Īstais stādīšanas laiks ir klāt!
SARMĪTE RUTKA

Sestdien dārzkopju tik iecienītajā «Sedumu» dārzniecībā visi interesenti pulcēsies uz tradicionālajiem Dārza svētkiem, bet pirmdien šeit bija ieradušies dažādu Latvijas plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, lai iepazītos, kā strādā viena no valsts  lielākajām stādu audzētavām. Šīs ekskursijas iniciatore bija «Maxima», jo veikalos visā Latvijā no 16. līdz 20. maijam  notiek «Dārza festivāls» un lielākā daļa stādu šai akcijai nāk no «Sedumu» dārzniecības. 
    Vispirms SIA «Sedumi» valdes loceklis Sarmis Kal­niņš viesiem izrādīja 1,6 ha lielo saimniecību. Gadu no gada dārzniecība cenšas automatizēt visus ražošanas procesus, sākot no automatizētām augu laistīšanas un barošanas iekārtām un beidzot ar pārstādīšanas un fasēšanas mašīnām, lai iespējami samazinātu roku darba apjomu. Bez tā, protams, neiztikt. Regulāri dārzniecībā strādā 65 cilvēki, bet uz karstāko darba laiku viņiem pievienojas vēl 30–40.
– No tā sauktā tulpju iesaukuma uz pastāvīgu darbu paliek 5–10 cilvēki, kuriem šis nebūt ne vieglais darbs tiešām patīk, – stāsta S. Kalniņš. – Mēs esam liela dārzniecība, un te sezonas laikā kārtās tiek sēti, piķēti, stādīti, fasēti simtiem tūkstošu stādu, kas nonāk gan mūsu dārza centrā, gan ar zīmolu «Garden guru» veikalos, pārsvarā «Maximā».
    Labo un apjomīgo sadarbību ar «Sedumiem» apstiprina šī veikalu tīkla pārstāvji, kuri skaidro, ka dārzniecībā audzētās tulpes pirms 8. marta, krizantēmas rudenī un puansetijas pirms Ziemassvētkiem ir ļoti pieprasītas un tiek pārdotas lielos apjomos. «Maxima» šogad pirmo gadu nolēmusi rīkot «Dārza festivālu», kuram lielākā daļa stādu – gan puķes, gan dārzeņi, garšaugi u.c. – izaudzēta «Sedumu» dārzniecībā. Šajā nedēļas nogalē uz veikaliem visā Latvijā ceļos pieci lielie furgoni ar augu stādiem. «Maxima» pārstāvji sola: ja būs pieprasījums, šādi dārza festivāli tiks rīkoti arī turpmāk un arī sortiments būs plašāks un daudzveidīgāks.
   – Šogad pavasaris ir ļoti ievilcies, un tieši šajās dienās beidzot ir īstais laiks stādīt, – secina dārzniecības vadītājs un turpina, –  praktiskais latvietis savu stādu iestādīs tik un tā – par spīti salnām, sausumam vai kādiem citiem dabas untumiem. 
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. Vērotājs
  Vērotājs
  pirms 1 mēneša

  Stādus veikalu plauktos derēja arī aplaistīt, vai ne, Maxima?

  Atbildēt
 2. ciniķis
  ciniķis
  pirms 1 mēneša

  Nepatīk man šitie Izcilības akadēmijas absolventi ar izskalotajām smadzenēm, kuriem pēc tam mainās attieksme pret līdzcilvēkiem uz slikto pusi.

  Atbildēt
 3. Jēkabpiliete
  Jēkabpiliete
  pirms 1 mēneša

  Cenas gan fantastiskas. Var tikai apskatīt, bet ne nopirkt.

  Atbildēt
 4. Bambino
  Bambino
  pirms 1 mēneša

  A kā tad savādāk šefi varēs vālēt ārzemju ceļojumos...

Pievienot komentāru