Sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komiteju vadīs Ainars Vasilis
INESE ZONE

Tā kā līdzšinējā Sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komitejas vadītāja Līga Kļaviņa ir ievēlēta Saeimā un savus pienākumus Jēkabpils novada pašvaldībā vairs neveic, ar novada domes lēmumu tika mainīts pastāvīgo komiteju sastāvs, tajā iekļaujot deputātu Ainaru Vasili, kurš veic arī Attīstības un tautsaimniecības jautājumu komitejas priekšsēdētāja pienākumus. 
    Jau iepriekš, atbildot uz jautājumu, kas varētu vadīt Sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komiteju, novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis sacīja, ka ir doma to uzticēt A. Vasilim. Sociālās, kultūras un izglītības jomas iestāžu darbs jaunajā novadā esot sakārtots, un komitejai vairs nav tik daudz darāmā, tāpēc A. Vasilis spētu tikt galā ar abu minēto komiteju vadību. L. Kļaviņas vietā par deputātu kļuvis Edvīns Meņķis, kurš teorētiski varēja pārmantot amatu, bet viņš šobrīd darbosies tikai Finanšu komitejā, kur automātiski tiek iekļauti visi deputāti. 
    1. decembrī notikušajā Sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komitejas kārtējā sēdē deputāti izskatīja jautājumu par komitejas priekšsēdētāja ievēlēšanu. Sēdes vadītāja, komitejas priekšsēdētāja vietniece Daina Kalve šim amatam izvirzīja A. Vasili. Citu priekšlikumu nebija, un balsojumā deputāti, kuri piedalījās sēdē, viņa kandidatūru atbalstīja vienbalsīgi. 
    Līdzšinējais A. Vasiļa atalgojums kā Attīstības un tautsaimniecības jautājumu komitejas vadītājam bija 2 434 eiro apmērā.  Atbilstoši Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumam, aprēķinot domes vadības un komiteju priekšsēdētāju atalgojumu, kā bāzes skaitlis tiek  piemērota vidējā statistiskā mēnešalga, ko reizina ar noteiktu koeficientu. Atbilstoši nosacījumiem, neatkarīgi no vadīto komiteju skaita to vadītāja atalgojums nevar pārsniegt maksimālo algu aprēķinam piemērojamo koeficientu, ko arī piemēros šajā gadījumā. Tādējādi A. Vasiļa atalgojums par abu komiteju vadību kopā būs 2 645 eiro. 
  Jāpiebilst, ka domes priekšsēdētājs, viņa vietnieki un pastāvīgo komiteju priekšsēdētāji papildus nesaņem mēnešalgu par deputāta pienākumu veikšanu.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Fredis
    Fredis
    pirms 9 mēnešiem

    Tas jau ir zināms, lai tik vada.

    Atbildēt

Pievienot komentāru