Sēlijas poligonā atklāts dronu mācību un testēšanas poligons
Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta preses nodaļa

6. jūnijā aizsardzības ministrs Andris Sprūds apmeklēja Sēlijas militāro poligonu, kur tika atklāts dronu mācību un testēšanas poligons.
    – Dronu testa poligona atklāšana ir solis uz priekšu ne tikai Sēlijas poligona attīstībā, bet arī dronu spēju stiprināšanā. Dronu testa poligons kļūst par vietu, kur mūsu dronu industrijas pārstāvji varēs regulāri izmēģināt savas iekārtas. Testa poligons ir jauna šķautne arī dronu koalīcijas attīstībā. Uz bezpilota lidaparātu un elektroniskās karadarbības testiem te regulāri pulcēsies sabiedrotie un dronu koalīcijas dalībvalstis. Tostarp nule izsludinātajā Apvie­notās Karalistes dronu iepirkumā iegādātie bezpilota lidaparāti tiks testēti tieši Sēlijas poligonā, –  stāsta aiz­sardzības ministrs Andris Sprūds.
    Līdz ar mācību un testēšanas poligona atklāšanu Sēlijas poligonā pirmo reizi norisinājās militārās mācības, kas ir daļa no starptautiskajām militārajām mācībām «Baltic Zenith 2024». Mācībās piedalījās Naci­onālo bruņoto spēku Gaisa spēki kopā ar dronu koalīcijas pārstāvjiem, veicot bezpilota lidaparātu testus, lai nodrošinātu to atbilstību Ukrainas bruņoto spēku prasībām.
    Testējot bezpilota lidaparātus, tiek attīstīta vietējā industrija, pārbaudītas dronu tehniskās spējas un taktiskais pielietojums, tiek uzlabotas tehnoloģijas, sniedzot iespējami labāko, kas nozarē pieejams.
   Jau ziņots, ka, lai attīstītu un stiprinātu Latvijas Nacionālo bruņoto spēku dronu kapacitāti visos līmeņos, attīstībā šogad un turpmākajos gados investēs 20 miljonus eiro.
    Tāpat, reaģējot uz industrijas interesi un veicinot uzņēmējdarbības vides attīstību, Aizsardzības ministrija aicina uzņēmumus līdz 21. jūnijam iesūtīt pieteikumus grantu konkursā inovāciju attīstībai bezpilota lidaparātu jomā, ar kopējo finansējumu 600 000 eiro.
    Šī gada 14. maijā apritēja trīs mēneši kopš Latvija kopā ar Apvienoto Karalisti dibināja dronu koalīciju Ukrainas atbalstam. Par dalību dronu koalīcijā paziņojušas kopumā 14 valstis – Latvija, Ukraina, Apvienotā Karaliste, Austrālija, Čehija, Dānija, Igaunija, Itālija, Kanāda, Lietuva, Nīderlan­de, Polija, Vācija un Zvied­rija. Tām var pievienoties vēl citas valstis. Līdz šim dronu koalīcijas dalībvalstis dronu ziedošanai Ukrainai piesaistījušas vairāk nekā 500 miljonus eiro.
Vienlaikus dronu koalīcijas vārdā Apvienotā Kara-liste un Latvija ir izsludinājusi konkursu pirmās personas skata (FPV) bezpilota lidaparātu piegādei Ukrainai. Informācija par pieteikšanos atrodama Apvienotās Kara-listes aizsardzības portālā. Konkursā var piedalīties jebkuras Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas dalībvalsts uzņēmējs. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. prusaks
    prusaks
    pirms 4 nedēļām

    Vai tur katrs interesents var iet patrenēties, kas zin' varbūt ,ka noder.

    Atbildēt

Pievienot komentāru