Rīko parakstu vākšanu divu referendumu sarīkošanai
SARMĪTE RUTKA

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) informē, ka 9. no­vembrī izskatījusi astoņu partiju un partiju apvienību – partija «Latvija pirmajā vietā», «Tautas varas spēks», «Suverēnā vara», «Tautas kalpi Latvijai», «Apvienība Jaunlatvieši», «Stabilitātei!», partiju apvienība «Pamats-LV» un «Jaunā Saskaņa» – iesniegumus ar ierosinājumu rīkot parakstu vākšanu par tautas nobalsošanu, lai atlaistu Latvijas Republikas 14. Saeimu.
     CVK nolēma tos atzīt par atbilstošiem, visas šīs inici­atīvas apvienot un rīkot vienu parakstu vākšanu «Par 14. Saeimas atsaukšanu». Tā sākās 10. novembrī un var ilgt vienu gadu. Lai parakstu vākšanu varētu uzskatīt par sekmīgu un rīkotu tautas nobalsošanu par 14. Saei­mas atlaišanu, par iniciatīvu jāparakstās vismaz 10% no balsstiesīgajiem iedzīvotājiem jeb 154 241 Latvijas pilsonim, kas sasniedzis 18 gadu vecumu.
     Parakstīties par iniciatīvu balsstiesīgie Latvijas iedzīvotāji var portālā «Latvija.lv», kā arī klātienē novadu un pilsētu pašvaldībās, bāriņtiesās un Latvijas pārstāvniecībās ārvalstīs, kas veic notariālās darbības. 
     Jēkabpils novada pašvaldības vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Iveta Up­mace informē, ka mūsu novada balsstiesīgie iedzīvotāji ne tikai par referenduma rīkošanu Saeimas atlaišanai, bet arī par vēl trim aktuālajām iniciatīvām klātienē, uzrādot personu apliecinošu dokumentu un samaksājot ar domes lēmumu noteikto pakalpojuma maksu EUR 1,42, var parakstīties visās dzīvesvietas deklarēšanas vietās (pašvaldības klientu apkalpošanas nodaļās), pie pagastu pārvaldniekiem un bāriņtiesu darbiniekiem, kas veic notariāta funkcijas. 
     Savukārt 16. novembrī CVK izlēma no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. ga­da 5. janvārim (tostarp svētku dienās) rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likuma «Grozījumi Notariāta likumā» atcelšanu. Šāds lēmums saistīts ar 34 Saeimas deputātu parakstītu vēršanos pie Valsts prezidenta, pieprasot apturēt Saeimā pieņemto Notariāta likuma grozījumu publicēšanu uz diviem mēnešiem un nodot tos tautas nobalsošanai. Edgars Rinkēvičs to arī ir izdarījis un paziņojis Centrālajai vēlēšanu komisijai. Satversme nosaka, ka šādā kārtā apturētais likums nododams tautas nobalsošanai (jārīko referendums) tādā gadījumā, ja minēto 30 dienu laikā tiks savākts ne mazāk kā viena desmitā daļa vēlētāju (154 241 Latvijas pilsonis) parakstu.
     Jēkabpils novada pašvaldības vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Iveta Upmace pastāstīja, ka par šo jautājumu klātienē varēs parakstīties četrās vietās – Jēkabpils domes ēkā, Brīvības ielā 120, Viesītes un Aknīstes pārvaldes ēkās, kā arī Kūku bibliotēkā.
     Informācija par pašvaldību noteiktajām parakstu vākšanas vietām ir pieejama Centrālās vēlēšanu komisijas internetvietnē. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (19)

 1. kaut kā tā
  kaut kā tā
  pirms 6 mēnešiem

  jau parakstījos

  Atbildēt
 2. tikai
  tikai
  pirms 6 mēnešiem

  Pret t.s. partneru likumu savākt mēneša laikā vajadzīgo balsu skatu nav reāli, bet jāvāc ir. Taču neveiksme ar šī likuma apturēšanu rīkojot tautas referendumu, papildinās parakstīju rindas par Saeimas atlaišanu. Tātad jāparakstās noteikti abos variantos.

