Svinīgā pasākumā apbalvoti novada labākie sportisti
Juris Šteinbergs

Piektdien Jēkabpils tautas namā svinīgā pasākumā «Sporta laureāts 2023» tika sveikti pagājušā gada novada labākie sportisti.  
   Naudas balvas un pateicības rakstus par izcīnītām godalgotām vietām Latvijas, Baltijas, Eiropas un pasaules čempionātos un kausu kopvērtējumos saņēma 78 sportisti. 
     Daudzi apbalvojumi tika pasniegti par attieksmi, ieguldījumu un sasniegumiem, bet galvenās kategorijas bija piecas – «Gada sporta skolotājs», «Sportis­kākā ģimene», «Sporta ko­manda», «Treneris»,  «Spor­tiste» un  «Sportists». 
    Gada sporta titulu saņēmēji tika izvirzīti, ņemot vērā Jēkabpils gada sporta aptaujas rezultātus, Jēkab­pils novada pašvaldības vadības viedokli, kā arī sporta centra un sporta skolas treneru un darbinieku komisijas vērtējumu.
   Par gada sporta skolotāju  tika atzīta Ina Semjo­nova no Jēkabpils 2. vidusskolas. Viņa ir atvērta visam jaunajam, inovatīvajam, prot to izmantot darbā ar skolēniem.
   Gada sportiskākās ģi­menes titulu ieguva Timko ģimene. Ivars, Linda un Madara ir maza sporta komanda. Timko ģimene 2023. gada sezonā ir  piedalījusies daudzos Jēkabpils novadā organizētajos un Latvijas mēroga pasākumos, ieskaitot skriešanas seriālu «Stirnu buks», Jelgavas pusmaratonu, «Toyota» Rīgas velomaratonu, Smiltenes triatlonu, «Rimi» Rīgas maratonu, un citos. 
    Par gada sporta ko­man­du diezgan negaidīti no­saukta  hokeja komanda «Sēļi». Lai arī komanda spēlē tikai novadu čempi­onātos, pāris sezonu laikā tā ir iekarojusi atpazīstamību un publikas mīlestību. Ie­spē­jams, tas ir tādēļ, ka komandu galvenokārt veido Jē­kabpils novada hokeja entuziasti, kuriem agrāk nav bijusi iespēja spēlēt profesionāli vai apmeklēt hokeja treniņus, bet tagad viņu prasmes aug ar katru sezonu. «Sēļi» savu spēļu pieredzi bagātina turnīros Jē­kabpilī, Daugavpilī un Rēzeknē. Komanda organizē dažādus  labdarības pasākumus, aktīvi darbojas sociālajos tīklos un ap sevi ir sapulcējuši kuplu līdzjutēju loku.
    Gada treneris – Oskars Ancītis. Oskars ir spēlējošais hokeja treneris, kurš trenē gan jaunos talantus, gan pieaugušo amatieru komandu HK «Sēļi».   Ikdienā Os­kars darbojas kā treneris «Rod­rigo Laviņa hokeja skolā». Kopā ar domubiedriem viņš izveidoja hokeja komandu «Sēļi», kurā spēlē un trenējas vairāk nekā 50 amatieru.
    Gada sportista balva šogad tikusi krosmintonistam Artūram Dzirkalim. Pasaules krosmintona ranga tabulā viņš ir trešajā pozīcijā. Aizvadītajā sezonā Artūrs ir uzvarējis prestižos turnīros Slovākijā, Slovēnijā, Šveicē un Latvijā. Latvijas čempi­onātā sportists jau trešo sezonu pēc kārtas izcīnījis čempiona titulu. Otrās un trešās vietas izcīnītas Vācijā un Polijā, pasaules čempi­onātā izcīnīta 3. vieta. Artū­ra Dzirkaļa sasniegumus aug­stu ir novērtējusi Latvijas Sporta federācijas padome, piešķirot viņam sporta stipendiju.
 
   Savukārt par Gada spor­tisti atzīta augstlēcēja Dag­māra Midzene. Latvijas čempionātos U-20 grupā gan telpās, gan stadionā viņa šogad izcīnījusi sudraba medaļas, bet Baltijas ziemas un vasaras čempionātos –  bronzas medaļas. Trešā vieta Dagmārai arī prestižajās sacensībās «Valsts prezidenta balva». Sportiste ieguvusi arī starptautisko sacensību  pieredzi, izcīnot 6. vietu zelta līgas sacensībās Itālijā.
 
K. Siliņa foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (6)

 1. prusaks
  prusaks
  pirms 4 mēnešiem

  Bilde pie raksta forša, Goga varēs sev beidzot izvēlēties enerģisku draudzeni.

  Atbildēt
 2. Goga
  Goga
  pirms 4 mēnešiem

  Tās abas pirmajā rindā zaļajās kleitās ir apetītlīgas odziņas.

 3. ev
  ev
  pirms 4 mēnešiem

  Es tur nevienu zaļu kleitu neredzu, saki pēc skaita no kreisās puses kuras.

 4. Goga
  Goga
  pirms 4 mēnešiem

  Ar pacelto roku un sakrustotajām kājām

 5. prusaks
  prusaks
  pirms 4 mēnešiem

  Tad kal dzelzi kamēr tā karsta, nestiep gumiju, bet rīkojies. Ne jau Tu vienīgais aplūkoji bildi. Ko nu es Tevi mācīšu, pats zini kas jādara. Noskaidrot adresi nebūs grūti jo nedzīvojam megapolē, pasūti puķu bodē smuku pušķi no augu reproduktīvajiem orgāniem un ej ,runā, stāsti.

 6. Specs
  Specs
  pirms 4 mēnešiem

  Gogam laba gaume. Es gan vairāk skatos uz veterānēm.

  Atbildēt

Pievienot komentāru