PIECI IEDVESMU AVOTI MĀJOKĻA PĀRVĒRTĪBU IDEJĀM
Apmaksāts raksts

Mājokļa pārvērtības var būt ne vien tikai praktisks uzdevums, bet arī iespēja izpaust radošumu un piešķirt telpai dzīvīgumu. Galvenie iemesli mājokļa pārvērtību īstenošanai var būt dažādi:
 
  1. telpu funkcionalitātes uzlabošana jeb pielāgošana ģimenes vajadzībām (darbistabas iekārtošana, kardinālas bērnistabas pārmaiņas u.tml.);
  2. energoefektivitātes uzlabošana, kā logu maiņa, siltināšana, apgaismojuma optimizēšana;
  3. emocionālās labsajūtas celšana, jo vides maiņa var pozitīvi ietekmēt noskaņojumu un emocionālo veselību;
  4. estētiskā uzlabošana, jo dizaina tendences mainās un var rasties vēlme pielāgot mājokļa iekārtojumu atbilstoši jaunākajiem interjera virzieniem;
  5. jaunu risinājumu un ideju izmēģināšana, jo tas paver iespēju eksperimentēt ar telpu plānojumu, krāsu un telpu spēli, kā arī izmēģināt praktiskus un ergonomiskus risinājumus.
 
Tomēr, lai veiksmīgi ķertos klāt pārveidošanas projektam, bieži vien nepieciešams iedvesmas avots, kas virza idejas un sniedz iedrošinājumus. Lai sāktu mājokļa interjera vai eksterjera pārvērtību projektu ar entuziasmu un pārliecību, ir daži veidi un paņēmieni, kā veiksmīgāk smelties un ģenerēt idejas mājokļa pārvērtībām. No izpētes par dizaina tendencēm līdz digitālajiem resursiem – iedvesmu avoti mājokļa pārvērtībām ir plaši un daudzveidīgi. 
 
Internets un sociālie mediji
 
Lielas vai pavisam mazas mājokļa un tā interjera pārvērtības un projekti atrodami plašā klāstā internetā. Jo īpaši tādās populārās sociālo tīklu platformās kā Pinterest un Instagram, kur var sekot līdzi gan entuziastu diy jeb dari pats projektiem, gan arī dizaineru profesionālajiem ieteikumiem un interjera tendencēm
 
Skatoties citu cilvēku realizētos projektus un ieceres, var iegūt daudzas idejas un iedvesmas un mēģināt tās realizēt savos projektos. Ļoti populāri ir izveidot atsevišķu lietotāja profilu sociālo tīklu platformā Instagram un publicēt secīgi paveiktos darbus, dalīties ar rezultātu, veiksmēm un neizdošanām un gūt arī atbalstu dažādos profesionālajos jautājumos.
 
TV mājokļu pārvērtību šovi
 
Ne tikai ārzemju, bet arī pašmāju TV šovi ar uzaicinātām ģimenēm, kurām noteikta laika perioda ietvaros veic kādas mājokļa telpas pārveidošanu - remontu, interjera iekārtošanu - noteiktā budžetā, līdz ar to var sekot līdzi arī aktuālajām izmaksām, un varbūt arī pavīdēs kāda ideja, ko vērts saglabāt sava mājokļa pārvērtību īstenošanai, iespējams, pat izmantojot lētas mēbeles.
 
Dizaina žurnāli un grāmatas
 
Tajos var smelties ne tikai idejas plānotajam remontam, bet arī uzzināt praktiskas lietas un nianses, kas var būt nepieciešamas remonta veikšanai. Žurnāli bieži vien satur gan vizuālu informāciju, gan dažādus praktiskus padomus un risinājumus. Piemēram, par telpas plānojuma izvēli, apgaismojumu, mēbeļu izvēli u.c. 
 
Dizaina un interjera aplikācijas
 
Ir pieejamas dažādas mobilās aplikācijas un datorprogrammas, kas ļauj izveidot virtuālus interjera iekārtojumu un plānojumus savam mājoklim. Tas var palīdzēt vizualizēt dažādas iecerētās pārmaiņas un versijas. Tur var eksperimentēt ar telpas plānojumiem, mēbeļu izkārtojumu, tādējādi nonākot līdz optimālajam rezultātam.
 
Mēbeļu veikals un tā ekspozīcijas
 
Lai saprastu, vai vizuāli iedomātais arī dzīvē labi izskatīsies, var doties pieredzes un ideju iedvesmas braucienā uz dažādu mēbeļu veikalu ekspozīcijām, kur pat mazos moduļos ir iekārtotas telpas. Savukārt virtuālais mēbeļu veikals sniedz iespēju pārskatāmi veikt mēbeļu kolekciju izpēti, salīdzināt parametrus, cenas u.c. 
 
Piemēram, interneta veikals 220.lv kā mēbeļu veikals ir vērtīgs resurss ideju ģenerēšanai, jo piedāvātā katalogā ir dažādu stilu, dizaina un funkcionalitātes mēbeles un interjera elementus visam mājoklim. Tāpēc mēbeļu veikals nav tikai vieta, kur iegādāties preces, bet arī virtuālais iedvesmas avots interjera ideju attīstīšanai. Galvenie ieguvumi iepirkumiem interneta mēbeļu veikalā ir: salīdzināšanas iespējas, pārskati un klientu atsauksmes, piegādes iespējas, plašākas izvēles iespējas salīdzinājumā ar klātienes mēbeļu veikaliem.
 
Mājokļa pārvērtības var gan būt praktiskas, gan arī paaugstināt emocionālo veselību un dzīves kvalitāti. Pārveidojot mājokli un dzīves telpu, radām jaunu vidi, kuru piepildīt ar mājas sajūtu un justies labi!

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru