Tilta šuve atjaunota pagaidu variantā
INESE ZONE

Jēkabpilieši neizpratnē vaicā par ilgi solīto un gaidīto Daugavas tilta šuves remontu, vai tur vispār kas ir darīts, jo šuves vieta vienkārši piesegta ar asfaltu? Vai tad par to bijuši jāmaksā tūkstoši? Cilvēki interesējas, kāpēc tas tā darīts un  vai tas garantēs tilta drošumu?
    Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ra­gainis informē, ka tieši tāds risinājums bijis domes uzstādījums.
     – Sarežģītāks šuves nomaiņas process visu aizkavētu uz ilgāku laiku. Tur­klāt nomainīt tikai vienu šuvi  nebūtu jēgas, ir jātaisa visas uzreiz. Bet visu šuvju remontu neviens uzņēmums nebija gatavs uzņemties. Piedevām materiāli cita vei­da šuves remontam būtu jāpasūta, kas atkal prasītu laiku. Tāpēc tika atrasts risinājums, kas aptuveni uz diviem gadiem šuvi nodrošina ar stiprību un  tiltu ar brauktspēju. Šī darbība ne­pasliktina tilta kvalitāti. Vienkārši šis veids ir tikai gadu divu jautājums. Visa šuve nav aizpildīta ar asfaltu. Asfalts ir tikai pa virsu, bet apakšā ir speciāls materiāls, kas nodrošina šuves dar­bību, – skaidroja Raivis Ra­gainis.
     Jēkabpils novada domes Attīstības nodaļas vadītājs Ilmārs Luksts skaidro, ka remontētāji tikai izkala un izzāģēja šuves aizsargjoslas asfaltu. Tad demontēja šuves metāla elementu, kas bija bojāts,  ieklāja hidroizolāciju un tad – cinkota tērauda loksni sešu milimetru biezumā un pārklāja vietu ar asfalta kārtu. Šādi darbi esot specifiski, tāpēc bijis grūti atrast uzņēmumu, kas to veic. Tas esot darīts pieredzējuša un kompetenta speciālista vadībā, un no domes puses speciālisti arī nakts stundās, kad notika remonts, sekojuši darbiem. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Fredis
    Fredis
    pirms 1 gada

    Ticēšu uz vārda un nav jau citas izejas.

    Atbildēt

Pievienot komentāru