Sola nodrošināt, ka visi lauku skolēni varēs izmantot atlaides Jēkabpils maršrutu autobusos
INESE ZONE

Iedzīvotājiem Vīpē tiekoties ar Jēkabpils novada domes vadību, kāda māmiņa interesējās, kāpēc lauku bērniem, kas mācās Jēkab­pils interešu izglītības iestādē, konkrēti sporta skolā, braucot uz skolu ar sabiedrisko transportu,  Jēkabpils pilsētas maršrutā nav brīvbiļetes, kādas ir pilsētas skolēniem? Vai tad visi nedzīvojot vienā novadā? Sazinājušies ar Jēkabpils autobusu par­ku, un tur skaidrots, ka viņiem nav pamatojuma dot atlaidi, jo bērns nav Jēkabpils skolas audzēknis. 
    –  Labs jautājums, –  sacīja Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ra­gainis. Viņš piekrita, ka visi ir viena novada iedzīvotāji  un tas neesot normāli. Prob­lēmu atrisināšot, un liks Jēkabpils autobusu parkam piešķirt atlaides. 
     BD Jēkabpils novada pašvaldības mājaslapā pārliecinājās, ka braukšanas maksas atvieglojumus nosaka pašvaldības apstiprināti saistošie noteikumi «Par braukšanas maksas atvieglojumiem izglītojamajiem Jē­kabpils novadā», kas, nepārprotami, norāda, ka atvieglojumi attiecas tikai uz vispārējas izglītības iestāžu audzēkņiem. Arī informācija Jēkabpils autobusu parka mājaslapā liecina, ka atvieglojumi Jēkabpils pilsētas maršruta autobusos pieejami arī atsevišķu, bet ne visu novada skolu audzēkņiem, bet ne interešu izglītības ieguvējiem. Bez maksas Jēkabpils pilsētas  sabiedrisko transportu var izmantot: 1. līdz 12. klases Jēkabpils no­vada pašvaldības vispārējās izglītības iestāžu –  Jē­kabpils Valsts ģimnāzijas, Jēkabpils 2. un 3. vidusskolas, Krustpils un Ābeļu pa­matskolas, Salas un   Zasas vidusskolas, Jēkabpils Ag-robiznesa koledžas (deklarēti Jēkabpils novada pašvaldībā un līdz 24 gadu vecumam) – izglītojamie mācību gada laikā no 1. septembra līdz 31. maijam, reģistrējot braukšanas karti (neierobežots braucienu skaits) un uzrādot konkrētās izglītības iestādes  skolēna apliecību. Tas nozīmē, ka problēmu nevarēs ātri un vienkārši atrisināt, uzdodot autobusu parkam pārvadāt bērnus bez maksas arī uz, piemēram, sporta skolu. Vispirms jāveic saistošo noteikumu grozījumi, kas var ilgt vairākus mēnešus.
    Arī Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis un izpilddirektors Uldis Skreivers BD atzina, ka sazinājušies ar autobusu parku un sapratuši, ka ir jāmaina noteikumi, citādi autobusu parkam nav pa­mata pārvadāt interešu iz­glītības iestāžu audzēkņus. Pie tā strādāšot un problēmu atrisinās, bet to ne-paspēs izdarīt šī mācību gada laikā.    
   – Kamēr tu nesaskaries ar šādu jautājumu, šķiet, ka viss ir kārtībā, bet, protams, ka tas ir jāmaina, jo tie visi ir mūsu novada bērni, –  sacīja Raivis Ragainis. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. prusaks
  prusaks
  pirms 2 mēnešiem

  Nevis jāsola, bet jānodrošina !

  Atbildēt
 2. Viktors
  Viktors
  pirms 2 mēnešiem

  Mums visi tikai sola. Pa purnu tiem solītājiem.

  Atbildēt

Pievienot komentāru