Plūdu seku novēršanai būs nepieciešams aptuveni pusmiljons eiro
INESE ZONE

Jēkabpils novada pašvaldība apzinājusi plūdu nodarītos postījumus, un kopējās izmaksas seku novēršanai varētu būt aptuveni pusmiljons eiro.
     Kā informē infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Ainārs Skro­māns, vislielākās izmaksas būs tilta pār Rudzaites upi remontam. Izskalojumu vietas tur šobrīd ir aizbērtas. Objektu apsekojuši tiltu būves speciālisti, un kustība pa to ir atļauta, bet  drošības apsvērumu dēļ noteikti pārvietošanās ierobežojumi. Satiksmei atvērta tikai viena josla, un var pārvietoties ar vieglo transportu. A. Skro­māns skaidro, ka bojātie ceļu posmi ir apzināti un aplēsts, cik materiāla būs nepieciešams remontdarbiem, bet iespējamās izmaksas rēķinātas, vadoties pēc pērnā gada atjaunošanas darbiem. 
     – Šonedēļ plānojam izsludināt iepirkumu un pēc tam arī zināsim precīzas izmaksas. Ceļu bojājumi gan Salas, gan Krustpils pagastā ir  aptuveni vienāda apmēra. Šobrīd ceļi ir pielīdzināti, lai cilvēki var nokļūt uz mājām, izņemot vienu ceļu – Prižu avēnija, kur nepieciešams vairāk tehnikas un darbu. Bet tur ir piekļuve no otras puses un ceļš nav vajadzīgs caurbraukšanai, tāpēc to arī atstājām uz laiku, kad pēc iepirkuma sāks kapitālu remontu, – stāsta Ainārs Skromāns.
Pēc iepirkuma un tā rezultātu izvērtēšanas re­montdarbi varētu sākties aprīļa beigās vai maija sākumā. Noteikti darbus dalīšot divās daļās Krustpils un Sa­las pagastam atsevišķi, un atsevišķs iepirkums būs par Rudzaites tilta remontu. 
     Pašvaldība plāno lūgt finansiālu atbalstu plūdu seku novēršanai no valsts, no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.  Domes vadība par to runājot ar ministrijām, un šis jautājums arī pieminēts, pašvaldību vadītājiem tiekoties ar  Valsts prezidentu.  Šobrīd vēl esot grūti pateikt, kā organizēs darbu apmaksu –vai pašvaldība vispirms ieguldīs savu finansējumu un tad saņems atbalstu, vai to varēs saņemt ātrāk. Pērn daļa atbalsta saņemta uzreiz, daļa – pēc darbu izpildes. Pieteikums atbalsta saņemšanai vēl neesot iesniegts, bet ir sagatavoti visi apsekošanas akti un aprēķināti darbu apjomi, lai var gatavot nolikumu iepirkumam. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. prusaks
    prusaks
    pirms 3 mēnešiem

    Tad varētu būt vai ir ? Lai taču grāmatveži strādā veicīgāk.

    Atbildēt

Pievienot komentāru