 1,20 m, šis platums arī pārsvarā ievērots.
Savukārt platais trotuārs otrā ielas pusē ir apvienotais gājēju un velosipēdu ceļš, kam arī atbilstoši valsts standartiem un MK noteikumiem ir noteikts minimālais platums 2,5 metri plus 50 centimetri sānu drošības telpa brauktuves pusē, kas nodrošina ērtu un drošu gājēju un velosipēdu kopīgu pārvietošanos. Tāpēc, nodrošinot šāda platuma apvienoto gājēju un velosipēdu ceļu, kā arī atbilstoša un droša platuma divvirzienu brauktuvi, atsevišķās vietās otrā pusē paliek maz vietas platas gājēju ietves izbūvei.
Rezumē
Noteikumi ir tādi, bet labāk tas šaurais celiņš vispār varēja arī nebūt! Ko tur utoties?
prusaks
Ja pretī nāks kundze ar tieksmi uz korpulenci, tad nu būs kā būs.
Raivis
Kàrtèjà piesmietà jèkabpils iela. Vainìgs stars???
Aga
Stars kārtējo reizi parāda,cik ir gudrs attīstībā