Saņemts finansiāls atbalsts Rīgas ielas parka labiekārtošanai
INESE ZONE

Jēkabpils novada dome ir pieņēmusi lēmumu par piedalīšanos ERAF finansētā projektu konkursā «Publiskās ārtelpas attīstība», cerot gūt finansējumu parka Rīgas ielā 205 (parks, kur atradās demontētais padomju laika memoriāls), Jēkabpilī labiekārtošanai. 
     Projekta pieteikums ir iesniegts Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA). 30. maija ārkārtas domes sēdē apstiprināja lēmuma grozījumus, precizējot izmaksas. Pašvaldība ir saņēmusi lē­mumu par projekta apstiprināšanu ar nosacījumiem, un ir saņemts būvprojekts. Projekta iesniegšanas brīdī būvprojekts vēl nebija izstrādāts un bija tikai būvinženiera sagatavota kontroltāme. Atbilstoši tai projekta kopējās izmaksas bija aptuveni 941 000 eiro. No ERAF pieejamā summa ir 800 000 eiro, un pašvaldības līdzfinansējums projekta iesniegšanas brīdī bija 15% jeb 141 000 eiro. Šobrīd atbilstoši būvprojekta tāmei ir būvdarbu izmaksu sadārdzinājums par vairāk nekā 397 000 eiro. Lai varētu šo sadārdzinājumu attiecināt uz projektu un paņemt Valsts kases kredītu, ar lēmumu tika precizēts projekta kopējais budžets. Līdz ar to mainījās izdevumu proporcijas. 800 000 eiro no ERAF paliek pašvaldībai pieejami, bet palielinās pašvaldības līdzfinansējuma daļa, un kopējais budžets tad ir vairāk nekā 1,3 miljoni eiro, un pašvaldībai nepieciešams Valsts kases kredīts. Tāpēc sadārdzinājums ar grozījumiem tika iekļauts  projekta iz­maksās, jo tad to var attiecināt uz Valsts kases kredītu un nav jāparedz līdzekļi no pašvaldības pamatbudžeta.  
     – Tas nav sadārdzinājums tāpēc, ka  uzņēmējs pēkšņi būtu nosaucis lielākas izmaksas. Tas ir tāpēc, ka pēc projektēšanas visas izmaksu pozīcijas ir precīzi notāmētas. Iepriekš tāme bija tikai provizoriska. Mēs no projektā iekļautajām pozīcijām vēl šo to mēģinājām nomest nost, jo sākotnēji izmaksas bija vēl lielākas. Tas nav uzņēmēju no­teikts sadārdzinājums, bet tāpēc, ka mēs – pašvaldība –vēlamies šajā vietā attīstīt ļoti skaistu, daudzfunkci-onālu parku gan bērniem, gan jauniešiem. Tāpēc šī summa ir tāda, –  sacīja Jē­kabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ra­gainis. 
    Atbilstoši precizējumam, projekta kopējās izmaksas apstiprinātas 1 338 350,71 ei­ro apmērā, tajā  skaitā ERAF finansējums ir 800 000 eiro un pašvaldības līdzfinansējums – 538 350,71 eiro. Projekta īstenošanas laikā jānodrošina pašvaldības priekšfinansējums projekta attiecināmajām izmaksām: 2024. gadā – 25 583,88 eiro no pašvaldības budžeta lī­dzekļiem un projekta līdzfinan­sējums 2025. gadā – 538 350,71 eiro un projekta priekšfinansējums 54 416,12 eiro, ņemot 2025. gadā aizņēmumu Valsts kasē.
    Veidojot parku, plānots bruģēt ar betona plāksnēm klāto laukumu, kur demontēja padomju laika pieminekļus, un mainīt laukuma formu. Tāpat iecerēts atjaunot celiņu tīklu un ierīkot jaunus. Izveidos apstādījumus un atpūtas zonas dažādām vecuma grupām un bērnu rotaļu laukumu. Iecerēts uzstādīt dzeramā ūdens brīvkrānu,  elektrouzlādes vietu un ierīkot arī strūklaku. 
    Domes vadība informē, ka darbus parka labiekārtošanā vajadzētu uzsākt šo­gad, bet, ņemot vērā iepirkuma termiņus, iespējamo rezultātu pārsūdzēšanu un citus procesus, kas vēl jā­veic, reāli būvniecību varētu sākt rudenī vai pat nākamgad. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (10)

 1. Tā vot
  Tā vot
  pirms 2 nedēļām

  Generāļu atdusas vieta atmiņās tā arī paliks kapi. Nekāda tur prieku vieta nesanāks.

  Atbildēt
 2. vot, vot...
  vot, vot...
  pirms 2 nedēļām

  Gribētos ticēt, ka Tu tagad regulāri apmeklē Brāļu kapus un tur noliec pa ziedu pušķim uz savu ģenerāļu īstajiem kapiem. Pirms tam viņu kapiem tika staigāts un streipuļots pāri.

 3. hihi
  hihi
  pirms 2 nedēļām

  Būtu priecājies,ka tagad tavi ģenerāļi ir pienācīgi apglabāti,nevis pamesti ceļmalā.

  Atbildēt
 4. Ģenerālis
  Ģenerālis
  pirms 2 nedēļām

  Rīgas ielas malā izraka kauliņus un ieraka Ventas ielas malā. Ielas mala ir tā vai šā! Kur lika nozagto pieminekli- lielgabalu, a? Tā arī viss ir noklusis!

 5. prusaks
  prusaks
  pirms 2 nedēļām

  Labi ir, tad beidzot tur būs kārtība, galvenais vajag kārtīgu firmu nolīgt darbiem.

  Atbildēt
 6. nu ko
  nu ko
  pirms 2 nedēļām

  Jauki. Vēl vajadzētu iestāties kādā projektā,kur izsniedz krāsas spaini un pindzeli. Tad varētu pilsētā nokrāsot gājēju pārejas. No otras puses - parki noteikti ir svarīgāki par pilsētnieku drošību. Nav ko vazāties pa ielām,ja var sēdēt koku paēnā.

  Atbildēt
 7. Ačulis
  Ačulis
  pirms 2 nedēļām

  Ceļus neatputekļojam, ielu/ceļu pārbūves/atjaunošanas darbus atmetam (kad plānoja budžetu), zāli nepļaujam, pašvaldības policijai arī naudas neesot (šis no intervijas par Salas ciema svētku nekārtībām), kultūras pasākumiem budžets samazināts, skolas likvidējam (reorganizējam), BET parkam nauda atrodas! Labi, šī gada budžeta ietvaros tos 25.5 tūkstošus vēl varētu atrast, BET nākošgad tas ir vesels pus miljons! Jau šogad budžeta deficīts bija ievērojams - kas notiks nākošgad? Protams, ka tiks taupīts visur, kur varēs - zāli varbūt nepļaus vispār (atsevišķās vietās tas pat varbūt nāktu par labu), ziemā sniegu netīrīs tik bieži, modernās laternas slēgs ārā pavisam.. Esošais sasaukums apstiprinās pliekanu 2025. gada budžetu ar kuru jaunais sasaukums (nākošgad taču vēlēšanas) diez vai spēs savilkt galus kopā!

  Atbildēt
 8. Ačulim
  Ačulim
  pirms 2 nedēļām

  Nu ja, bet kāds tam visam uzskaitītajam sakars ar raksta tēmu ? Atpūtas vietas labiekārtošanai nauda būs no ERAF .

 9. Ačulis
  Ačulis
  pirms 2 nedēļām

  Citēju - "Projekta īstenošanas laikā jānodrošina pašvaldības priekšfinansējums projekta attiecināmajām izmaksām: 2024. gadā – 25 583,88 eiro no pašvaldības budžeta lī­dzekļiem un projekta līdzfinan­sējums 2025. gadā – 538 350,71 eiro un projekta priekšfinansējums 54 416,12 eiro, ņemot 2025. gadā aizņēmumu Valsts kasē." No ERAF ir "tikai" 800 tūkstoši.

 10. Ačulim
  Ačulim
  pirms 2 nedēļām

  Jā, tā ir. Ko iesaki tā vietā konkrēti ? Ja pļaus zāli intensīvāk , nauda taču novada kasē neradīsies. Sabāza kopā NN pagastus pilnīgā bezjēgā un tā arī dzīvojam vainodami cits citu. Ja esi no Jēkabpils, tad šaubos vai Tevi uztrauc Kalna pagasta problēmas vai Zasas aptiekas likvidācija.

Pievienot komentāru