Praktiski padomi virtuvei - glāžu uzglabāšana
Apmaksāts raksts

Lai glāzes kalpotu un saglabātos ilgāk, šeit būs daži padomi to kopšanā.
 
Mazgājiet glāzes tikai siltā ūdenī
Ja glāzes mazgājat ar rokām, izmantojiet tikai maigu trauku mazgāšanas līdzekli. Nekādā gadījumā neizmantojiet abrazīvus sūkļus vai trauku mazgājamās birstes! Tāpat arī glāžu mazgāšanā neizmantojiet abrazīvus tīrīšanus līdzekļus, jo tie var atstāt skrāpējumus, un glāzes zaudēs savu mirdzumu un vairs neizskatīsies labi.
Ja jums ir trauku mašīna, tad, liekot tās mazgāt trauku mazgājamā mašīnā, izmantojiet speciālo glāžu mazgāšanas ciklu, jo tas būs īpaši saudzīgs pret stiklu, kristālu, nepārsniegs 40 grādu ūdens temperatūru. Būtiski ir tikai novietot glāzes pareizā pozīcijā un to paredzētajās vietās trauku mazgājamās mašīnas nodalījumā.
Lai glāzes saglabātu savu mirdzumu, ieteicams trauku mazgājamās mašīnās izmantot speciālu skalotāju un mazgājamo mašīnu sāli, kas stiklam piešķir papildus spīdumu un novērš kaļķakmens nosēdumu traipus.
Pirms iegādājaties glāžu komplektu, vienmēr pārliecinieties par to mazgāšanas iespējām, jo nereti ražotājs ir norādījis, ka tās nevar mazgāt trauku mazgājamā mašīnā to trausluma dēļ.
Piemēram, Spiegelau glāzes ir kvalitatīvas, izturīgas un tās drīkst mazgāt trauku mašīnā, tām nezaudējot dzidrumu un nesaskrāpējoties.
Tāpat kā ar jebkuriem traukiem, arī glāzes būtu nepieciešams pēc to lietošanas pēc iespējas drīzāk izskalot. Dažādi skābi dzērieni var negatīvi iedarboties uz stiklu, atstājot traipus vai plankumus, kurus nebūs iespējams likvidēt.
Skalojot glāzes, izmantojiet siltu ūdeni; strauja ūdens temperatūras maiņa var izraisīt glāzes plaisāšanu vai pat stikla mirdzuma kvalitātes zudumu.
 
Saglabājiet glāzes mirdzošanas un bez traipiem
Pēc glāžu nomazgāšanas noslaukiet tās ar mīkstu, sausu drānu bez plūksnām, lai novērstu ūdens plankumu vai pilienu nosēdumu palikšanu uz stikla.
Glāžu slaucīšanai var izmantot mikrošķiedras drānas, kas labi absorbē ūdeni. Taču perfekto glāžu spīdumu vislabāk var iegūt, ja tās slauka kokvilnas virtuves dvielītī.
Jo īpaši jāpievērš uzmanība kristāla glāžu noslaucīšanai. Noteikti neatstājiet kristāla glāzes dabiski nožūt, jo ūdens piles var atstāt kaļķakmens pēdas.
 
Pareiza glāžu uzglabāšana
Pirms novietot glāzes uzglabāšanai, tām jābūt rūpīgi noslaucītām un sausām. Vislabāk glāzes ir uzglabāt īpaši paredzētajos glāžu turētājos virtuves skapīšos. Pie nosacījuma, ka glāzes izmantojat reti, varat tās uzglabāt glāžu kastēs un novietot augstākajos virtuves skapjos, tādējādi atvēlot vairāk vietas ikdienā izmantojamiem traukiem un virtuves piederumiem.
Glāzes var būt arī kā interjera akcents jūsu virtuvē vai viesistabā. Ja tās uzglabājat skapī ar stikla durvīm, glāžu plauktu var izgaismot ar LED virtenēm, plaukta virsmā iestrādātiem gaismekļiem vai vitrīnas gaismām, tādējādi tās jo īpaši akcentējot.
Ja jūsu stikla glāžu klāstā ir īpaši skaistas vai unikālas glāzes, novietojiet tās glāžu plauktā, kas būs ne tikai praktisks risinājums glāžu uzglabāšanai, bet arī kalpos kā dekoratīvs elements.
Lai vizuāli palielinātu telpu un glāžu mirdzumu padarītu izteiksmīgāku, aiz glāzēm uz plaukta sienas var novietot piestiprinātu spoguli, kā tas ir jau klasiski integrēts dažādu sekciju, vitrīnu mēbeļu modeļos. 
Noteikti neuzglabājiet glāzes atvērtos plauktos! Lai glāzes izskatītos skaisti, tām ir jāmirdz. Ja glāzes novietosiet atvērtos plauktos, turklāt uz glāžu kājiņas, tās uzkrās putekļus un nebūs estētiski. Lielāko daļu glāžu ieteicams uzglabāt apgrieztas otrādi.
Tāpat nav ieteicams glāzes uzglabāt, salikta vienu otrā, kā to nereti dara ar sulas glāzēm.
 
Glāzes kā lieliska un praktiska dāvana
Īpašos pasākumos, notikumos, svētkos un gadadienās - funkcionāla dāvana, kas piemērota dažādām dzērienu baudīšanas notikumiem. Jo īpaši kristāla glāzes ir izsmalcināta, ekskluzīva un vērtīga dāvana.
Šampanieša glāzes (https://220.lv/lv/search?q=sampaniesa+glazes ) ar dekoriem, piemēram, Swarovski kristāliem un sudraba pārklājumu, var būt laba ideja dāvanai jaunajam pārim kāzu gadadienā. Glāžu veidi ir dažādi, un būtiski, ka pareizi izvēlētā dzērienu glāze var dzērienam likt garšot labāk. 
Piemēram, glāzes ar sašaurinātu augšdaļu teicami izceļ dzēriena garšu, jo tā garšas buķete nonāk tieši uz receptoriem (izteikti vīna glāzēm). Tādēļ speciālu glāžu izvēle ir īpaši svarīga, lai pilnvērtīgi izbaudītu dzēriena burvību (vairāk par glāžu veidiem šeit).
Gaumīgas, izturīgas stikla un kristāla un citas glāzes no Villeroy & Boch, Luminarc, Ambition u.c. zīmoliem interneta veikalā 220.lv.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru