Saules elektrostacijā pie Jēkabpils investēs 109 miljonus eiro
Sandra BALTRUKA, projektu vadītāja

Atjaunojamās enerģijas uzņēmums «Green Genius», kas darbojas astoņās Eiropas valstīs, saņēmis atļaujas saules elektrostaciju izbūvei Latvijā un Lietuvā. Netālu no Jēkabpils uzņēmums uzstādīs saules elektrostaciju ar 120,8 megavatu jaudu (šī gada sākumā «Delfi Bizness» ziņoja, ka projekta īstenošanā «Green Genius» noslēdzis darījumu ar uzņēmējiem Edgaru Kamišovu un Vilni Buholcu, nodibinot profesionālu partnerību, ko plānots attīstīt nākotnē. – Red.). Savukārt Lietuvas ziemeļos, Šeduvas pilsētas apkārtnē būs stacija ar 78 megavatu jaudu. Abu elektrostaciju būvniecību plānots uzsākt līdz 2024. gada vidum.
    Jēkabpils tuvumā iecerētais saules enerģijas parks būs 153 ha platībā, un tā iekārtu uzstādīšanā «Green Genius» plāno ieguldīt 109 miljonus eiro. Savukārt sau­les enerģijas staciju Lietuvā, Šeduvas pilsētas apkārtnē, paredzēts izveidot vairāk nekā 140 ha lielā teritorijā, un tā būvniecībā uzņēmums investēs 70 miljonus eiro. 
    «Baltijas valstu tirgi ir sasnieguši jaunu brieduma posmu, kad rodas jaunas iespējas attīstīt liela mēroga saules parku projektus līdzās ierastajām mazāka apjoma saules elektrostacijām. Kat­ram no liela mēroga projektiem būs liela nozīme enerģijas avotu decentralizācijā un visa reģiona enerģētiskās neatkarības stiprināšanā,» norāda «Green Genius» solārā biznesa virziena vadītājs Simonas Šileikis. Līdz šim «Green Genius» tik liela mēroga projektus ir attīstījis tikai Rietumeiropas valstīs, lielākoties Spānijā un Itālijā. «Iespēja iegūto pieredzi un zināšanas izmantot Baltijas reģionā man šķiet ārkārtīgi nozīmīga,» turpina S. Ši­leikis.
    Plānots, ka jaunās saules elektrostacijas Latvijā un Lietuvā savu darbību sāks 2025. gadā, un saražoto zaļo elektroenerģiju piegādās B2B (bizness – biznesam) sektoram. Abas saules elektrostacijas gadā saražos 245 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas, kas būtu pietiekams apjoms gandrīz 82 000 mājsaimniecību. Tādējādi arī ik gadu tiks ietaupīti aptuveni 102 tūkstoši tonnu CO2 – tas ir daudzums, ko gada laikā absorbē gandrīz pieci miljoni koku. 
 
 
Uzziņai
«Green Genius» ir atjaunojamās enerģijas uzņēmums, kas izstrādā, izbūvē un īsteno saules, biogāzes, vēja un zaļās ūdeņraža enerģijas projektus. Patlaban uzņēmums īsteno atjaunojamās enerģijas projektus ar kopējo jaudu virs 2 GW dažādās attīstības un būvniecības stadijās astoņās Eiropas valstīs. Uzņēmumam ir vairāk nekā 15 gadu darbības pieredze. Ik gadu «Green Genius» saražo aptuveni 315 GWh zaļās enerģijas, ietaupot vairāk nekā 210 tūkstošus tonnu CO2 – aptuveni tāds ir apjoms, ko gada laikā absorbē desmit miljoni koku. «Green Genius» ir daļa no starptautiskās uzņēmumu grupas «Modus Group», kas darbojas 11 Eiropas tirgos. Vairāk informācijas: www.greengenius.com.  
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru