Pateicoties vērīgiem iedzīvotājiem, apstādināts reibumā esošs autobusa šoferis
Rūta Strautniece, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

     Trešdien Jēkabpilī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Austrumzemgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļas grupas amatpersonas konstatējušas ievērojamu alkohola reibumu kādam pilsētas maršruta autobusa šoferim. Kāds vērīgs pasažieris informēja policiju par to, ka pilsētas maršruta autobusa šofera uzvedība ir netipiska un, iespējams, viņš ir alkohola reibumā.  Ierodoties notikuma vietā, Valsts policijas amatpersonas konstatēja, ka iedzīvotāju aizdomas ir apstiprinājušās, jo autobusa šoferis patiešām bija alkohola reibumā. Par šo pārkāpumu tika uzsākts kriminālprocess. 
     6. septembrī pulksten 14.08 Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Austrumzemgales iecirknī tika saņemta informācija par to, ka iespējams kāda Jēkabpils pilsētas maršruta autobusa vadītājs pilda savus ikdienas darba pienākumus, būdams alkohola reibumā. Aizdomas iedzīvotājiem un autobusa pasažieriem radās, pamanot netipisku rīcību no autobusa šofera puses, kā arī agresīvas braukšanas manieres. 
     Vērīgie pasažieri nevilcinājās un drošības apsvērumu dēļ sazinājās ar pilsētas pašvaldības policiju, kas ieradās notikuma vietā un piesaistīja arī Valsts policijas spēkus. Veicot nepieciešamās pārbaudes, atklājās, ka autobusa vadītājs, kāds 1961. gadā dzimis vīrietis, ir 2,17 promiles lielā alkohola reibumā. 
     Par šo pārkāpumu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 262. panta pirmās prim daļas, kas paredz, ka par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.
     Iedzīvotāju bažas par drošību bija pamatotas un Valsts policija pateicas vērīgajiem cilvēkiem, kas pamanīja aizdomīgu un netipisku rīcību no šoferīša puses. Pateicoties iedzīvotāju rīcībai situācija tika atrisināta bez starpgadījumiem un tika pasargāti ne tikai autobusa pasažieri, bet arī gājēji un citu transportlīdzekļu vadītāji, kas šajā laikā atradās uz ielas. 
     
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (7)

 1. Traktorjānis
  Traktorjānis
  pirms 9 mēnešiem

  Promiļu daudzums pieklājīgs tas tuvojas profesionāļu līmenim, bet pie autobusa stūres gan nevajadzēja sēsties, jo ar to bija jārēķinās, ka būs ziņotāji kur vajag.

  Atbildēt
 2. goga
  goga
  pirms 9 mēnešiem

  Vai tad šoferiem no rīta neliek pūst trubiņā, pirms pielaiž pie stūres? Jo dabūt divas promiles, stūrējot autobusu, nav tik vienkārši. Parasti lielas promiles ir pēc vairāku dienu kodiena, kad zildegunis uzlāpās.

  Atbildēt
 3. Ferdinands
  Ferdinands
  pirms 9 mēnešiem

  Kāds var atbildēt uz jautājumu- vai ceļu policija vispār pastāv? Pēdējo 3 gadu laikā neesmu viņus redzējis strādājam

  Atbildēt
 4. CP
  CP
  pirms 9 mēnešiem

  pabraukā pa Jēkabpils apkārtceļu uz 90. Varbūt ne pirmajā reizē, bet kādā trešajā vaio ceturtajā sapratīsi, ka strādā.

 5. kaut kā tā
  kaut kā tā
  pirms 9 mēnešiem

  3 ekipazas uz visu rajonu

 6. Fakts
  Fakts
  pirms 9 mēnešiem

  Jēkabpils ir krimināla bedre ar lielu daudzumu krievnacistu tajā.

  Atbildēt
 7. Pacients no psihenes
  Pacients no psihenes
  pirms 9 mēnešiem

  Pilnīgi piekrītu, it seviš;ki teikuma otrajai daļai.

Pievienot komentāru