Starp Jēkabpili un Varakļāniem sāk kontrolēt vinjetes iegādi
Sagatavoja J. Apīnis

VSIA «Latvijas valsts ceļi» ziņo, ka uz valsts galvenā autoceļa Jēkabpils–Rēzekne–Ludza–Krievijas robeža (Te­rehova) (A12) starp Jēkabpili un Varakļāniem (38,9. km) turpmāk veiks autoceļa lietošanas nodevas jeb vinjetes kontroli. To darīs ar pielāgotu autoceļu meteostacijas iekārtu, neapturot transportlīdzekli. 
     Līdz ar to kopumā valsts ceļu tīklā vinjetes iegāde tiks kontrolēta jau 19 posmos. Ar  meteostaciju kamerām kontrole tiek veikta četros posmos: Rīgas apvedceļa Baltezers–Saulkalne (A4) 7,8. km; reģionālā autoceļa Tīnūži–Koknese (P80) 13,4. km; Jelgavas šosejas (A8) 23. km; galvenā autoceļa Jēkabpils–Rēzekne–Ludza–Krievijas robeža (Terehova) (A12) 38,9. km. Tāpat vinjetes kontrole tiek veikta 15 vidējā ātruma kontroles posmos.
    «Latvijas valsts ceļi» norāda, ka autoceļu lietošanas nodeva jeb vinjete ir maksa par Latvijas galveno un reģionālo autoceļu izmantošanu, lai veicinātu to uzturēšanu un attīstību, kā arī lai veicinātu videi draudzīgāku transportlīdzekļu izmantošanu. Node­vu maksā par valsts galveno un reģionālo autoceļu pos­mu lietošanu (izņemot to šķērsošanu krustojumos un lietošanu apdzīvotās vietās) ar kravas transportlīdzekļiem, kuru pilna masa ir lielāka par 3 000 kilogramiem, un kravas transportlīdzekļiem un to sastāviem, kuru pilna masa ir lielāka par 3 500 kilogramiem.
    Ceļa posmi, par kuru lietošanu jāmaksā nodeva, noteikti Autoceļu lietošanas nodevas likuma 1. pielikumā «Valsts galveno un reģionālo autoceļu posmi, par kuru lietošanu maksājama nodeva».
    Saskaņā ar Autoceļu lietošanas nodevas likuma 11. pantu, par likumā noteiktā valsts autoceļa posma lietošanu, ja autoceļu lietošanas no­deva nav samaksāta, piemē­ro naudas sodu transport­līdzekļa īpašniekam, turētājam vai pārvadātājam no simt līdz divsimt naudas soda vienībām, attiecīgi naudas soda apmērs par šo pārkāpumu var sasniegt 1 000 eiro.
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Fredis
    Fredis
    pirms 5 mēnešiem

    Nu ko, gaidīsim arī maksu arī par vieglajiem autiņiem.

    Atbildēt

Pievienot komentāru