Telpu futbolisti notur minimālu pārsvaru
Juris Šteinbergs

Sestdien telpu futbola virslīgā «Jēkabpils lūši/Ošukalns» mājās tikās ar kādreiz tik vareno FK «Raba», kas šajā sezonā ar 9 punktiem ieņem  necilo septīto vietu. Pirmajā aplī abas komandas nospēlēja neizšķirti 1:1. 
     Arī sestdienas mačā  bija aizraujoša un sīva cīņa.   Pirmā puslaika sākumā nevienai komandai nebija izteikta pārsvara. Abas uzbruka, bet īstas simtprocentīgas  vārtu gūšanas iespējas nebija. Devītajā minūtē tāda radās Rolan­dam Putānam pēc Maksima Potlova piespēles, taču Rolands tukšos vārtos no sarežģītas situācijas  tomēr netrāpīja. Tūlīt savi vārti bija jāglābj lūšu vārt­sargam Aigaram Bonda­ram. Pus­laika vidū jēkabpiliešu spiediens pastiprinājās. Laba iespēja bija Mārtiņam Bojāram, bet arī tā palika nerealizēta. Puslaika priekšpēdējā minūtē «lūšus» vēlreiz no vārtu zaudējuma glāba vārtu vīrs. Vispirms viņš nosita bumbu no «Rabas» uzbrucēja   galvas, pirms viņš paspēja novirzīt to vārtos, bet pēc tam akrobātiskā lēcienā pārvirzīja bumbu, kas jau lidoja tukšos vārtos, pāri pārliktnim.  Pēc pirmajām 20 minūtēm – 0:0. 
     Otrais puslaiks sākās ar ātriem vārtiem. Pēc stūra sitiena izspēles Rolands Putāns saņēma bumbu tieši pretim  vārtiem un no distances cauršāva gan pretinieku aizsardzību, gan vārt­sargu, panākot 1:0 mājinieku labā.  Pretinieki metās atspēlēties, un jēkabpiliešiem pavērās iespējas pret­uzbrukumos. Vairākas la­bas iespējas bija Aivaram Liņģim, taču šī viņam nebija vārtus gūstamā diena.  Spēle kļuva arvien nervozāka, un  dzeltenās kartītes saņēma gan laukuma spēlētāji, gan viesu vārtsargs, gan treneris. Atkal labas iespējas bija R. Putānam, M. Potlovam, bet iesita «Raba», panākot izlīdzinājumu 1:1. Izvirzīt savu ko­mandu vadībā uzreiz pēc ielaistajiem vārtiem bija Jurijam Halimonam, bet arī šoreiz vārti nekrita. Toties Jurijs atdeva labu piespēli Ričardam Raščevskim, kas bija brīvs netālu no vārtiem. Labākais «lūšu» vārtu gu­vējs šoreiz nekļūdījās un precīzi trieca bumbu vārtu tīklā – 2:1 «Jēkabpils lūšu/Ošukalna» labā. Līdz spēles beigām  bija vairāk ne­kā 10 minūtes, taču rezultāts nemainījās. Četras minūtes pirms finālsvilpes viesi paņēma pārtraukumu, pēc kura jau arvien biežāk spēlēja bez vārtsarga, mēģinot realizēt skaitlisko vairākumu. Pusotru minūti līdz pamatlaika beigām mājinieki nopelnīja piekto sodu un vairs nevarēja atļauties pārkāpt noteikumus. Pāris iespējas «lūšiem» bija iesist tukšos vārtos, taču mēģinājumi bija neveiksmīgi.  Savukārt 0,9 sekundes līdz mača beigām augšējā vārtu stūrī sita viesi. Mājniekus glāba G. Bondars, bet, izspēlējot pēdējo stūra sitienu, «Rabas» futbolisti līdz sitienam nemaz netika. Jēkab­pilieši uzvarēja ar 2:1, kas ļāva viņiem neatpalikt no ceturtajā vietā esošā TFK «Salaspils». Nākamajā kārtā «lūšiem» būs iespējas salaspiliešus turnīra tabulā apdzīt, jo abas komandas tiksies savā starpā. Spēle notiks sestdien, 28. janvārī, plkst. 13.00 Jēkabpils Sporta namā. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru