Sociālais dienests ieguvis jaunu specializēto mikroautobusu cilvēkiem ar kustību traucējumiem
INESE ZONE

Jēkabpils novada Sociālais dienests saņēmis jaunu autobusu, kas speciāli aprīkots personu ar kustību traucējumiem pārvadāšanai. 
       – Tas bija nepieciešams, lai mēs varētu apkalpot jaun­izveidotās institūcijas un izvadāt klientus. Tagad ir atvērts grupu dzīvoklis Ak­nīstē, Biržos darbu sācis dienas aprūpes centrs «Birži», kuru jau šobrīd sākuši ap­meklēt pirmie klienti. Tāpat klienti būs jāved uz atelpas brīža pakalpojumu Sēlpils «Līkumos». Līdz šim izmantojām veco mikroautobusu, bet tas savu laiku gandrīz ir  nokalpojis. Vecais autobuss ir iegādāts, izmantojot ziedojumu, ko sarūpēja TV šova «Koru kari» dalībnieki  – Jēkabpils Zilās upes koris. Ar veco autobusu vairs nebija droši vest klientus ratiņkrēslā, un kolēģiem nācās braucot pieturēt krēslu, lai cilvēkam ir drošāka sajūta. Jau­najam autobusam pluss ir tas, ka mēs tajā vienlaikus  varam pārvadāt divas personas ratiņkrēslā. Ir jāved klienti uz rehabilitācijas centriem, kad viņiem ir jāpielāgo tehniskie palīglīdzekļi. Un, ja ir šādi garāki braucieni, ir labi, ja varam visu salāgot un aizvest divus klientus, kas ir arī ekonomiski. Pamatā, protams, vedīsim klientus uz Biržiem, arī «Lī­kumiem». Varēsim arī no­drošināt ēdiena piegādi. Domāju, ka noslodze būs liela. Pakalpojumu varēs izmantot arī novada iedzīvotāji, jo tādu iespēju pa­redz pašvaldības saistošie noteikumi. Var pieteikt klientu nogādāšanai uz ārst­niecības vai rehabilitācijas iestādi, kā arī diezgan daudz cilvēku pārvadājam uz pansionātiem, – stāsta Jēkabpils novada Sociālā dienesta vadītāja Larisa Laizāne. 
       Lai izmantotu speciālā transporta pakalpojumu, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ir jāraksta iesniegums sociālajam  dienestam. L. Lai­zāne teic, ka lūgums to  darīt ir trīs dienas iepriekš, lai var plānot braucienus, jo gribētāju ir visai daudz. Braucienu skaitam ir ierobežojumi – līdz piecām reizēm gada laikā, un divi braucieni var būt ārpus novada teritorijas. Tas viss novada iedzīvotājiem ir bez maksas. Protams, vērtējot katru gadījumu individuāli un atbilstoši noteikumiem arī radinieku maksātspēju, jo šāda transporta pakalpojumi novadā ir pieejami arī par maksu. Sociālais dienests maksas pakalpojumus gan nesniedz. Iedzīvotājiem, kas grib izmantot speciālo transportu, par to vēlams iepriekš konsultēties ar sociālā darba ar pilngadīgām personām un sociālo pakalpojumu sektora vadītāju Larisu Zeltiņu, tālrunis –  29444339.
    Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks sociālajos un veselības aprūpes jautājumos Aivars Va­nags stāsta, ka transports operatīvajā līzingā ir pa­ņemts uzņēmumā «Mūsa motors Rīga», bet Jelgavas uzņēmumā pārbūvēts, lai atbilstu personu ar kustību traucējumiem vajadzībām  un lai būtu divas vietas ratiņkrēsliem. 
     – Izmaksas ir aptuveni 60 000 eiro, bet, tā kā tas ir līzings, tad mēnesī izmaksas ir ap 600 eiro, kā arī ir veikta pirmā iemaksa 20% ap­mērā. Operatīvais līzings nozīmē to, ka ir pirmā ie­maksa, un tad piecu gadu laikā tiek veiktas regulāras maksas. Pēc tam varam lemt, vai izpirkt autobusu par atlikušo vērtību vai atdot atpakaļ uzņēmumam. Vērtēsim, kā autobuss šos piecus gadus būs izturējis visus pārbaudījumus pa lauku ceļiem. Ja stāvoklis būs apmierinošs, droši vien, ka to izpirks. Šis ir pirmais jaunais transports, ko Jē­kabpils novada darbības laikā saņem sociālais dienests. Skatīsimies, iespējams, dienesta autoparks tiks pilnveidots vēl ar kādu transporta līdzekli, jo viss dienesta transports ir ļoti novecojis, un remontos iznāk maksāt vairāk, nekā tas būtu operatīvajā līzingā. Tas būtu transports darbiniekiem, jo tomēr novadā tagad ir šīs jaunās iestādes, ir pansija «Mežvijas». Soci­ālais dienests vienmēr ir bijis atstāts novārtā. Tagad mēs mēģināsim to atbalstīt, lai arvien attīstītu pakalpojumus, – saka Aivars Va­nags.   
     L. Laizāne piebilst, ka transports ir aktuāls, jo darbinieku pagastos kļūst ma­zāk. Esošajiem nākas doties izbraukumos, bet sabiedriskā transporta maršruti ir reti un nav salāgojami ar  darba vajadzībām. 
   Jāpiebilst, ka Jēkabpils Zilās upes koris, lai arī neieguva «Koru karu 2» galveno  naudas balvu, rīkojot koncertus un vācot naudu, savāca 3 300 latu, lai Jē­kabpils dienas aprūpes centram «Rosme» uzdāvinātu specializēto mikroautobusu cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Trūkstošo summu – 11 700 latus – šim mērķim toreiz piešķīra Jēkabpils pilsētas pašvaldība. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. prusaks
    prusaks
    pirms 3 mēnešiem

    Ja nesāks ar to vest malku kā vienā otrā novadā, tad autiņš kalpos ilgi.

    Atbildēt

Pievienot komentāru