Svētku pasākumi Jēkabpilī un novadā
Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes informāciju sagatavoja J. Apīnis

Maija brīvdienas Jēkab­pilī būs skaistiem notikumiem piepildītas. Jau   3. maijā Krustpils kultūras centrā plkst. 19.00 norisināsies koncerts «Džezs skan Sēlijā», uz kuru aicina «Mirage Jazz Orchestra» Laura Amantova vadība. Koncertā ar orķestri uzstāsies solisti Andris Ērglis, Vineta Elksne un Līvānu bērnu un jauniešu centra vokālās studijas ansamblis «Spurgaliņas».
    4. maija rītā notiks akcija «Baznīcu zvani», kad plkst. 10.50 tiks iezvanīti visi Jēkabpils  baznīcu zvani. Savukārt plkst. 11.00 notiks svētku dievkalpojums Jēkab­pils Svētā Miķeļa evaņģēliski luteriskajā baznīcā.
    4. maijā Jēkabpils sporta hallē plkst. 17.00, atzīmējot Latvijas Republikas Neat­karības atjaunošanas dienu, notiks XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku ieskaņas koncerts  «Es Latviju darināju». Šis kon­certuzvedums ļaus jē­kabpiliešiem un pilsētas viesiem sajust enerģiju, ko rada kopkora dziedājums, un piedzīvot dejotāju precizitāti katrā dejas solī.
Šogad «Latvijas otro dzimšanas dienu», kā to esam ieraduši saukt un ko svinam  4. maijā – parasti ar skaistu koncertu Jēkabpils Vecpilsētas laukumā un velosezonas atklāšanu kopīgā velobraucienā – šogad svinēsim sestdien –  6. mai­jā. Svētku notikumus papildinās Jēkabpils varoņu godināšana Vecpilsētas laukumā.
    Turpinot iepriekšējos gados uzsākto tradīciju un aicinot nosvinēt velosezonas atklāšanu, aicinām jēkabpiliešus piedalīties «Brīvības velobraucienā». Tā starts būs 6. maijā plkst. 17.15. Velobrauciena dalībnieki aicināti pulcēties starta punktā – Krustpils saliņas stāvlaukumā jau no plkst. 16.45. Finišs – Vecpilsētas laukumā. Pie Jēkabpils tautas nama būs sarūpētas velonovietnes, pie kurām pieslēgt velosipēdus, lai arī brauciena dalībnieki varētu izbaudīt vakara koncertu bez rūpēm. Velobrauciena maršruts sākumā vedīs pa Daugavas labā krasta aizsargdambi, tādējādi simboliski pasakot paldies  visiem, kas plūdu laikā janvārī strādāja, lai novērstu Daugavas ūdeņu ieplūšanu Jēkabpils pilsētā. Velobrauciena laikā būs ierobežota transportlīdzekļu satiksme. Aicinām būt saprotošiem un pielāgoties situācijai!
    No plkst. 16.00 Vecpil­sētas laukumā ģimenēm ar bērniem būs iespēja piedalīties dažādās radošās aktivitātēs. 
    Plkst. 18.00 Vecpilsētas laukumā norisināsies Jēkab­pils varoņu godināšana. Jēkabpils varoņi ir tie cilvēki un uzņēmumi, kas janvārī dienām un naktīm strādāja, lai nosargātu mūsu pilsētu no lielajiem plūdiem, ziņotu par aktuālāko situāciju un palīdzētu cilvēkiem, kuri atradās plūdu skartajās teritorijās. Šajā dienā teiksim viņiem paldies par izturību un palīdzības sniegšanu.
    Pēc Jēkabpils varoņu godināšanas, apmēram plkst. 18.30, vakara koncertā uzstāsies grupa «Jum­pra­va». 
   3. maijā Viesītes kultūras centrā «Sēlija» plkst. 12.00 notiks Viesītes vidusskolas audzēkņu koncerts «Ģimene Latvijai». 
   3. maijā plkst. 22.00 Salas tautas namā būs valsts svētku ieskaņas balle kopā ar grupu «Ginc un Es». 
    4. maijā plkst. 16.00 Biržu tautas namā būs skatāma filma «Lielais Indriķis». 
    4. maijā plkst. 12.00 Gārsenes privātkolekcijas «Solis sendienās» teritorijā  notiks Baltā galdauta svētki, veltīti Gārsenes kopas vadītājam Jānim Kažokam «Būt par sargu». 
    6. maijā plkst. 19.00 Mežāres tautas namā notiks SDK «Kamenes» 10 gadu jubilejas pasākums.  Plkst. 22.00  – disko balle ar DJ Guncha. 
   6. maijā plkst. 19.00 Ru­benes tautas namā Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltīts koncerts «Es liktenim un laikam pateicos». Piedalās Rubenes tautas nama  vokālie ansambļi «Ā’re», «Kanti­lēna» un viesu kolektīvi. 
   7. maijā plkst. 18.00  Sēlpils tautas namā varēs noskatīties Jaunjelgavas amatierteātra «Spēlmaņi» komēdiju «Muitnieka māja».  
Vēlam skaistus maija svētkus un brīvdienas!
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (5)

 1. Fredis
  Fredis
  pirms 4 mēnešiem

  Pasākumi tiešām daudzveidīgi, atliek izlemt kurus apmeklēt, vai nu visas dienas pa māju jādzīvo.

  Atbildēt
 2. Juvents
  Juvents
  pirms 4 mēnešiem

  Redaktor, kāpēc nav ne pušplēsta vārda par "Traktoru parādi" Sēlpils pagastā? Sākums Dāburos (netālu no Taborkalna skatu torņa), tad dalībnieki, pa pašvaldības nozīmes autoceļiem virzīsies uz ciematu Sēlija, pēc kā atgriezīsies atpakaļ Dāburos, kur pēc parādes brauciena varēs apskatīt/aptaustīt tuvāku un tālāku zemnieku tehniku, iestiprināties ar uz ugunskura gatavotiem ēdieniem, kā arī jaunākā gada gājuma cilvēciņi varēs iztrakoties kaut kādās tur atrakcijās.

  Atbildēt
 3. ev
  ev
  pirms 4 mēnešiem

  Kas tie par drūmiem večiem ādas jakās, bildē pie raksta?

  Atbildēt
 4. goga
  goga
  pirms 4 mēnešiem

  tie ir Depeche Mode atdarinātāji

 5. Fakts
  Fakts
  pirms 4 mēnešiem

  vecie kraķi nespēj pieņemt faktu, ka sen vairs nav aktuāli

  Atbildēt

Pievienot komentāru