Privāts investors interesējas par krematorija un kolumbārija izbūvi Jēkabpilī
INESE ZONE

Jēkabpils novada pašvaldības attīstības un tautsaimniecības jautājumu komitejas sēdē deputāti izskatīja informatīvo jautājumu par detālplānojuma materiāliem Zaļajā ielā 27, Jēkabpilī. Privāts investors ir izteicis vēlmi kapsētas teritorijā būvēt krematoriju un kolumbāriju. 
      Deputātu diskusijas jautājums bija par iznomājamās teritorijas apmēru un nosacījumiem. Vai  piesaistīt teritorijai arī stāvvietu, ko tad izmantotu ne tikai krematorija klienti, bet visi kapsētas apmeklētāji, un arī daļu iebrauktuves, kas ieiet kapsētas teritorijā, vai tikai zemi, kas nepieciešama objektu būvniecībai? Depu­tāti vienojās, ka jāiegūst informācija no pašvaldībām, kur jau ir vai sākts veidot šādu pakalpojumu. Kādi tur izmantoti risinājumi, kāds ir pieprasījums pēc šādiem pakalpojumiem, kādas ir to cenas, kā arī – kā tiek organizēta teritorijas un kolumbārija apsaimniekošana? Vai visu dara uzņēmējs vai arī iesaistās pašvaldība?
    Vienojās pēc šīs informācijas iegūšanas jautājumu skatīt finanšu komitejā, lai visi deputāti lemj, vai atbalstīt šo piedāvājumu par zemes nomu.
Deputāts Ainars Vasi­lis BD sacīja, ka kapsētas plānojumā ir paredzēta vieta – pieci hektāri – krematorijas un kolumbārija izbūvei. Uz šo zemi arī pretendē investors. Ja vienosies slēgt nomas līgumu, svarīgi esot nosacījumi, lai pašvaldība var  aizstāvēt savas intereses, ja projekts kādu iemeslu dēļ neizdodas vai tā īstenošana ieilgst. Šobrīd investori solot  ieceri īstenot trīs gadu laikā.  
    Kolumbārijs ir latīņu valodas izcelsmes vārds: columbarium nozīmē vietu, kur pēc kremācijas glabā urnas ar mirušā pelniem. Latvijā  valodnieki ir piedāvājuši latviskākus nosaukumu, piemēram – pelnu kapsēta, sēru birzs pelniem. Bet tie vairāk būtu piemēroti nosaukumi, ja urnas tiktu apglabātas zemē. Šāda veida Sēru birzs Latvijā ir Carnikavas novada kapu teritorijā Siguļos, kur ainaviskā kapu kalniņā atrodas vieta urnu glabāšanai zemē.  Kremācija ar laiku kļūs aizvien aktuālāka, un šāda veida pelnu urnu uzglabāšana, kā arī kolumbāriji varētu iemantot zināmu popularitāti. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (7)

 1. nu ko
  nu ko
  pirms 3 nedēļām

  Atbalstāma ideja. Lai veicas.

  Atbildēt
 2. nu ta vienreiz
  nu ta vienreiz
  pirms 3 nedēļām

  Lai izdodas ! Nezinu, kur patreiz LV var kremēt !

  Atbildēt
 3. prusaks
  prusaks
  pirms 3 nedēļām

  Patreiz kremē Rīgā un Valmierā. Valmierā kremē arī nosprāgušos mājlopus - govis, buļļus, zirgus, cūkas, kazas u.t.t. , bet citā krāsnī.

 4. What?
  What?
  pirms 3 nedēļām

  5 hektāri? Tas viss kas atlicis no kapu teritorijas, tātad nākotnē tradicionāli vairs nevarēs apbedīt tuviniekus.

  Atbildēt
 5. Ak tu jēziņ
  Ak tu jēziņ
  pirms 3 nedēļām

  Karam gatavojas, vai?

  Atbildēt
 6. nu gan
  nu gan
  pirms 3 nedēļām

  Kāpēc karam ? Pietiks ikdienai, bez tam tur vienlaicīgi nemaz nevar dedzināt kaudzēm līķus, bet pa vienam.

 7. Viktors
  Viktors
  pirms 3 nedēļām

  Domniekus un viņu brūtes var arī kaudzēm.

Pievienot komentāru