  Atbildēt
 3. A
  A
  pirms 6 mēnešiem

  Pat prātā nav nācis parakstīties. Tie ar vienu rievu, šļosera podstilkas ,tikai gatavi visus atlaist un gaisu maisīt. Jēga no tās parakstu vākšanas nav nekāda.

  Atbildēt
 4. hihi
  hihi
  pirms 6 mēnešiem

  Vāciet vien parakstus,vajag taču šlesi par galveno,citādi viņam piķis beidzies.Viņš jau bija pie varas,bet neko labu neizdarīja,tikai kārtoja lietas sev par labu.

  Atbildēt
 5. Viktors
  Viktors
  pirms 6 mēnešiem

  Klusu, Kariņa podstilkas

 6. He he
  He he
  pirms 6 mēnešiem

  Ślesers neizdarīja? Nepūt te miglu penzionāriem acīs. Pietiek jau viņiem nabagirm ar Panorāmu!

 7. B
  B
  pirms 6 mēnešiem

  Labāk tos līdzekļus,kurus izniekos parakstu vākšanai būtu atdevuši policistiem,mediķiem vai vienalga kam citam ,nevis izniekojuši kārtējam stulbumam.

  Atbildēt
 8. vēlētājs
  vēlētājs
  pirms 6 mēnešiem

  Te nekādi līdzekļi nav jāizlieto no vatsts puses. Netā caur internetbanku ieej un lieta darīta. Pašvaldības viena otra aiz žadnuma noteikušas maksu par apkalpošanu, kamēr citas neņem ne centa. To , ka šitam sasaukumam ir jāaiziet pa skuju taku, tas ir viennozīmīgi. Kariņš lidmašīnu lidojumos vien notiecis miljons eiro. Vot i lūdzu, tev būtu pažarniekiem, policistiem algām pielikums.

 9. Rudens
  Rudens
  pirms 6 mēnešiem

  Neesmu neviena pusē, bet Vēlētājs gan ir demagogs: 1) katra šī parakstu vākšana izmaksā ap vienu miljonu eiro no vēlētāju kabatām, jo cilvēkiem jāmaksā par padarīto darbu (laiku, ko sēž un gaida demokrātijas pārņemtos vēlētājus). Turklāt neatkarīgi no rezultāta - būs tas referendums vēlāk vai nē. 2) Visām pašvaldībām ir jānosaka maksa par šo pakalpojumu. 3) Kariņš lidojumos izlidinājis vairāk nekā 600 000 eiro - trīs gadu laikā.

 10. Ruden,
  Ruden,
  pirms 6 mēnešiem

  Ieej pie slesera fb. Tur stāsta, ka viens miljons eiro ir nolidināts pa gaisu.

 11. He he
  He he
  pirms 6 mēnešiem

  No Šlesera var dzirdēt visādus brīnumus,vairumā no divdesmit pirmā pirksta izzīstus.

  Atbildēt
 12. Vēlētājam
  Vēlētājam
  pirms 6 mēnešiem

  Ap 1.5 miljona no valsts budžeta tērēs šitai stulbajai parakstu vākšanai. Atkal izmesta nauda vējā. Šļosers un co musina un šķeļ tautu .

  Atbildēt
 13. Aga
  Aga
  pirms 6 mēnešiem

  Nost ar zzs un vienotību! Viss ir d..ā!

 14. vienīgi
  vienīgi
  pirms 6 mēnešiem

  Stambulas konvencijas sakarā. Pēdējais variants, jāpieliek visas pūles lai šo Saeimu patriektu, bet nākošās Saeimas laikā jārealizē Turcijas variants.

  Atbildēt
 15. He he
  He he
  pirms 6 mēnešiem

  Sāc ar bikšu pielikšanu.

 16. to He he
  to He he
  pirms 6 mēnešiem

  Dari tā, ka jau pats tā nolēmi.

 17. Goga
  Goga
  pirms 6 mēnešiem

  Nost ar pedarasņu!

  Atbildēt
 18. Jāņonkulis
  Jāņonkulis
  pirms 6 mēnešiem

  Cilvēki padomājiet pirms ejiet parakstīties par saeimas atlaišanu, to cilvēku slēptais nolūks ir ROKAS NOST NO KRIEVIJAS.

  Atbildēt
 19. Bambino
  Bambino
  pirms 6 mēnešiem

  beidz plostot, Janka

Pievienot komentāru