Pieņem lēmumu par 60% atlaidi Krustpils saliņas nomai komercpasākumu rīkošanai
INESE ZONE

Jēkabpils novada dome apstiprinājusi grozījumus 2022. gada 26. maija lēmumā Nr. 456 «Par maksas pakalpojumiem», nosakot, ka Krustpils saliņas estrādes nomas maksai piemēro 60% atlaidi, sākot ar pirmo nomas stundu, gadījumos, kad nomas laiks pārsniedz sešas stundas. Lēmums stājas spēkā ar 2024. gada 1. jūniju.
    BD jau informēja, ka Jēkabpils novada pašvaldība plāno noteikt  Krustpils saliņas estrādes nomas maksas atlaidi 60% apmērā pasākumiem, kuru norises laiks pārsniedz sešas stundas, lai veicinātu kultūras un mākslas pasākumu norisi Krustpils saliņas estrādē. Domes vadība cer, ka tas piesaistīs producentu uzmanību un sezonā saliņas estrādē notiks vairāk pasākumu. Organizatoriem es-trāde neesot pievilcīga, jo tā nav segta ar jumtu un papildus nomas maksai rīkotājiem nākas maksāt arī par estrādes uzstādīšanu. Ne visi deputāti finanšu komitejā tam piekrita. Opozīcija iebilda, ka šādu liela mēroga pasākumu rīkotāji gūst peļņu no biļetēm un iznomājot tirdzniecības vietas alus, šašlika un citiem tirgotājiem. Tāpēc atlaide varētu būt mazāka. Cita lieta ir bērnu un labdarības pasākumi, kas jāatbalsta. 
    Iebildumi pret šo lēmumu bija arī pašvaldības juridiskajam dienestam. Opo­zicionārs Aivars Kraps BD sacīja, ka juristi norāda, ka atbilstoši šobrīd pastāvošajam regulējumam kultūras pārvalde ir tiesīga nekomerciālajiem pasākumiem piemērot nomas maksas samazinājumu 50% apmērā, ja nomas objektu izmantos sociālās, aizsardzības, kultūras, izglītības, zinātnes, sporta, vides un dzīvnieku aizsardzības vai veselības aprūpes funkciju nodrošināšanai. Savukārt nomas maksas samazinājums komerci­ālajiem pasākumiem ir atbalsts komercdarbībai. Lai tiem piemērotu nomas maksas samazinājumu, nepieciešams sertificēta vērtētāja atzinums par objekta nomas maksas apmēru, kur noteiktā nomas maksa jāapstiprina ar domes lēmumu. Šo­brīd šāds vērtējums nav veikts. 
    Pozīcijas deputāti  do­mes sēdē savukārt iebilda, ka juristu ieteiktais ir ļoti birokrātisks ceļš, bet ir svarīgi veicināt producentu interesi par saliņas izmantošanu, lai Jēkabpilī notiek vairāk pasākumu, un deputātu vairākums nobalsoja par 60% atlaidi. Opozīcija savukārt sacīja, ka tie būtu jā­ņem vērā. 
Par izšķiršanos apstiprināt lēmumu vaicājām paš­valdības komiteju vadītājam Ainaram Vasilim.  
     – Juristi iebilda par at­balsta procedūru un atlaides lielumu. Deputāti lēmumu apstiprināja. Ja vēl būs  skaidrojums, ka tomēr vajag samazināt atbalstu, samazinās. Bija iebildumi, ka viņi taču tirgo biļetes, var gūt peļņu, bet taču jebkurš pa-sākums, kas notiek uz saliņas, domāts iedzīvotājiem. Un riska pakāpe rīkotājam, kas tirgo biļetes, vienmēr ir daudz lielāka nekā tad, ja tas ir labdarības pasākums vai pilsētas svētki, kur ir cits finansēšanas modelis, un no tā, cik cilvēku atnāk uz pasākumu, nekas nav atkarīgs. Te runa ir par to, ka pro­ducentu rīkotu pasākumu mums ir ļoti maz. Ja gribam, lai tādi būtu, mēģinām piedāvāt atlaidi, lai  ieinteresētu, – sacīja Ainars Vasilis.
    Uz jautājumu, vai ir bijis ie­ro­sinājums no producentiem noteikt atlaidi, A. Vasilis atbild, ka producenti vienmēr prasa atbalstu. Bet šis būs pastāvīgs atbalsts, kas visiem piemērots vienādi. Un pašvaldība šajā situācijā noteikti nebūšot zaudētāja. Savukārt uz jautājumu, vai ir jēga tagad noteikt atlaidi, kad sezona jau sākusies, jo organizatori laikus izvēlas pasākumu vietas, un tad par atlaidi informācijas nebija, A. Vasilis sacīja, ka lēmums taču būs spēkā daudzus gadus. Ja nenostrādās šo­gad, ļoti cerot, ka tas notiks nākamgad. Laiks to rādīs. Viņš arī piebilst, ka atlaide aktuāla arī tāpēc, ka saliņa bieži cieš plūdos, un  aizskatuves infrastruktūra tāpēc nav ideāla, turklāt organizatoriem jānomā skatuve. Bet ir arī plusi – Daugava, kas dod īpašu auru, tuvu centrs un viegli kontrolēt biļešu esamību. l
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. KNABītis
  KNABītis
  pirms 2 nedēļām

  Šerpi gan deputāti palikuši,publiski atzīst,ka nobalsoja par pretlikumīgu lēmumu. Juristu,kas iebilda vel atlaida. Laiks saukt KNAB! Aivar,ieved kārtību

  Atbildēt
 2. nu, nu
  nu, nu
  pirms 2 nedēļām

  Tas viss tiek veikts iedzīvotāju labā, bet Valsts Birokrātiskais dienests, protams, ka protestēs un urdīsies.

  Atbildēt

Pievienot komentāru