Svarīgākie parametri vasaras riepu izvēlē
Apmaksāts raksts

Pienākot pavasarim, pienāk arī laiks domāt par auto riepu maiņu. Ja iepriekšējās vasaras sezonas riepas savu laiku jau ir nokalpojušas, laiks iegādāties jaunas. Kam pievērst uzmanību, izvēloties atbilstošu risinājumu? Par to vairāk lasiet raksta turpinājumā.
 
Vasaras vai vissezonas riepas?
 
Alternatīva vasaras riepām var būt vissezonas riepas, ar ko tiek atļauts pārvietoties visa gada garumā. Tas var šķist universāls risinājums, tomēr ir jārēķinās ar to, ka vasaras sezonā šāda tipa riepas dilst ātrāk un tām ir lielāks degvielas patēriņš. Jārēķinās arī ar lielāku trokšņu līmeni un sliktāku vadāmību. Vissezonas riepas ir vairāk piemērotas tad, ja ar auto tiek braukts reti, nelielus ceļa posmus. Ja ar auto tiek braukts katru dienu, ir vērts ieguldīt labās vasaras riepās. 
 
Svarīgākie parametri 
 
Lai izvēlētos piemērotākās vasaras riepas, uzmanība ir jāpievērš svarīgākajiem parametriem. 
 
  • Riepu izmēru jāizvēlas atbilstoši ražotāja sniegtajām rekomendācijām;
  • Rites pretestība nosaka to, kāds būs degvielas patēriņš. Burts “A” norāda uz ekonomiskāko degvielas patēriņu, savukārt braukšana ar “G” tipa riepām izmaksā vairāk;
  • Trokšņa līmenis ir vēl viens aspekts, kam pievērst uzmanību, ja vēlaties baudīt komfortablus braucienus. Šis rādītājs tiek izteikts decibelos - jo to ir mazāk, jo riepas būs klusākas;
  • Riepu protektora raksts ir jāizvēlas atbilstoši braukšanas paradumiem. Piemēram, braucieniem pa pilsētu var izvēlēties simetrisko protektora rakstu. Lielisku saķeri gan uz sausas, gan mitras ceļa virsmas nodrošina riepas ar asimetrisko protektora zīmējumu, tādēļ tās ir uzskatāmas par optimālu risinājumu. Liela ātruma attīstīšanai vai bieži braucot pa mitru ceļa virsmu, labas ir riepas ar virziena protektoru.
 
Izvēloties vasaras riepas, nozīmīgs faktors ir arī to cena. Kvalitatīvas riepas var atrast dažādās cenu kategorijās, tādēļ labu risinājumu var atrast ikviens auto īpašnieks. 
 
Vai laiks iegādāties jaunas vasaras riepas? Riepu serviss ir labākā vieta, kur atrast piemērotu risinājumu. Tur ir pieejamas gan speciālistu konsultācijas, gan riepu montāža. 
 
Un labs riepu serviss ir MMK Riepu Serviss, kas piedāvā plašu riepu klāstu no labākajiem ražotājiem. Ieskatieties MMK Riepu Serviss mājas lapā www.mmkserviss.lv, lai izvēlētos labāko risinājumu savam auto. Pakalpojumu klāstā arī riepu montāža. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru